Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Wiolka5_7 21:06, 22 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
effka napisał(a)

Powiem Ci, że próbowałam wszystkimi moimi sprzętami i najszybciej poszło akumulatorowymi nożycami. Każdą odmianę ciełam czymś innym hehe

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:08, 22 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
effka napisał(a)

Nie masz takiego małego, ja dużego nie mam ale za to duuuuużo traw.
Bylinki raz dwa, najdłużej trawy, jutro może uda się seslerię bo mnóstwo zielonego już ma. Ale patrzę na pogodę i deszcze prawie cały dzień ale może z rana zdarzę.


U mnie w nocy deszcz i jutro,ale ja się cieszę bo mi seslerie podleje
U Ciebie sesleria na pewno w nowych zielonych przyrostach,bo moja też rośnie ... tnij jak najszybciej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 21:48, 22 lut 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


U mnie w nocy deszcz i jutro,ale ja się cieszę bo mi seslerie podleje
U Ciebie sesleria na pewno w nowych zielonych przyrostach,bo moja też rośnie ... tnij jak najszybciej

Słuchaj Wiolu a te seslerię to chyba niziutko zetnę co? Mnóstwo zielonego ale chyba nie ma co się przejmować i ciąć jak zawsze?
____________________
Wiolka5_7 22:00, 22 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
effka napisał(a)

Słuchaj Wiolu a te seslerię to chyba niziutko zetnę co? Mnóstwo zielonego ale chyba nie ma co się przejmować i ciąć jak zawsze?
tnij nisko....niektóre dziewczyny tną seslerie znowu w sezonie i normalnie odrastają
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zuzka25 09:24, 23 lut 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Witaj Effka w nowym sezonie ogrodniczym. Nie wiem czy dobrze pamiętam, czy sadziłaś niskie cisy na obwódkę? Pamiętasz mnie kupowałaś w okolicy Wrocławia?
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Kasia73 11:03, 23 lut 2020


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
pozdrawiam w nowy sezonie
eVka 11:10, 23 lut 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
tnij nisko....niektóre dziewczyny tną seslerie znowu w sezonie i normalnie odrastają


Super, dzieki, nie byłam pewna Niestety za oknem deszcz, z jednej strony dobrze, bo każda kropla deszczu ważna w ogrodzie ale z drugiej nic nie porobię w ogrodzie a trawy juz walają się po rabatach.
____________________
Wiolka5_7 11:33, 23 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
effka napisał(a)


Super, dzieki, nie byłam pewna Niestety za oknem deszcz, z jednej strony dobrze, bo każda kropla deszczu ważna w ogrodzie ale z drugiej nic nie porobię w ogrodzie a trawy juz walają się po rabatach.



No tak to jest z tą pogodą u mnie przestało padać,ale wieje....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 11:39, 23 lut 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zuzka25 napisał(a)
Witaj Effka w nowym sezonie ogrodniczym. Nie wiem czy dobrze pamiętam, czy sadziłaś niskie cisy na obwódkę? Pamiętasz mnie kupowałaś w okolicy Wrocławia?

Hej Zuza, jasne że Cię pamiętam Wiaj wiosennie a raczej przedwiosennie! Tak sadziłam kilkanaście cisów na małe kwadratowe obwódki. Kupiłam dwie odmiany i zobaczymy co się lepiej sprawdzi:
Jedne to cisy repandens, typowe na szerokie i niskie obwódki a drugie to cisy Hicksi, będą na pewno dużo wyższe ale zamierzam je w miarę możliwości rośliny nisko prowadzić.

Tu fotki czerwcowe( ah jak bosko się na nie patrzy jak za oknem plucha i zimnica)

Hicksi:


Repandens:


Kupiłam je w dwóch szkolkach, jedna Jugowice a druga w Błoniach.
____________________
eVka 11:40, 23 lut 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia73 napisał(a)
pozdrawiam w nowy sezonie

Pozdrawiam Kasiu! Miło, że zaglądasz
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies