Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Urszulla 22:49, 03 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Adela napisał(a)

A kto by tam obiad gotował mając takie widoki
Żyje się miłością do ogrodu

Gotowanie to nie moja pasja, mojego męża też nie. Dla mnie zło konieczne.
Pozdrawiam, miłej niedzieli


Umieram ze śmiechu też tak mam

Najszybsze u mnie danie to mięso sklepane z przyprawkami na patelni grilowej. 5 min. Dziś była szyneczka, do tego odsmażone obok młode ziemniaczki i dodatki ogórkowo- paprykowe kto co lubi

Smacznej niedzieli
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 21:59, 06 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Ula, w tym miesiącu mam dwie wnuczki, więc dodatkowy problem z gotowaniem, a właściwie - co zrobić, by smakowało każdemu i byleby to nie były „naleśniki ze serem i pomidorkowa z kluseczkami”

Moje hortensje już Limelighi Lime zaczynają się przebarwiać i to mi się mniej podoba
Jej większa siostra jeszcze w ładnej seledynowej bieli
____________________
Ela - Moja ostoja
gogo 22:39, 07 sie 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Elu, faktycznie, cudnie Ci rosną hortensje bukietowe i trawy
Może bym się do bukietowych przekonała, ale dla mnie mankamentem jest kolor, czyli biały.
Co zrobić, lubię kolorowe hortensje
Widok z okna super i też nie lubię gotować
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
basia3012 22:24, 11 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Adela napisał(a)
Zdjęcia z dzisiaj:



Elu, faktycznie, kto by tam gotował mając takie widoki. Można się zapatrzyć. I te białe jeżówki też piękne.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
AniazUroczyska 00:59, 12 sie 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Adela napisał(a)


A Ty, jak sądzę, jesteś tą filigranową blondynką? Czy się mylę?
Przyjemne są takie spotkania zielonozakręconych, prawda?
Przyjemności

Tak , spotkania i osobiste poznawanie osób, które zna się z forum jest bardzo fajne.
Filigranowa- ładnie powiedziane, ale trochę mi do tego obrazu brakuje( albo też, trochę tu i tam,jest za dużo)
anabuko1 19:55, 14 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Adela napisał(a)
Ula, w tym miesiącu mam dwie wnuczki, więc dodatkowy problem z gotowaniem, a właściwie - co zrobić, by smakowało każdemu i byleby to nie były „naleśniki ze serem i pomidorkowa z kluseczkami”

Moje hortensje już Limelighi Lime zaczynają się przebarwiać i to mi się mniej podoba
Jej większa siostra jeszcze w ładnej seledynowej bieli

I tak pięknie wyglądają
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
basia3012 00:44, 22 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Elunia, wypowiadałaś się na wątku o ćmie bukszpanowej o sypaniu mączką bazaltową. Czy sypać tylko w przypadku gdy już są gąsienice czy gdy ich nie widać też można. Doradż mi proszę bo już mam ćmę w moim ogródku. Popryskałam Lepinoxem ale mączka też podobno skuteczna.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 21:14, 22 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
gogo napisał(a)
Elu, faktycznie, cudnie Ci rosną hortensje bukietowe i trawy
Może bym się do bukietowych przekonała, ale dla mnie mankamentem jest kolor, czyli biały.
Co zrobić, lubię kolorowe hortensje
Widok z okna super i też nie lubię gotować

A ja właśnie lubię białe
Kupiłam w tym roku bukietową Vanille Fraise ale ulewny deszcz sprawił, że jej kolor jest brzydki.
Ale ukorzeniam ogrodowe: niebieską, której kolor ponoć utrzymuje się niezależnie od ph gleby i piękną malinową.
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 21:29, 22 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
basia3012 napisał(a)
Elunia, wypowiadałaś się na wątku o ćmie bukszpanowej o sypaniu mączką bazaltową. Czy sypać tylko w przypadku gdy już są gąsienice czy gdy ich nie widać też można. Doradż mi proszę bo już mam ćmę w moim ogródku. Popryskałam Lepinoxem ale mączka też podobno skuteczna.
Pozdrawiam.

Basiu - we wrześniu ubiegłego roku, jak przeczytałam o zastosowaniu mączki bazaltowej na ćmę, wykorzystałam ten pomysł, bo mączkę akurat miałam. Przez sitko, które na ten cel przeznaczyłam, oprószyłam zewnątrz i dokładnie wewnątrz każdy krzew. Liście zewnętrzne po jakimś czasie deszcz spłukał, ale wewnątrz pył utrzymał się do tego roku. A ponieważ ćma atakuje krzew od środka i niszczy ku górze, to warunki siedliskowe miała niekorzystne. Raz zauważyłam na zewnątrz i spryskałam mospilanem, bo akurat miałam przygotowany. Uważam, że mączka jest skuteczna, aczkolwiek zaopatrzyłam się w Lepinox. Jutro muszę zrobić przegląd i profilaktyczny oprysk lub popudruję mączką, bo wybieram się na tygodniową wyprawę i nie mogę zostawić bukszpany na pożarcie ćmom.
Jeszcze w tym roku nie pudrowałam a widzę, że mają ładne przyrosty.

Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 21:30, 22 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
anabuko1 napisał(a)

I tak pięknie wyglądają

Aniu - dziękuję i pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies