Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 00:07, 24 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Wróciłaś wypoczęta z nowymi siłami ogrodowymi .......
poczekam cierpliwie na foteczki buszu ........kwiatuchy dojdą ? Bo wyczytałam ,że kolorku Ci brak

Tak werwy mam za dziesięciu dzisiaj obciełam wszystkie kule buksowe i tawułowr, stożki, przekopałam różankę z obornikiem, kompostem, korą i mączką bazaltową. Jutro bede w końcu sadzic róże. Wiem, że ziemua powinna poleżeć ale już za długo są w doniczkach.
Potem szykowanie rabaty pod sosnami pod kwasoluby. Tu już będzie wyższa szkoła jazdy. Siarkę chcę dodać, igliwie z lasu, torf kwaśny, kompost, obornik koński, mączkę. Matko zakopię sie na śmierć
Pod pumilo kosodrzewiny jakoś specjalnie ziemię szykować?

Co do kwiatuchow jeszcze nie kupiłam. Muszę pomyśleć co i jak bo jak.
____________________
eVka 00:12, 24 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewcia jestem zglaszam sie do tablicy dawaj foteczki jak tam pogoda u mnie przedwczoraj burze i w koncu dlugo oczekiwany deszcz robie swojskie wino z czeresni i porzeczki czerwonej obieralam recznie bo niemam drylownicy i co kupilas jakies roze jestem ciekawa co sie u ciebie dzieje

Foteczki jutro machnę z ogrodu i z pola walki na różance
U mnie też ulewa była i mimo, że wydawało się że super podlało po tygodniach suszy, ziemia w miejscach niepodlewanych była mokra może na 5 cm...
Dobrze, że codziennie podlewamy.
Oo winko mniam, to Ty gosposia jesteś, ja dwie lewe ręce mam a raczej lenia kuchennego
Róże te co ostatnio nic nie zakupiłam więcej bo uparłam sie na red piano i pastelle ☺ chyba że znajdę gdzieś w sklepie przed jesienią to kupię.
____________________
Kasiolaaa 07:01, 24 cze 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Bo kupuj koniecznie kochana bo to super roze tak ja lubie cos ugotowac albo cos swojskiego zrobic dzisiaj bede piec sernik z jagodami z lasu nie kupowane hihi a co do winka z czeresni ojjjj napestkowalam sie recznie 3 wiadra nie wspomne o pazurach bo bardzo ucierpialy hihi
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Magleska 09:10, 24 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Roślinki Ci się odwdzięczą po takim profesjonalnym przygotowaniu
U mnie narazie zero prac ogrodowych - nawet trawnika przez 2 tygodnie nie koszę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 17:32, 24 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Bo kupuj koniecznie kochana bo to super roze tak ja lubie cos ugotowac albo cos swojskiego zrobic dzisiaj bede piec sernik z jagodami z lasu nie kupowane hihi a co do winka z czeresni ojjjj napestkowalam sie recznie 3 wiadra nie wspomne o pazurach bo bardzo ucierpialy hihi

znalazłam red piano online ale nie znam sklepu, wyśle Ci na priv.
Sernik z jagodami jesuuuu mniaaaam, wysyłasz kurierem?
3 wiadra czereśni.... no comment.... twój eM na rękach powinien Cię nosić!
____________________
eVka 17:40, 24 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Roślinki Ci się odwdzięczą po takim profesjonalnym przygotowaniu
U mnie narazie zero prac ogrodowych - nawet trawnika przez 2 tygodnie nie koszę

Madziu, mam nadzieję
Kopanie obornika ciężka sprawa. Właśnie wróciłam z Obi z worami kory przekompostowanej, torfu, kupiłam przy okazji sadzonki maleńkie lawendy na obwodkę na różnance i trawę jednoroczną Vertigo do donicy przed domdomem, po tym jak mi stożek buksowy padł. Jednorocznej nie będzie szkoda. Nie mam ręki do donic.
Mówisz zero prac ogrodowych, swoje zrobiłaś, inni w 2-3 lata robią co Ty w rok. Więc odpoczynek Ci się należy!
Trawnik niech eMuś kosi
Buziaczki!
____________________
eVka 21:10, 24 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Miały być foty i nie zdążyłam jak zwykle zrobić. Minutę przed meczem skończyłam robić różankę. Posadzilam sześć róż i zrobiłam obwódkę od przodu z lawendy. Nie wiem czy nie za rzadko posadziłam róże. Jutro postaram się wysypać korę przekompostowaną i zrobić foty. W plecach różanki za starymi różami posadziłam jaśminowce. Będzie mocno kwiatowo chociaż w jednym miejscu ogrodu.
____________________
eVka 23:08, 24 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Pada, piękny nie za mocny i nie za lekki deszcz!!! Mam z głowy podlewanie przez kilka dni. Jupiii!!!
____________________
Magleska 23:20, 24 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
u mnie już od trzech dni pada albo upał ,albo deszcz
ale przynajmniej trawnik odżyje
podziałałaś przykładnie
poczekam cierpliwie na fotki różanki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 23:48, 24 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
u mnie już od trzech dni pada albo upał ,albo deszcz
ale przynajmniej trawnik odżyje
podziałałaś przykładnie
poczekam cierpliwie na fotki różanki

Jak to w PL, pogoda w kratkę. Jeszcze niedawno bym klęła na taki deszcze w lecie ale id kiedy mam ogród, każdy deszcz na,wagę złota, we Wrocławiu generalnie mało pada.
Trawnik odżyje i mój
Z różanki się cieszę, choć to dopiero zarys, chciał dziś kupić róże piano i pastella ale okazało się, że piano została ostatnia, więc chyba kupię tylko pastelle.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies