Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Basieksp 10:41, 20 cze 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 11382
Pospacerowałam trochę, przy oczku przykucnęłam, bardzo mi się tam podobało A klon bardzo ładny, też myślę, że przy oczku będzie pasował Floksy faktycznie często i szybko mączniaka łapią, ale mi ich trochę szkoda wyrzucać, bo ładnie pachną
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
ElzbietaFranka 12:52, 20 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14505
Basieksp napisał(a)
Pospacerowałam trochę, przy oczku przykucnęłam, bardzo mi się tam podobało A klon bardzo ładny, też myślę, że przy oczku będzie pasował Floksy faktycznie często i szybko mączniaka łapią, ale mi ich trochę szkoda wyrzucać, bo ładnie pachną



Basiu nie wszystkie floksy łapią mączniaka. Ma różne najgorsze są białe kwitną non stop, ale taka pogoda jak obecnie ciepło i burze to raz dwa łapią.
Też mam problem z marcinkami (astrami). Są lata gdzie pięknie rosną ani grama mączniaka a są takie, które sprzyja maczniakowi.

Przeszła wczoraj sporą burza pewnie dobrze podlało.

Dziękuje Basiu przesiaduje ile chcesz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota321 13:14, 22 cze 2024


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 992
Dziękuję za odwiedziny u mnie coraz rzadziej przesiaduję na O , dlaczego napisałam u mnie. Lubię takie ogrody jak Twój, kawał ładnego trawnika i bogate rabaty dookoła. Masz piękne róże, u mnie nie ze wszystkich jestem zadowolona, ale z moim podejściem to jeszcze kilka lat będę im dawała szansę na pokazanie co potrafią. Nowy żółty klon palmowy bardzo ładny, też je bardzo lubię, ale już z nich jestem wyleczona. Miałam kilka i nie zadomowiły się u mnie, zmarnowana kasa i tyle. Clematis też pięknie ukwiecony, ja mało pryskam to mszyce go obsiadły, teraz pada deszcz, ale jak przestanie to muszę ratować.
Pozdrawiam i zapraszam do mnie, rogalikami częstuję, a wiadomo kawa najlepiej smakuje w ogrodzie.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Agnieszka_Z 21:35, 22 cze 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 703
ElzbietaFranka napisał(a)







Przepiękne róże. Czy róże można rozsadzić tylko przez podział sadzonki?
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
pestka56 01:40, 23 cze 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4773
Agnieszka_Z napisał(a)

Przepiękne róże. Czy róże można rozsadzić tylko przez podział sadzonki?

Kiedyś szlachetne odmiany róż wyłącznie szczepiono (tzw. okulizacja) na krzewach róż rosa canina (dzika roża). Teraz przede wszystkim albo robi się odkłady, albo sadzonkuje sadzonki zielne (https://www.youtube.com/watch?v=kT9PoFYz2rc). O takich krzewach ogrodnicy mówią, że rosną na własnym korzeniu. Dzięki temu nie ma niebezpieczeństwa, że poniżej szyjki (miejsce szczepienia) róża będzie odbijać dzikimi pędami.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 09:06, 23 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14505
Monika83 napisał(a)
Elu czy to jest Olivia Rose? Jeśli tak to zamówię ją, przekonałaś mnie bo przepiękna jest❤️



Podaje nazwę rozy to Märchenzauber. Obydwie są ładne. Oliwia ma trochę zwisajace kwiaty, March.... Ma pędy bardzo sztywne i na jednym pędzie ma dużo pąków przez co kwitnie dłużej. Kwiaty są dużo większe. Oliwia jest delikatniejsza.





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Margo2 14:00, 24 cze 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 1572
Piękne róże, ale ja najbardziej lubię Twój leśny zakątek
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Agnieszka_Z 14:10, 24 cze 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 703
pestka56 napisał(a)

Kiedyś szlachetne odmiany róż wyłącznie szczepiono (tzw. okulizacja) na krzewach róż rosa canina (dzika roża). Teraz przede wszystkim albo robi się odkłady, albo sadzonkuje sadzonki zielne (https://www.youtube.com/watch?v=kT9PoFYz2rc). O takich krzewach ogrodnicy mówią, że rosną na własnym korzeniu. Dzięki temu nie ma niebezpieczeństwa, że poniżej szyjki (miejsce szczepienia) róża będzie odbijać dzikimi pędami.

Dziękuję za odpowiedź
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
pestka56 14:17, 24 cze 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4773
Agnieszka_Z napisał(a)

Dziękuję za odpowiedź

____________________
Kasia
ElzbietaFranka 14:43, 24 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14505
Margo2 napisał(a)
Piękne róże, ale ja najbardziej lubię Twój leśny zakątek



Też go lubię. Jeszcze dużo mu brakuje, ale powoli się zagęszcza i będą dosadzone buki które lubią cień i paprocie.
Sosny wypadną nie wiem dlaczego uschły.

Drzewa i poszycie dużo robi.





Tygrysie kwitną. Trzeba będzie je wykopać bo krzak zagłusza i marnieją



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies