Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

anna_t 09:36, 07 paź 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Asia u mnie pięknie przebarwia się swidosliwa.
Nie wiedziałam że sumaki miały być wyrzucone coś mi umknęło
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Margerytka40 09:53, 07 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Ambrowce, deby blotne, klony, Hamamelis, perukowiec. Jedno z najpiekniejszych czerwonych przebarwien ma Nyssa sylvatica, ale to duze drzewo.


Na razie to takie tylko spostrzeżenia i jeśli kiedyś powstanie plan na drzewo lub drzewa to będę brała pod uwagę jesienny wygląd jako priorytet
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:03, 07 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anna_t napisał(a)
Asia u mnie pięknie przebarwia się swidosliwa.
Nie wiedziałam że sumaki miały być wyrzucone coś mi umknęło


Świdośliwy mam Aniu ale koniec końców wylądowały w przechowalniku póki co bo nie umiem znależć im miejsca a nie wyeksponowane odpowiednio nie są jakoś specjalnie piękne. Sumaki miały zostać ale wiosną jeden nie wiadomo czemu usechł a ten co został nie wyglądał juz fajnie sam i wyszło na to,że wyleci. Trochę szkoda bo już duże były ale z drugiej strony koniec problemów z odrostami i mogę posadzić coś mniej kłopotliwego.Będzie magnolia
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:28, 07 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Na pewno zamienię też kocimiętkę na frontowej na bodziszek Rozanne. Kocimiętka pójdzie na drugą stronę podjazdu najpewniej . Śliczna jest ale tu,gdzie rosła nie wpasowała mi się jednak wysokością. Miejsce też dla niej chyba nazbyt bogato przygotowane bo porosła w kolosalne rozmiary. Bodziszek Rozanne to moja tegoroczna fascynacja. Kwitnie bez przerwy już ponad 5 miesięcy. Nie miał brzydkiego okresu,jest cudny i myślę ,że dobrze się wpasuje zamiast kocimiętki.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 12:01, 07 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Z bodziszka bedziesz zadowolona. Kwitnie praktycznie cale lato przy odpowiedniej wilgoci w podlozu. Zbyt sucho nie lubi - stwierdzilam na wlasnej skorze

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 12:48, 07 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)
Z bieżących przemyśleń stwierdzam ,że jesienią mam w ogrodzie mydło ,nijako ,bez wyrazu. Kusi mnie wprowadzenie dwóch ,trzech drzew które dadzą trochę żarówy o tej porze. Klony? Dęby?. Myślę gdzie i co to by miało być. Czekam na cudne przebarwienia dereni Sibrica ale one ciągle są u mnie zielone,mam nadzieję ,że się doczekam

Kochana mam to samo, bardzo brakuje mi liściastych drzew, małe śliwy wiśniowe i wiązy to za mało, zanim urosną jeszcze trochę minie. Dlatego kupiłam dorodnego dęba green pillar i czaję się na tulipanowca i ambrowca. Potrzeba mi dużych zielonych drzew liściastych latem a koloru jesienią. Przeznaczę na nie sporo kasiorki ale chcę mieć efekt od razu a nie czekać latami. Żałuję, że kupiłam takie małe śliwy wiśniowe, widziałam ostatnio duże drzewka i zastanawiamy się z eMkiem czy ich nie wymienić. Tamte by poszły na liściasty żywopłot.
____________________
Margerytka40 15:41, 07 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Z bodziszka bedziesz zadowolona. Kwitnie praktycznie cale lato przy odpowiedniej wilgoci w podlozu. Zbyt sucho nie lubi - stwierdzilam na wlasnej skorze



Ja mam go na rondzie i tak jak napisałaś kwitnie i kwitnie niezmordowanie. Jeszcze teraz super wygląda. Właśnie dlatego przyda mi się na froncie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 15:45, 07 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)

Kochana mam to samo, bardzo brakuje mi liściastych drzew, małe śliwy wiśniowe i wiązy to za mało, zanim urosną jeszcze trochę minie. Dlatego kupiłam dorodnego dęba green pillar i czaję się na tulipanowca i ambrowca. Potrzeba mi dużych zielonych drzew liściastych latem a koloru jesienią. Przeznaczę na nie sporo kasiorki ale chcę mieć efekt od razu a nie czekać latami. Żałuję, że kupiłam takie małe śliwy wiśniowe, widziałam ostatnio duże drzewka i zastanawiamy się z eMkiem czy ich nie wymienić. Tamte by poszły na liściasty żywopłot.


Śliwy rosną bardzo szybko ,ja bym nie wymieniała. Za trzy ,cztery lata będziesz mieć już fajne drzewka. Moje od zeszłego roku urosły bardzo.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 15:52, 07 paź 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18033
Ooo, Asia się uaktywniła . Ja też już jakaś zmęczona tym sezonem jestem, chociaż wcale jakoś dużo nie zrobiłam, w przeciwieństwie do Ciebie .
Bodziszek Roseanne terminator, chyba go sobie w przyszłym sezonie kupię .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 18:40, 07 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)


Śliwy rosną bardzo szybko ,ja bym nie wymieniała. Za trzy ,cztery lata będziesz mieć już fajne drzewka. Moje od zeszłego roku urosły bardzo.

Moje przez rok za dużo nie wyrosły ale może mam takie wrażenie, bo miskanty mają po 2 m i są prawie takie wysokie jak śliwy. I tak myślę, że wymienię dwie najmniejsze.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies