Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

makadamia 08:25, 16 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ale ma jeden pień czy kilka?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 08:35, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
Ale ma jeden pień czy kilka?


Właściwie jeden, nisko się rozgałęzia. Cyknęłam szybko tel. Nie ma tam teraz dobrych warunków na foto

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:50, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Posadziłam chyba za blisko świerków tego grujecznika. 2,5 metra od pni św. to chyba mało. Przesadzę go jeszcze o metr do przodu chyba.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
08:56, 16 kwi 2019
Wydaje mi się, że wiosna i zima to tam nie będzie na czym oka zawiesić, ale to takie moje wrażenie Asiu
Anda 09:02, 16 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Zimozielona magnolia u Ciebie by tam nie przetrwała? Bo jakoś na wprost tej ścieżki wejściowej przydałoby się wg mnie coś wyższego, jakiś soliter.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 09:02, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MonikA napisał(a)
Wydaje mi się, że wiosna i zima to tam nie będzie na czym oka zawiesić, ale to takie moje wrażenie Asiu


Hmm, może tak być. Bardziej wiosną bo zimą to nie wydaje się być tak źle. Zaschnięte kwiatostany hortek, powiązane trawy, rozchodniki.
Nie wcisnę tam zimozielonych, nie ma jak. Musiałabym z czegoś zrezygnować a nie chcę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:06, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Zimozielona magnolia u Ciebie by tam nie przetrwała? Bo jakoś na wprost tej ścieżki wejściowej przydałoby się wg mnie coś wyższego, jakiś soliter.


Ewa bo się zgubiłam i nie wiem o które miejsce Ci chodzi? Magnolia zimozielona? Oświeć mnie proszę

Edit
Doczytałam o tej magnolii, chyba nie da rady a ja też nie chcę się bawić w niepewne rośliny. Wiesz areał i takie tam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 09:16, 16 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Ok, magnolia zbyt niepewna.
Czy mogłabyś pokazać jak idzie ta ścieżka prowadząca na trawnik przed rabatą? Czy ty robiąc zdjęcie tej rabacie stałaś na ścieżce? Bo tak patrząc z tego miejsca, gdzie jest robione to ostatnie zdjęcie, to grujecznik jest po prawej, klon po lewej, a pośrodku dziura. Brakuje tam czegoś wyższego, solitera.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 09:31, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Masz na myśli ścieżkę na kwaśnej rabacie? Bo tej drugiej przed Pissardii chyba nie będzie.
Tak jest. Stojąc na wprost tej rabaty faktycznie po środku nie ma nic wyższego. Dlatego myślałam tam o trzech kolumnowych, jakieś wąskie trzy by weszły. Tylko priorytet dla mnie to te hortki koniecznie w masie. Wiem, wiem... hortki i hortki. Każdy ma jakiegoś kota
Jak to połączyć?
Biorąc pod uwagę jesień to brakuje tam też koloru, czerwonego
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:01, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Czy między hortki mogłabym wcisnąć kolumnowe drzewa, mniej więcej tak?

Nie do końca mi to pasuje
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies