Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 18:34, 04 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
April napisał(a)


Bardzo fajny widoczek, jak ja lubię taką symetrię

Dzięki dzięki. Symetria to moja choroba... chociaż powoli uczę się z niej wychodzić ale to nie tu tylko na rabacie wjazdowej, tam są nasadzenia luźne, bylinówki łąkowe i nawet łukowa ścieżka
____________________
eVka 18:37, 04 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Ewcia, normalnie nie do wiary jak Ci to wszystko porosło! Ogród wygląda na skończony, teraz tylko pielęgnować i cieszyć się odpoczynkiem .

Kasiu, dzięki, porosło i to aż za bardzo. Zaczyna być lekko przerażona i teraz pielęgnacja ogrodu polega głównie na wycinaniu gąszczu. Przycinam miskanty żeby były węższe, derenie, żeby były niższe i drzewa.
W sumie ogrod jest skończony, planów już nie ma na nowe rabaty, ewentualnie jakieś drobne uszczypnięcia trawnika

____________________
eVka 18:41, 04 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dorii napisał(a)

Dziękuję, lecę podpytać

Ewcia, czym czym ci tak podpadły carexy że się pozbywasz?

Dori, Beatles mi częściowo wymarzły i musiałam na szybko wymieniać je na hakonki, podobnie evergoldy. Elaty są piękne limonkowe tylko wiosną i wczesnym latem, potem się kładą, łamią i przypalają nawet na lekkim słońcu. Frosted Curls też jakoś mi się nie bardzo widzą, chyba je wywalę. Może ja po prostu nie umiem się z carexami dogadać. Aaa i jeszcze mam dwie Variegaty, ładne są teraz ale wiosna długo straszą. No jakoś nie. Ale ty poczytaj,pooglądaj.
____________________
Wiolka5_7 20:23, 04 wrz 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20501
Przepiękny jest Twój ten buszzz Effcia
Co do siewnika,ja mam z LM za 30 kilka złotych i nigdy nie miałam łat czy pasów, nawóz idealnie rozsiany...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
SlonecznyOgrod 20:36, 04 wrz 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
effka napisał(a)

Dzięki Daria Tak, drewno dodaje mnóstwo ciepła i rustykalnego klimatu. Chcę salon i pokój biurowy zmienić też w takie klimaty, bo mam za biało i sterylnie.
Na razie idę w dodatki, donice etc.


Pięknie Kolor biały to dobra baza do stylu boho więc dodatki zrobią robotę
Też mam takie podobne do Twoich osłonki na doniczki
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 20:37, 04 wrz 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Jeszcze nie pochwaliłam nowych zdjęć z ogrodu, a jest cudnie
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
eVka 20:58, 04 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
Przepiękny jest Twój ten buszzz Effcia
Co do siewnika,ja mam z LM za 30 kilka złotych i nigdy nie miałam łat czy pasów, nawóz idealnie rozsiany...

Dzięki dzięki! Wioli, już szukam tego siewnik, bo ten co mi polecali na insta ponad 5 stów kosztuje!

Oglądałam, Wiolu to ten ręczny w kolorze limonkowym? Gardyer? Ma straszne opinie, hmmm
____________________
eVka 21:00, 04 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)

Pięknie Kolor biały to dobra baza do stylu boho więc dodatki zrobią robotę
Też mam takie podobne do Twoich osłonki na doniczki

Tak, biały z każdym kolorem się spasuje. Te osłonki są bardzo fajne i niedrogie.
____________________
eVka 21:01, 04 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)
Jeszcze nie pochwaliłam nowych zdjęć z ogrodu, a jest cudnie

Dziękuję Daria! Miło
____________________
ajka 18:02, 05 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4003
effka napisał(a)

Szkoda, że Ci się kosiarka zepsuła, masz już jakąś na oku?


Wczoraj eM trochę do niej przysiadł i pracuje, tylko trochę rzęcholi. W każdym bądź razie udało się skosić trawnik na tyłach i z zakupem nowej kosiarki jeszcze się wstrzymamy.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies