Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

marba 21:16, 15 kwi 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Asiu, fajna ta niespodzianka zakopana w ziemi, można będzie ją praktycznie wykorzystać. Ciekawe co jeszcze wykopiesz.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Margerytka40 06:56, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)


No to moje w większości gorzej wyglądają.


Chyba bym je najchętniej czymś zastąpiła ale nie mam pomysłu na zastępstwo, na razie zostają
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:00, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
marba napisał(a)
Asiu, fajna ta niespodzianka zakopana w ziemi, można będzie ją praktycznie wykorzystać. Ciekawe co jeszcze wykopiesz.


Nie przewiduję już kolejnych wykopalisk. To było zaplanowane, mieliśmy nadzieję, że będzie w dobrym stanie i tak jest. Coć jedno się udało
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:26, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Całą zimę rozmyślałam jak ułożyć nasadzenia na rabacie płotowej. Niby mam tam już posadzone rośliny ale na pewno tak nie zostanie. Chcę by ta rabata miała pazur bo będzie dawała po oczach z altany no i jest baaardzo duża. Wałkowałam ją już z wami ale w między czasie sporo się poprzestawiało. Miały być Annabelki, które poszły do kącika magnoliowego. Jako że mam masową ilość wszelkiej maści bukietówek to je tam chcę wykorzystać, i jeszcze miskanty ML.
Przed świerki poszedł jednak grujecznik a nie klon, jakoś trudno mi się z nim rozstać. Myślałam dać tam jeszcze ze trzy kolumnowe drzewka, może jarząbki.
Mam mętlik w głowie, chyba za dużo chcę tam wcisnąć i stąd to wszystko. Chciałam ładniutką piętrową rabatę a powstaje mi jakieś nie wiadomo co
Priorytetem są hortki i miskanty. Mam duże ilości Polar Beer, Limelight, do nich chciałam jeszcze upchać niższe Sundae F. i Diamant R.
Może przyjdzie wam coś do głowy. Chciałabym już tam posadzić i nie kombinować.
To jest to miejsce


I na planie



A tu mój niedoskonały najnowszy pomysł, chyba te miskanty mi tam najbardziej nie pasują ale gdzieś muuuszę je upchnąć

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:34, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Proszę o pomysły może coś mnie natchnie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 07:42, 16 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Nie wiem, czemu ML Ci przeszkadzają - moim zdaniem będą świetnie wyglądały

Estetycznie to mucha nie siada, natomiast mam wątpliwości głównie do perowskiej - ona lubi sucho i słonecznie, a tu będzie rosła przy hortkach i w cieniu klona. Nie wiem czy jej się to spodoba.
Jakie są inne opcje?

No i na wiosnę nic nie ma. Chyba że przewidujesz poutykać jakieś wiosenne kwiatki pomiędzy tymi letnimi.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 07:58, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
Nie wiem, czemu ML Ci przeszkadzają - moim zdaniem będą świetnie wyglądały

Estetycznie to mucha nie siada, natomiast mam wątpliwości głównie do perowskiej - ona lubi sucho i słonecznie, a tu będzie rosła przy hortkach i w cieniu klona. Nie wiem czy jej się to spodoba.
Jakie są inne opcje?

No i na wiosnę nic nie ma. Chyba że przewidujesz poutykać jakieś wiosenne kwiatki pomiędzy tymi letnimi.


Ha, wiedziałamże perowskia wzbudzi takie reakcje, chcę zrobić eksperyment i jak nie wyjdzie się wymieni. Masz rację, teraz tam łyso. Cebulowe tak, w ilościach hurtowych ale to wiesz, jak stwierdzę, że tak ma być
Poważnie myślisz, że miskanty mogą tak być? Ten grujecznik to bardziej krzew teraz jest niż drzewko choć jak go wydobyłam z czeluści to nawet jakiś taki ładniejszy
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 08:16, 16 kwi 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Asia, ta rabata jest 5m szeroka, o kurcze ? Masz dryg do planowania
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 08:17, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Trochę mnie myli wygląd tej rabaty teraz. Wszystko małe i wygląda to strasznie płasko. Trudno włączyć wyobraźnię. Nie wiem czy zmieszczę ale co myślicie by wysokie hortki posadzić w dwóch rzędach na mijankę. Z tyłu Limelight, przed nimi PB? L. co1,5 m i 1m przed PB? Chciałabym dość ciasny efekt
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:21, 16 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zakrecona napisał(a)
Asia, ta rabata jest 5m szeroka, o kurcze ? Masz dryg do planowania


Ha, ha, moje rabaty to na hektary można liczyć. Dryg? Taaaaa
Co najmniej rok już myślę nad tym miejscem, taki mój dryg
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies