Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 13:55, 03 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Widoczki

____________________
eVka 13:56, 03 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
____________________
Dorii 18:17, 03 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Po oglądaniu takich zdjęć to lepiej do własnego ogrodu nie wychodzić.
Heh, no nic może jednak idę nad moją ubogą krewną popracować :-\

Aaaaa o mało z wrażenia bym zapomniała że miałam zapytać cięo turzycę oszimską everilo. Masz ja u siebie czy akąś inną limonkową? Jestem ciekawa jak ona wygląda w poszczególnych porach roku.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
eVka 21:27, 03 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dorii napisał(a)
Po oglądaniu takich zdjęć to lepiej do własnego ogrodu nie wychodzić.
Heh, no nic może jednak idę nad moją ubogą krewną popracować :-\

Aaaaa o mało z wrażenia bym zapomniała że miałam zapytać cięo turzycę oszimską everilo. Masz ja u siebie czy akąś inną limonkową? Jestem ciekawa jak ona wygląda w poszczególnych porach roku.

Oj Dorii, co Ty Dzięki Miło mi.


Nie mam everilo, odchodzę od carexów, nie jestem z nich zadowolona.

Pozdrawiam!
____________________
Gosialuk 00:09, 04 wrz 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Iwonka ze wzgórza chaosu wstawiała everillo, ale dużo wcześniej. Pamiętam, że była z niej zadowolona.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ajka 00:29, 04 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
Ależ u ciebie już wszystko pięknie porosło, hortensje, rozchodniki ogromne. I nie wiedziałam, że masz takie cudne wrzosowisko. Ja w tym roku muszę koniecznie dokupić wrzośców.

I zazdroszczę pięknego trawnika, u mnie kosiarka się zepsuła i jest jak u ciebie przed koszeniem, trawa do kolan
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
April 05:48, 04 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
effka napisał(a)
Widoczki



Bardzo fajny widoczek, jak ja lubię taką symetrię
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 09:29, 04 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Ewcia, normalnie nie do wiary jak Ci to wszystko porosło! Ogród wygląda na skończony, teraz tylko pielęgnować i cieszyć się odpoczynkiem .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Dorii 12:08, 04 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gosialuk napisał(a)
Iwonka ze wzgórza chaosu wstawiała everillo, ale dużo wcześniej. Pamiętam, że była z niej zadowolona.

Dziękuję, lecę podpytać

Ewcia, czym czym ci tak podpadły carexy że się pozbywasz?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
eVka 18:33, 04 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ajka napisał(a)
Ależ u ciebie już wszystko pięknie porosło, hortensje, rozchodniki ogromne. I nie wiedziałam, że masz takie cudne wrzosowisko. Ja w tym roku muszę koniecznie dokupić wrzośców.

I zazdroszczę pięknego trawnika, u mnie kosiarka się zepsuła i jest jak u ciebie przed koszeniem, trawa do kolan

Jest gęsto, wręcz za gęsto, dzisiaj wycięłam całą dużą taczkę miskantów na rabacie obok tarasu, które dosłownie pożarły biedne róże Pomponelle. Na wiosnę muszę stamtąd zabrać 3 miskanty, bo już jest zdecydowanie za gęsto.



Na przodzie zostaną hakone z kulkami buksowymi (których de facto również nie widać bo je hakonki zjadły), w następnym rzędzie są trzy róże Pomponella, za nimi zostaną tylko trzy ML i za nimi wielkie derenie Elegantissima.
Te kwitnące trzy miskanty pójdą na rabatę córki za garażem.

Rozchodniki są świetne, totalnie bezproblemowe. Co innego wezosy, o te trzeba już zadbać bardziej, pilnować żeby miały kwasno i przepuszczalnie no i słonecznie.

Trawnik lekko łaciaty jest bo ja nie umiem nawozić równo. Kiedyś sobie kupię porzadny siewnik ale to wypadek rzędu kilkuset złotych więc jakoś mi nie śpieszno wydawać
Szkoda, że Ci się kosiarka zepsuła, masz już jakąś na oku?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies