Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 21:10, 22 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sarenka napisał(a)


Oo dzięki za instruktaż mam mało dużej stipy,ale ta co jest się pokłada bardzo, trzeba zatem czesanie zrobić

Nie ma za co Moja tak szybko rośnie i rozsiewa się na sąsiednich rabatach. Będzie jak znalazł na rabatę wjazdową między brzozami. Może jutro nawet ją przesadzę bo tqm za dużo vzarnuszki a za mało traw.
Matko dopiero patrząc na zdjecia w domu dostrzegłam jakie ja brudne łapy pokazałam
____________________
eVka 21:18, 22 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)


Pozostaję z rozdziawioną szczęką. Aleś sąsiadom widoki sprezentowała Dobrze,że jednak żywopłoty szybko rosną, bo co za dużo to niezdrowo.
Trawnik to Ty masz zawsze cudny. Przyjedź do mnie i zrób coś z tą moją paskudą.

Hahaha, lepiej zamknij bo Ci mucha wpadnie Sąsiad z tyłu mówi, że nie musi robic ogrodu, posieje tylko trawę, żeby sobie z piętra oglądać mój ogród... No fajnie taaa, będę jak na wybiegu w ZOO
Oby szmaragdy i śliwy rosły prędko.
W trawniku trochę chwastów i jakaś różowa choroba grzybowa ale psiknę i mam nadzieję, ze bedzie ok.
Kosisz trawę czesto i sypiesz nawóz? Tyle wystarczy
____________________
eVka 21:19, 22 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SylwiaBe napisał(a)
No to i ja dorzucę znowu od siebie: trawa, stipy i ogólnie wszystko pięknie, cudnie, próbuje znaleźć coś brzydkiego ale nie da się Ewciu hehe
Też lubię w Crocsikach pozapylać po ogrodzie, kosić, pielić, wszystko

Oj, no laski, czerwienię się Tyle komplementów z wieczora

Crocsiki my love, mam ich mnóstwo, crocbandy, japonki, sandałki, kalosze. Uwielbiam je za lekkość i wygodę i to, że bach do wody i czyste.
____________________
sylwik69 21:20, 22 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ewa ja mam ten sam problem ze stipą,po deszczu z wiatrem niektóre się położyły powiązałam,ale spróbuje Twojego sposobu!
Fajnie,że pokazujesz takie zdjęcia
Twój ogród jest coraz piękniejszy bardzo podoba mi się nasadzenie przy tarasie ze śliwami wiśniowymi,trawami i hortensjami cudnie masz
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
eVka 21:23, 22 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewuś gdzie kupowalas ten obelisk na roze

Kasiu, na All. ale jednak po czasie stwierdzam, że nie mogę go polecić. Kiwa się, ciężko go spasować, bleknie na słońcu, boeda! No ale za 40 zl ciężko o coś lepszego, jak jednak chcesz, moge wysłać ci linka na priva.

Marzą mi się obeliski w stylu angielskim, takie jak u Danusi ale są mega drogie.
____________________
eVka 21:25, 22 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sarenka napisał(a)

Co prawda to prawda- wszystko piękne.

Megi thank you very much!
____________________
eVka 22:01, 22 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sylwik69 napisał(a)
Ewa ja mam ten sam problem ze stipą,po deszczu z wiatrem niektóre się położyły powiązałam,ale spróbuje Twojego sposobu!
Fajnie,że pokazujesz takie zdjęcia
Twój ogród jest coraz piękniejszy bardzo podoba mi się nasadzenie przy tarasie ze śliwami wiśniowymi,trawami i hortensjami cudnie masz

Sylwia, no dokładnie, one są okropne po deszczu jak już mają nasiona, wykładają soe i oblepiają inne rowliny naaionami, szczegolnie kule buksowe. Teraz po wyczesaniu, widac w końcu szałwie omszone, bukszpany i inne roślinki a wczesniej były tylko stipy. Nie mw za co

Bardzo Ci dziękuję Muszę przyznać nieskromnie, że podoba mi się moj ogród, w końcu jestem zadowolona, tylko drobne zmiany wprowadzam, coś dosadzam, przesadzam kawalek dalej etc ale większych zmian nie planuję. Urozmaicam tylko trochę wrzosowisko bo nudzi mi sie ono. Wsadziłam ostatnio przetaczniki, może dosadzę kilka stip, bo sporo ich mam. Lubię gęstwinę na rabatach.
Ale... Oczywiście trawnik wycinany będzie dalej pod rabaty wyspowe, bo po co mi go tyle

Buziaki Sylwia
____________________
wiklasia 22:17, 22 cze 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Czarodziejka!!!
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
eVka 22:20, 22 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
wiklasia napisał(a)
Czarodziejka!!!

Cmok!
____________________
Wendy79 23:34, 22 cze 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)

Hahaha, lepiej zamknij bo Ci mucha wpadnie Sąsiad z tyłu mówi, że nie musi robic ogrodu, posieje tylko trawę, żeby sobie z piętra oglądać mój ogród... No fajnie taaa, będę jak na wybiegu w ZOO
Oby szmaragdy i śliwy rosły prędko.
W trawniku trochę chwastów i jakaś różowa choroba grzybowa ale psiknę i mam nadzieję, ze bedzie ok.
Kosisz trawę czesto i sypiesz nawóz? Tyle wystarczy


Jak na wybiegu w ZOO powiadasz? Nasi nowi sąsiedzi przyznali, że ich znajomi przyjeżdżają,wchodzą na domek dla dzieci (jedyna budowla na działce) i oglądają sobie nasz ogród. No cóż...Mama mówi, żebym chociaż bilety pobierała. Będzie na nowe rośliny.
Masz rację, był źle nawieziony i jest za rzadko koszony, ale i tak z chęcią założyłabym go od początku.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies