Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Urszulla 12:57, 21 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Adela napisał(a)




Kupiłam wreszcie seledynowe jeżówki ale takich nie było. Białą zwykłą mam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 19:29, 21 lip 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Ula, ta pierwsza seledynowa była zamawiana jako Green Jewel. Do końca pewności nie mam, czy nią jest.

Po deszczu:
____________________
Ela - Moja ostoja
anabuko1 08:29, 23 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Przepiękne i jezowki i lilie i hortensje.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 11:30, 23 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
W sobotę musiałam pryskać bukszpany lepinoxem bo gąsienice się pokazały. I dziwne bo w poczyszczonych bukszpanach były puste oprzędy z liśćmi. Na pewno gąsienice grasują pow. 25st bo chyba lubią upały. Tym razem malutkie bo przecież duże wyzbierane. A ćmy chyba latają. Walka na cały sezon bo przyszedł deszcz i znów trzeba będzie pryskać.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
greg66 20:08, 01 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Witaj Elu

Pięknie i kolorowo u Ciebie
I widze moje ulubione przetaczniki i jezówki i ostróżki oj jak fajnie.
Tego niebieskiego przetacznika z zielonym czubem też mam ... u mnie już przekwitł przyciąłem go to chyba jeszcze raz pokaże się.
Pozdrawiam i zaznaczam wątek
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Adela 22:09, 01 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Ula, ja jeszcze lepinoxem nie pryskałam, bo wcześniej potraktowałam je mospilanem.
Ale jutro sprawdzę swoje bukszpany. Inwazji nie miałam w tym roku, sądzę, że jest zasługa mączki bazaltowej, którą zastosowałam końcem ubiegłego lata.

Próbuję ukorzenić taką oto ogrodówkę. Spodobał się mi jej kolor rośnie u sąsiadów.
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 22:19, 01 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
greg66 napisał(a)
Witaj Elu

Pięknie i kolorowo u Ciebie
I widze moje ulubione przetaczniki i jezówki i ostróżki oj jak fajnie.
Tego niebieskiego przetacznika z zielonym czubem też mam ... u mnie już przekwitł przyciąłem go to chyba jeszcze raz pokaże się.
Pozdrawiam i zaznaczam wątek


Witaj Grzegorzu, miło mi gościć Ciebie
Przetaczniki, ostróżki i jeżówki to też moje ulubione byliny. Przetaczniki odpoczywają a jeżówki w pełni rozkwitu.
Właśnie zakwitła mi jeżówka Green Jevel. Dobrze, że się uchowała, bo drugą zjadły mrówki...paskudy
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
gogo 22:49, 01 sie 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Pięknie u Ciebie, wszystko obficie kwitnie.
Szczególnie miło mi się ogląda cudne kwiaty hortensji bukietowych, bo moja to pewnie będzie mieć kwiaty w zimie
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Adela 23:02, 01 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Grażynko, hortensje i trawy ozdobne będę jeszcze dokupywać. Są bezproblemowe u mnie.
Pozbywam się jałowców. Dziś mąż wyciął jałowiec chiński variegata. W ubiegłym roku podcinaliśmy go, w tym poszliśmy na całość. Liczę na to, że moja grusza pozbędzie się rdzy.
Mój ogród będzie „wolny od jałowców”

Jabłonka zrzuca owoce małe i nie w pełni dojrzałe, wyjątkowo robaczywe w tym roku
____________________
Ela - Moja ostoja
AniazUroczyska 23:13, 01 sie 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Adela napisał(a)


Jabłonka zrzuca owoce małe i nie w pełni dojrzałe, wyjątkowo robaczywe w tym roku

Może i robaczywe , ale też urodziwe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies