Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Wiolka5_7 20:56, 14 paź 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Margerytka40 napisał(a)
Z ogrodu ostatnio wieści takie sobie. Doszłam do wniosku że derenie mam do wymiany niestety. Teraz już pewna jestem, że to nie są d. Sibrica a raczej jakieś rozłogowe i może nawet bym je zostawiła bo rosną jak szalone ale tak bardzo czekałam na jesienne przebarwienia i było to dla mnie ważne założenie. Postanowiłam nie czekać i wymienić bo jak poczekam jeszcze do wiosny to pewnie trudniej będzie je wykopać. Szkoda tylko tego sezonu bo mogły już rosnąć właściwe.. ech

Szkoda,że pomylone
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 21:04, 14 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)

Szkoda,że pomylone


Pracy mi szkoda, wiesz jak to jest. Mam tylko nadzieję, że jeszcze nie umorduję się przy wykopywaniu, że te pomylone nie przekorzeniły się jeszcze bardzo bardzo. Muszę to zrobić sama w jeden dzień bo M już nawet nic nie mówię żeby się nie nabijał ze mnie a tak może się nawet nie dopatrzy. Powiem, że przycięłam stare
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Bogdzia 21:31, 14 paź 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margerytka40 napisał(a)


Nie narzekam na glebę,co prawda jest dość ciężka ale tam, gdzie trochę nad nią popracowałam jest ok. Chyba lepsza taka niż piaszczysta


Na pewno lepsza u mnie właśnie w piachu rosną.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margerytka40 08:22, 15 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Bogdzia napisał(a)


Na pewno lepsza u mnie właśnie w piachu rosną.


Ja raczej mam zawsze problem z sadzeniem roślin które wolą bardziej ubogie gleby, ciężko mi znaleźć im dobre miejsce. Tak mam z kocimiętką seslerią
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 08:58, 15 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A jakie maja listki te derenie? Nie kojarzę w którym miejscu.
____________________
Margerytka40 09:25, 15 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)
A jakie maja listki te derenie? Nie kojarzę w którym miejscu.


To derenie na froncie, tworzą tam żywopłot i miały być teraz jesienią bordowe a są zielone a jak już zaczynają się przebarwiać to trudno to nazwać bordowym kolorem. Nie są to Sibrica na pewno. Właśnie widziałam d. Sibrica na żywo i znacznie się różnią od tych moich.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:38, 15 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
W ogóle to z tymi dereniami jakiś zamęt wielki, przynajmniej w moich okolicznych szkółka moich okolicznych szkółkach. W zeszłym roku miałam podobny problem z d. Variegata id. Elegantissima. Pani w szkółce zarzekała się, że ma Elegantissimy a ja uparłam się, że to Variegata. Jak kupiłam E.zawiozłam jej żeby zobaczyła różnicę. Niby przyznała w końcu mi rację ale sprzedaje w dalszym ciągu pod tą samą nazwą.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 10:17, 15 paź 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Asiu, nie wiem, czy nie nastąpiła jakaś pomyłka.
U dereni sibirica przebarwiają się gałązki, a nie liście. Efekt jest zimą, a nie jesienią. Przynajmniej ja nigdy nie słyszałam, żeby liście dereni jakoś nadzwyczajnie się przebarwiały. Mogę się mylić.

Do tego na marginesie chciałam zauważyć, że jest odmiana sibirica - gałęzie się najmocniej przebarwiają ale ma zwykłe zielone liście i odmiana sibirica variegata - u której podobno gałęzie przebarwiają się jak u zwykłej sibirici a liście są z białą obwódką.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:22, 15 paź 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Prawda leży po środku
https://ogrodeus.pl/deren-bialy-sibirica

W każdym razie, moje sibirica variegata w zeszłym roku przebarwiały się właśnie tak "zwyczajnie" na żółto. Jak lipy, pod którymi rosną

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 10:25, 15 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
makadamia napisał(a)
Asiu, nie wiem, czy nie nastąpiła jakaś pomyłka.
U dereni sibirica przebarwiają się gałązki, a nie liście. Efekt jest zimą, a nie jesienią.(...).


Derenie słyną ze spektakularnego jesiennego "płonącego" efektu. Zimowego gałązki to oddzielny temat.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies