Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

basia3012 22:09, 22 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Czyli Elu, mozza popudrować nawet jak jeszcze ćmy nie widać? Nie zaszkodzi pewnie?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 22:24, 22 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Można Basiu - tak sądzę skoro nie zaszkodziło moim we wrześniu ubiegłego roku, to i Twoim nie zaszkodzi. Jutro też posypię swoje.
Dobrej nocki
____________________
Ela - Moja ostoja
gogo 17:43, 23 sie 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Elu, do mnie ćma nie dotarła, ale może się to zdarzyć, więc profilaktycznie popudruję mączką bazaltową.

Nie mam nic przeciwko białemu kolorowi, ale jakoś brzydko wyglądają przekwitające kwiaty, zwłaszcza u bylin.
A do bukietówek zraziłam się przez moją nn.
Niestety, mimo przycięcia według wskazówek, stożki nie są większe i dalej mi się nie podoba.
Widziałam ostatnio w szkółce prowadzoną na patyku i na taką bym się ewentualnie skusiła.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Adela 16:16, 26 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Grażynko, nie zrażaj się do bukietówek, bo wiele jest naprawdę uroczych. Długo zachowują niewinną biel i każdą, oprócz Anabell możesz poprowadzić w formie drzewka. Zależy to od Twojego cięcia.
Ja nie jestem zadowolona z hortensji Little Lime, młodszej siostry Limelight. Na początku kwitnienia jest limonkowa, bardzo ładna, ale bardzo szybko różowieje. Z daleka wygląda buro.


A tu Limelight na pniu:
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 16:19, 26 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Mam jeszcze białe jeżówki, nazwy nie pamiętam, której kwiaty od początku kwitnienia wyglądają tak samo.
Jest super
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 16:23, 26 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Róże zakwitły drugi raz

A w hostach oprócz ślimaków są pająki:

Przed chwilą przeczytałam właśnie, że są to tygrzyki, których jad powoduje silne reakcje alergiczne.
Pogryzienia są bolesne, porównywalne z użądleniem przez szerszenia.

____________________
Ela - Moja ostoja
greg66 20:02, 26 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Elu ta jeżówka to virgin też mam
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
marba 21:22, 26 sie 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Elu, mało mnie ostatnio na Ogrodowisku, do Ciebie zawsze zaglądam, ale na częste pisanie nie starcza czasu. Przydałoby mi się rozciągnąć dobę, żeby podołać wszystkim obowiązkom. Ale z nastaniem roku szkolnego wszystko wróci do normy.
Elu, przypomnij mi, proszę, co to różyczka tak ładnie Ci kwitnie?
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Adela 08:31, 27 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
greg66 napisał(a)
Elu ta jeżówka to virgin też mam

Dzięki Grzesiu, masz rację
Teraz nie mam dostępu do swoich notatek bo inne krajobrazy mam wokół:



Pozdrawiam z Kaszub
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 08:45, 27 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
marba napisał(a)
Elu, mało mnie ostatnio na Ogrodowisku, do Ciebie zawsze zaglądam, ale na częste pisanie nie starcza czasu. Przydałoby mi się rozciągnąć dobę, żeby podołać wszystkim obowiązkom. Ale z nastaniem roku szkolnego wszystko wróci do normy.
Elu, przypomnij mi, proszę, co to różyczka tak ładnie Ci kwitnie?

Witaj Basiu wiesz, że ja też jest sporadycznym gościem na O?
Teraz jestem na Kaszubach, bo moje wnuczku są na wakacjach z rodzicami, a po powrocie obie do przedszkola więc moja regularna „służba” skończy się. Będę miała więcej czasu dla ogrodu.
Róża niższa to First Lady a wyższa Giardina. Mam dwie i nie chcę więcej bo zaczynam ułatwiać sobie pracę w ogrodzie.
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies