Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 18:46, 07 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)
Ooo, Asia się uaktywniła . Ja też już jakaś zmęczona tym sezonem jestem, chociaż wcale jakoś dużo nie zrobiłam, w przeciwieństwie do Ciebie .
Bodziszek Roseanne terminator, chyba go sobie w przyszłym sezonie kupię .


Ja polecam go na pewno,też jeszcze dokupię lub rozmnożę jak się da
Mnie niby dopada już zmęczenie ale jeszcze daleko do snu zimowego. Jeszcze cebulki muszę wsadzić i kilka rzeczy ogarnąć a czasu już mało
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 19:08, 07 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Rozumiem rozczarowanie kocimiętką. Ona jest bardzo nieprzewidywalna i to ją wyklucza w miejscach, które wymagają uporządkowania. Sprawdza się świetnie w nasadzeniach swobodnych.
Swego czasu szukałam niewysokich drzewek do swojego ogrodu o akceptowalnej cenie i jesiennej atrakcyjności.
Bardzo zadowolona jestem z klonów: ściętolistnego, Henry'ego i ussuryjskiego. Ten ostatni jest z nich trochę mniej powabny latem (ma matowe liście).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 19:51, 07 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Rozumiem rozczarowanie kocimiętką. Ona jest bardzo nieprzewidywalna i to ją wyklucza w miejscach, które wymagają uporządkowania. Sprawdza się świetnie w nasadzeniach swobodnych.
Swego czasu szukałam niewysokich drzewek do swojego ogrodu o akceptowalnej cenie i jesiennej atrakcyjności.
Bardzo zadowolona jestem z klonów: ściętolistnego, Henry'ego i ussuryjskiego. Ten ostatni jest z nich trochę mniej powabny latem (ma matowe liście).


To nawet nie rozczarowanie Haniu bo kocimiętka była piękna i nawet nie rozwalała się jakoś tyle ,że wielka była i w połączeniu z carexami nie wyglądało to fajnie,gdzieś mi to się gryzło. Przesadzę ją na drugą stronę podjazdu,tam może sobie rosnąć jak chce choć pewnie tam takich rozmiarów nie osiągnie bo warunki dużo uboższe a poprawić nie mam jak. Pod spodem jest spora warstwa żwirowo-piaszczysta ale kocimiętce to chyba nie będzie przeszkadzać.
Przyznam się ,że klony mi w głowie najbardziej. Chyba mam do nich sentyment. Pewnie w przyszłym sezonie na poważnie pomyślę nad jakimś. Tymczasem wybieram sie do arboretum rogowskiego na jesienny spacer. Może tam coś upatrzę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 20:20, 07 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Margerytka40 napisał(a)



Przyznam się ,że klony mi w głowie najbardziej. Chyba mam do nich sentyment. Pewnie w przyszłym sezonie na poważnie pomyślę nad jakimś. Tymczasem wybieram sie do arboretum rogowskiego na jesienny spacer. Może tam coś upatrzę


Kocimiętka lubi ubogie gleby. Na żyznych wariuje.
Wycieczka do Rogowa jesienią to bardzo niebezpieczny pomysł.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasya 20:23, 07 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41998
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kocimiętka lubi ubogie gleby. Na żyznych wariuje.
Wycieczka do Rogowa jesienią to bardzo niebezpieczny pomysł.

Oj tak... Gosia cos na ten temat wie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
paniprzyroda 20:36, 07 paź 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Noo, mnie też Rogów chodzi po głowie
____________________
Dwa ogrody
Margerytka40 22:19, 07 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kocimiętka lubi ubogie gleby. Na żyznych wariuje.
Wycieczka do Rogowa jesienią to bardzo niebezpieczny pomysł.


Zdaję sobie sprawę z pokus tam czekających ,zobaczymy czy dam radę się oprzeć . Po prawdzie to nie mam wybranego miejsca na drzewo ,no chyba ,że zamiast grujecznika który nie współpracuje
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:20, 07 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasya napisał(a)

Oj tak... Gosia cos na ten temat wie


Tak ,jesienią tamtejsze klony i nie tylko kuszą
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:23, 07 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
paniprzyroda napisał(a)
Noo, mnie też Rogów chodzi po głowie


Weszłam na stronę i przewidują największe widowisko w trzeciej dekadzie października,ja wybiorę się na pewno
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
ryska 22:39, 07 paź 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Moje dziecko było w piątek w Rogowie w ramach zajęć z uczelni.
Pierwsze co usłyszałam na dzień dobry to czy wiem, że grujecznik pachnie watą cukrową
Też bym się chętnie wybrała.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies