Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Adela 12:24, 17 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Młody, jeszcze z ubogą koroną klon jawor





Kwitnąca róża i ciemiernik kojarzony z grudniem i Bożym Narodzeniem:




____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 12:27, 17 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Przedłużyłam byt mojej anabelki


Pozdrawiam weekendowo, życząc dużo słońca i pięknych jesiennych momentów w ogrodzie
____________________
Ela - Moja ostoja
daszum 18:38, 17 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Piękna jesień w ogrodzie

Masz takiego Gracilimusa jak ja, tylko ja kupiłam 16 szt.
Trudno u mnie żaden z nich nie jest prawdziwym Gracilimusem, ale wyrosły wielkie trawy, kwitną i cieszą.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Adela 11:32, 18 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Danuś, ja go chyba narazie dam „na bocznicę”. Na słonecznej rabacie zostawię tylko Morning Light. Wyrzucę też jednego potwora zebrinusa (są chętni). Drugiego zostawię, gdyby mi się koncepcja zmieniła

Jak posadzę róże, to chyba też zrezygnuję z rozplenic, bo powodują chaos. Zamiast nich wolałabym jakieś karłowe iglaki przesadzę. Przynajmniej wiosną, zanim ruszą trawy, nie będzie tak pusto.

Czy masz w swoim ogrodzie tawułki? Nie mam pomysłu na nie. Muszę 6 wysadzić.
Pogodę mamy dziś fatalną. Powietrze zimne i wilgotne, zamiast iść do ogrodu - siedzę przy kominku
____________________
Ela - Moja ostoja
anabuko1 11:54, 18 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23431
Adela napisał(a)
Młody, jeszcze z ubogą koroną klon jawor





Kwitnąca róża i ciemiernik kojarzony z grudniem i Bożym Narodzeniem:





Piękne jesienne kolorki
A na 2 zdjęciu, to są kloniki ? Piękniutkie
A bukiet anabelkowy też bardzo ładny
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 17:19, 18 paź 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21778
Adela napisał(a)
Przedłużyłam byt mojej anabelki


Pozdrawiam weekendowo, życząc dużo słońca i pięknych jesiennych momentów w ogrodzie


Ale fajna dekoracja
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 17:27, 18 paź 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21778
Adela napisał(a)
A to mój „ ponoć”Gracilimus pierwszy (i ostatni) rok na rabacie, która jest aktualnie zmieniana. Liczyłam na snop pięknej, zielonej,nie kwitnące trawy.jDwie hortensje daję na przód rabaty, w miejscu najszerszym.




Róże ładne przysłali. Ale czy Ty masz warunki glebowe dla róż?

Takiego miskanta też mam, uroczy w przebarwianiu, delikatniejszej strukturze i kwiatostanach.właśnie go dałamm pod okna domu. Trochę się rozchodzi, to prawda. Ale jak go podsadzisz np choiną kanadyjską jeddoloh to będzie super
Te duże zielone trawy mam, kępy ogromniaste i kłopotliwe w wiązaniu i cięciu. Teraz to już tylko koparka je wyciągnie ja nawet nie ruszam, jedno co wiem że tych wielkich nie chcę. Ale wiesz każdy ma inne oczekiwania.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 18:17, 18 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Urszulla napisał(a)



Róże ładne przysłali. Ale czy Ty masz warunki glebowe dla róż?


Jakie warunki glebowe masz na myśli?
Mam zamiar przed sadzeniem wymienić ziemię pod różami na wypoczętą, żyzną, z sąsiedniego pola i wymieszać z kompostowa, której jeszcze trochę mam.
Myślę, że to powinno im wystarczyć. Co sądzisz?



____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 19:23, 18 paź 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9410
Adela napisał(a)
I trochę barw jesiennych.






Elu, jakie kolory! Szczęściara jesteś, że codziennie możesz je oglądać. I zimozielone też są pięknym tłem dla tych kolorów. Taki spokojny przerywnik między ognistymi barwami.
A ta gigantyczna hortensja to jak to odmiana? Czy wiosną ją tniesz wysoko?

U nas Elu dzisiaj było słonecznie i raczej ciepło. Chociaż większość dnia spędziłam w Mławie, na pogrzebie. A tam to już w ogóle było ciepło, prawie jak latem.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 09:36, 19 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Basiu - teraz kolorki w ogrodzie grają pierwsze skrzypce do mrozów.
Kiedyś planowałam ogród zimozielony. Nie podobała mi się pstrokacizna. Teraz widzę ile radości dają kolory, szczególnie w słoneczny dzień. Taki właśnie dziś się zaczął i wybieram się, żeby pracę trochę podgonić, no i dla przyjemności

Mam jeszcze w ogrodzie sporo do zrobienia i jeśli pogoda nie popsuje mi szyków, to powinnam się uporać do końca miesiąca, a czasu mam więcej niż Ty, bo na co dzień jesteśmy sami a w weekend mamy wnuczki.

Pytasz o hortensję - jest to Limelight, którą tnę, jak wszystkie, nisko tzn nad 2 oczkiem. W tym roku nie przycinałam surmii i część hortensji znalazła się pod jej parasolem. Widać różnicę.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę jak najwięcej miłych chwil Życie nam funduje też sporo przykrych, ale takie jest życie


____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies