Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Mariposa 21:38, 15 paź 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
No to klops, a tak ładnie wystartowały... i już prawie miałaś przesłonę od ulicy...
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 22:18, 15 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)
Rzeczywiście dereń sibirica przepięknie się przebarwia. Wkurzyłabym się gdyby się okazało, że zamiast pięknej czerwieni jest zieleń...


No właśnie tak jest, że się wkurzyłam. Nie tak miało być, no cóż robota od nowa. Żeby tylko nie trzeba było bardzo mordować się z wykopywaniem
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 22:21, 15 paź 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17995
O mamo, Asia serio myślisz o wykopywaniu tych dereni???
Moje sibirica variegata póki co nie zmieniły koloru, elegantissimy też i ivory halo.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 22:29, 15 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Sibirica bardzo szybko gubi liście, to jego cecha charakterystyczna. Liście z zielonych od razu robią się bordowe, bez żadnych żółtych odcieni. U mnie już jest łysy, a inne derenie dopiero się przebarwiają. Gałęzie są karminowoczerwone, kolor jest maksymalnie nasycony.


To właśnie Twoje derenie mocno wzbudziły u mnie wątpliwości co do trafności moich i zaczęłam drążyć temat. Pisałam o tym jakiś czas temu i przeczucie mnie nie zawiodło niestety. Zamówiłam już mam nadzieję właściwe, nie miałam możliwości stacjonarnie zresztą ryzyko pomyłki to samo co wysyłko. Tym razem poprosiłam o fotki w jesiennej odsłonie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:33, 15 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)
No to klops, a tak ładnie wystartowały... i już prawie miałaś przesłonę od ulicy...


Powiem Ci, że ta ich wielkość już w pierwszym sezonie mogła wzbudzić moje podejrzenia, d. Sibrica nie rosną w takim tempie ale myślałam sobie, że to dzięki wszystkim zabiegom na glebie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
paniprzyroda 22:38, 15 paź 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Miałam dużego sibiricę i jest tak, jak pisze Hania. Szkoda Twojej pracy. A masz gdzie kupić właściwe?
____________________
Dwa ogrody
Margerytka40 22:41, 15 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)
O mamo, Asia serio myślisz o wykopywaniu tych dereni???
Moje sibirica variegata póki co nie zmieniły koloru, elegantissimy też i ivory halo.


Na serio, lepiej od razu naprawić błąd póki jeszcze jest szansa, że korzenie nie aż tak wielkie. Wiesz ja nie znoszę pół środków i pewnie jak bym teraz tego nie zrobiła to nie dawało by mi to spokoju no i efekt nie ten zamierzony mocno mnie drażni.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:47, 15 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
paniprzyroda napisał(a)
Miałam dużego sibiricę i jest tak, jak pisze Hania. Szkoda Twojej pracy. A masz gdzie kupić właściwe?


Już zamówiłam, przysłali mi fotki i wyglądają na S. Powinny dotrzeć lada dzień. Już widzę minę sąsiadów jak będę wykopywać to co rok temu sadziłam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
m_gocha 23:54, 15 paź 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Asia! Czy ja pisałam, że podziwiam Cię kobieto?!!

Pozdrawiam
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Margarete 00:45, 16 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Bodziszek Rosane cudny a on też woli cień niż słońce? Czy kupiłaś go w tej waszej szkółce nieopodal ? Jeśli tak to ja go też sobie muszę sprawić bo pięknie wygląda i Yolce znad jeziora muszę go pokazać u ciebie - bo ona jest fanką wszystkiego co kwitnienie na niebiesko.

Kolejne plany przesadzania ? Ty to masz siłę i determinację. Już takie zmiany u ciebie zaszły i wciąż kolejne "grube" roboty planujesz.
Pozdrawiam Asiu.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies