Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 11:40, 11 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14505
Monika83 napisał(a)
Elu czy to jest powojnik? No przepiękne ma kwiaty i kolor niebiesko-liliowy❤



Tak Monika to fakt kolor piękny. Jeszcze mam jednego niebieskiego zrobię fotkę, ale one jakies nie za bardzo. Niskie nie mogą wyrosnąć kwiatów na nich mało ale duże widocznie taka odmiana. Muszę dokładnie je rozgryźć może nie w tym miejscu posadzone.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 17:04, 11 cze 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5667
Pęcherznica podoba mi się najbardziej ta na drugim zdjęciu. Słońce pięknie wydobywa z niej kolor.
Elu czy ty masz powojnik bylinowy Arabella? Coś tak z twoim wątkiem mi się kojarzy.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 21:17, 11 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14505
Gosialuk napisał(a)
Pęcherznica podoba mi się najbardziej ta na drugim zdjęciu. Słońce pięknie wydobywa z niej kolor.
Elu czy ty masz powojnik bylinowy Arabella? Coś tak z twoim wątkiem mi się kojarzy.


To pęcherznica Magic Ball (2 i 3 fota)

Tak Gosiu mam 2 sztuki. Jeden z nich obecnie wygląda tak i ma dużo pąków.
On rośnie prawie w cieniu od godziny 10 rano



Tak wyglądał w lipcu zeszłego roku

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 23:22, 12 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4516
Piękny ten powojnik, ja nie mam ani jednego .

Elu zawsze po ugryzieniu kleszcza robisz badanie?
U mnie okazało się, że przez 9 dni brałam nieodpowiedni antybiotyk przepisany przez lekarza I kontaktu. Byłam po nim cały czas taka zamulona, aż bałam się jeździć samochodem .
Natomiast jak brałam ten antybiotyk to zupełnie ustąpił mi ból kolana, z którym męczę się od 2 lat.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
mirkaka 06:33, 14 cze 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9775
Trawnik jak piszesz po 3 tyg pustyni wygląda rewelacyjnie, zasilasz go? Ja swój zasiliłam wiosną, nie powtarzam tego, jest marny, też ciągła susza, ciągle przysycha.
Elu nie wiem gzie pisałaś coś o ukąszeniu kleszcza, ale zaciekawiło mnie to, robisz badania po ukąszeniu ? Napisz coś więcej,
Powojnik w donicy bardzo łady, wytrzymuje cały tydzień bez podlewania?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
anabuko1 09:00, 14 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23986
ElzbietaFranka napisał(a)

Pęcherznice mam z dwóch stron od sąsiadów to mogę je obserwować i przycinać nawet bo za dużo wkraczają na mój teren.
Piękny powojnik. Co to za odmiana ?






____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kontonaogrod 09:32, 14 cze 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 3210
Zaglądam i pozdrawiam
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
ElzbietaFranka 12:36, 14 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14505
mirkaka napisał(a)
Trawnik jak piszesz po 3 tyg pustyni wygląda rewelacyjnie, zasilasz go? Ja swój zasiliłam wiosną, nie powtarzam tego, jest marny, też ciągła susza, ciągle przysycha.
Elu nie wiem gzie pisałaś coś o ukąszeniu kleszcza, ale zaciekawiło mnie to, robisz badania po ukąszeniu ? Napisz coś więcej,
Powojnik w donicy bardzo łady, wytrzymuje cały tydzień bez podlewania?



Trawnik był w tragicznym stanie po wertykulacji eM nie rozsiał nawozów bo była potworna susza. Trzeba byłoby lać z 2 dni. Miały przyjść deszcze guzik nic nie padało. Ja się wkurzyłam sama zaczęłam nawozić. Nawóz granulat słońce piekło więc podlewałam przez 2 dni i po tygodniu ruszył.

Zasilamy to zależy od kondycji wiosna po wertykulacji w tym roku opóźnienie. Ewen. W czerwcu.
Później na początku września.

Tak wyglądał 19 mają a dwa tygodnie wcześniej była wertykulacja.



To 8 czerwiec po minimalnym koszeniu tak aby musnać wierzchołki.




O moich przebojach z borelioza pisałam u Danusi "Daszun".
Tam dosyć dobrze opisałam jak coś będziesz więcej chciała wiedzieć to napisz na priv.

Robię badania przynajmniej raz do roku te podstawowe jak tam coś wyjdzie za duzo to szczegółowe te już są droższe jak prywatnie. W przychodni muszę czekać a ja nie lubię wolę zapłacić i nie myśleć o sprawach zdrowotnych.
Mam tyle wszystkiego na głowie, że robię wszystko szybko i zamykam sprawę.

Powojnik tak wytrzymuje tydzień w donicy ona dosyć spora dobrze podleje i to mu wystarcza.
Arabella jest bardzo ładny jak masz okazję kupić to kup sobie. Chciałam jeszcze dokupić u naszego ogrodnika i nie zamówił. Jeszcze też bym 2 szt kupiła.

Wolę kupować jak widzę co jest wart bo w necie przychodzą połamane.

Zaczynaja kwitnąć mają dużo pąków. Kwitną non stop



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:55, 14 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14505
daszum napisał(a)
Piękny ten powojnik, ja nie mam ani jednego .

Elu zawsze po ugryzieniu kleszcza robisz badanie?
U mnie okazało się, że przez 9 dni brałam nieodpowiedni antybiotyk przepisany przez lekarza I kontaktu. Byłam po nim cały czas taka zamulona, aż bałam się jeździć samochodem .
Natomiast jak brałam ten antybiotyk to zupełnie ustąpił mi ból kolana, z którym męczę się od 2 lat.



Miałaś prawo mieć takie objawy. Człowiek chodził jak pijany po pastylce. Ważny jest probiotyk.
Antybiotyk trzeba brać minimum 3 tygodnie.

Tak jak pisałam, że sam antybiotyk jakoś względnie przyswoiłem, ale później po tygodniu miałam straszliwe sensację. Przeczytałam ulotkę i wszystko się zgadzało nawet przez pół roku mogą być sensację gastryczne (biegunki). Było to bardzo uciążliwe bo nie zna się minuty kiedy i w jakich okolicznościach cię weźmie
Wymiotów nie miałam na szczęście.

Teraz już się czuje dobrze, ale co przeżyłam to przeżyłam.
W dalszym ciagu biorę probiotyk i dobrze się czuje.

Probiotyk należy brać nawet jak się ma różne alergie.

Jestem pewna, że na tym forum co 2 z nas może i więcej była ukąszona nie wiedząc o tym.
Wszystkie nudności, bóle głowy, stawów, bóle mięśni nie wiadomo skąd i dlaczego to powód krętki boreliozy.

Poczytajcie o boreliozie w necie jest temat dobrze opisany.

Nikt nie porusza tematu a to takie ważne w naszej ogrodowej rzeczywistości.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:56, 14 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14505
Kontonaogrod napisał(a)
Zaglądam i pozdrawiam


Dzięki Karola
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies