Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Margo2 14:54, 24 cze 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 1572
Oczko też jest świetne
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
ElzbietaFranka 15:05, 24 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14505
Poletko liatri z Lid... w tym roku wysadzonej będą kwitły.
Jeszcze mam jedno. Z tyłu krwawnica. Blisko jest jeżówka pallida szału nie ma może w przyszłym roku będzie lepiej kwitła.



Oliwia powtórne kwitnienie



Róża Diana ładna jest płatki pięknie ułożone i kolor obłędny fotka tego nie oddaje. Bardzo kapryśna. Wiosna wypuściła tylko jednego peda. Widzę, że kolejne wypuszcza.



Ta róża z tej kulki ponizej




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 15:09, 24 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14505
Cd







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 15:13, 24 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14505


Powyższe jeżówki są wysiane z licencjonowanych Jeżowej Ecentric tych poniżej.
Porównując nie straciły żadnych cech. Wysiałam je wiosna 2022 roku i tak wyglądają.



Czekam jeszcze na kwitnienie z nasionek Candy Delocious.



Surmia. Nie chciała rosnąć dopiero 3 miejsce jej odpowiada.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 15:52, 24 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14505
Na koniec





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rumianka 16:05, 24 cze 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10556
Prawdziwa radość gości w ogrodzie, w momencie pojawienia się uroczych zestawień roślinnych...piękne masz widoczki kwiatowe...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
pestka56 20:42, 24 cze 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4773
Sosnom nie było przypadkiem zbyt mokro?
____________________
Kasia
daszum 12:02, 25 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4516
Podobają mi się bardzo kwiaty w doniczkach, są takie optymistyczne .

Elu ja mam 100 róż, ale mało odmian.
Kupuję po kilka, kilkanaście sztuk z każdej odmiany, np. Bad Birnbach mam 20 szt, 7 szt Ballerina, 6 szt Angela itd.
Ty masz róże - królowe ogrodu, ja szukałam róż, które mają mniejsze kwiaty, ale długo kwitną.
Stąd u mnie dużo róż piżmowych i okrywowych.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Gosialuk 22:52, 28 cze 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5667
Elu masz piękne róże. Widać, że niczego im nie brakuje.
Jeżówka ma fajny, energetyczny kolorek. Czy zebrałabyś dla mnie nasionka? Wprawdzie obiecywałam sobie, że w przyszłym roku żadnych wysiewów - ale się nie da. Zresztą tak samo jest z zakupami.
A jeśli chodzi o zakupy - to klonik też ładny. Tylko musisz go tak posadzić, żeby słonko nie przypalało mu liści. Myślę, że przy oczku będzie przyciągał uwagę swoim kolorem. A swoją drogą ciekawe jak się przebarwia jesienią.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 11:34, 29 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14505
Gosialuk napisał(a)
Elu masz piękne róże. Widać, że niczego im nie brakuje.
Jeżówka ma fajny, energetyczny kolorek. Czy zebrałabyś dla mnie nasionka? Wprawdzie obiecywałam sobie, że w przyszłym roku żadnych wysiewów - ale się nie da. Zresztą tak samo jest z zakupami.
A jeśli chodzi o zakupy - to klonik też ładny. Tylko musisz go tak posadzić, żeby słonko nie przypalało mu liści. Myślę, że przy oczku będzie przyciągał uwagę swoim kolorem. A swoją drogą ciekawe jak się przebarwia jesienią.



Gosiu zbiore jesienią jak już dojrzeją. Poprzednio coś mnie tknęło i zbierałam w mroźny dzień w zimie i zasiałam w marcu o dziwo wyrosły. Jednak najważniejsze było dla mnie czy powtórzą cechy licencjonowanych. I powtórzyły jak widzisz. Zbiore z tych licencjonowanych.
Czekam jeszcze na Cendy Delishis już tuż tuż.

Odnośnie klonu tak myślę tylko w półcieniu lub cieniu i obserwuje teraz jak słońce krąży po działce.

Dzisiaj fachowcy przycinają tuje. Ciepło jest, ale dla takich młodziaków upał nie straszny tak twierdzą.

Wczoraj ciężkie chmury przeszły trochę powiało i popadało, ale ulewy nie było, a szkoda ziemią spragniona.
Idę nadzór trzymać.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies