Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 11:11, 26 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
tu masz wyliczenia siarki
ilość siarki wyliczasz nie do ph przygotowanego podłoża na stanowisku, a do swojej macierzystej gleby, bo to ona będzie podsiąkać od dołu do podłoża dla rh.

Jeśli od razu teraz posadzisz rosliny to podłoże jeszcze nie zaczęło pracować.Czy nie lepiej odłożyć zakupy roslin na wiosnę? Siarka zaczyna "pracować" (zachodzić w reakcje chemiczne z glebą) dopiero po 6 miesiącach.

Dziękuję i, nie mogłam znaleźc tych wyliczeń. No właśnie problem jest w tym, że rodki kupione i od miesiąca stoją w donicach...
____________________
eVka 11:47, 26 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Czy dostanę siarkę granulowaną w jakimś markecie budowlanym?
____________________
Toszka 11:57, 26 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Musisz szukać... w zeszłym roku nagle stała się deficytowym towarem. To juz kolejny przykład jak wielką moc ma forum i jak wiele osób czyta i wykorzystuje rady
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 12:26, 26 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
Musisz szukać... w zeszłym roku nagle stała się deficytowym towarem. To juz kolejny przykład jak wielką moc ma forum i jak wiele osób czyta i wykorzystuje rady

Podjadę dzisiaj do sklepu ogrodniczego u nas na osiedlu, mają tam różne cuda, może siarkę też. Dzięki Toszka
Aha tą siarkę głęboko przekopać (tak piszesz), tzn. na głębokość łopaty, czy głębiej?
____________________
Toszka 12:37, 26 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Siarkę daje się na sam spód i przekopuje z macierzysta glebą - to ma być taka niby warstwa zaporowa, na obniżenie ph od dołu. A kolejną dawkę siarki przekopujesz na stanowisku ze ściółką.
Pamiętaj, że dużą częścią podłoża powinno być igliwie i liście (bez bukowych).
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 13:42, 26 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
Siarkę daje się na sam spód i przekopuje z macierzysta glebą - to ma być taka niby warstwa zaporowa, na obniżenie ph od dołu. A kolejną dawkę siarki przekopujesz na stanowisku ze ściółką.
Pamiętaj, że dużą częścią podłoża powinno być igliwie i liście (bez bukowych).

O mamuniu, mam nadzieję, ża zakumam co i jak, te rozpiski ile siarki ciężka sprawa, bo zależą od pH wyjściowego i rodzaju gleby. Zmierzę dzisiaj pH płynem Heliga, glebę mam średnią piaszczysto-gliniastą.
Igliwię będę miała dzisiaj spod starych sosen i ukradnę liście spod starych rodków z pracy .
____________________
eVka 14:16, 26 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A teraz obiecane fotki ogrodowe:
Na początek różanka w trakcie budowy (brakuje jeszcze drobnej kory przekompostowanej):
Przed:

Po:
(tego małego świerka tam nie będzię).
____________________
eVka 14:19, 26 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Róże za rzadko posadzone, wiem o tym ale więcej nie miałam. Te z tyłu są mega stare do wyprowadzenia, bo dzikusy rosną. Pomyślałam, że w tym szerokim pasie między staruszkai a nowymi posadzę Pastellę a między tymi starymi Piano czerwoną. Opaska jest z malutkich lawend. W plecach różanki posadziłam trzy krzaki jaśminowców.
____________________
eVka 14:23, 26 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Pole walki pod rodki:

Jeszcze mnóstwo dobroci muszę wysypać no i mozolnie przekopywać. Chcę na całej szerokości i długości pod sosnami przerobić ziemię, bo nie chce mi się pojedynczych dołków zaprawiać.
____________________
eVka 14:27, 26 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A teraz ujęcia ogrodowe:
hortka dębolistna, moja ukochana:

Jadę dokupić kolejne dwie, bo są niesamowite, takie lekkie, mają bardzo ozdobne liście, które niesamowicie się jesienią przebarwiają.
Conica wylatuje w siną dal, bo mnie wkurza w tym miejscu i będą hortki
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies