Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 21:22, 25 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Foty zrobiłam tylko muszę skopiować z aparatu na komputer. To już postęp, przynajmniej foty są.
Przygotowywałam dzisiaj kwaśną rabate, jesuuu chyba z 20 taczek kompistu, wory kory, torfu. UMIERAM... Jutro będę pakować do worków igliwie i ściółkę spod starych sosen w starym ogrodzie, chyba sie nada pod rodki.
Muszę jeszcze poczytać o tej siarce jak ją dozować przy przygotowywaniu gleby. Że też się uparłam na te rodki ehhh
____________________
mrokasia 21:35, 25 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18005
effka napisał(a)
Foty zrobiłam tylko muszę skopiować z aparatu na komputer. To już postęp, przynajmniej foty są.
Przygotowywałam dzisiaj kwaśną rabate, jesuuu chyba z 20 taczek kompistu, wory kory, torfu. UMIERAM... Jutro będę pakować do worków igliwie i ściółkę spod starych sosen w starym ogrodzie, chyba sie nada pod rodki.
Muszę jeszcze poczytać o tej siarce jak ją dozować przy przygotowywaniu gleby. Że też się uparłam na te rodki ehhh


O rety, aleś się urobiła! Teraz gorąca kąpiel by Ci się przydała.
Przygotowanie stanowiska pod rodki wymaga trochę zachodu ale za to jaki efekt będziesz miała!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasiolaaa 22:17, 25 cze 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ej pracusiu czekam na foteczkiiii
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
malgol 22:30, 25 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Przyszłam z rewizyta się przywitac nie zdążę już dzisiaj nadrobić wątku, ale obiecuję zrobić to jutro.
Ale widzę, że szykuje się ogród z prawdziwego zdarzenia I rabaty zgodnie ze sztuka ogrodowiskowa
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
DorKa 08:58, 26 cze 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ja się pytam gdzie są foty Ewcia ? Napracowałaś się to pozwól troszkę nam podziwiać
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 09:56, 26 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


O rety, aleś się urobiła! Teraz gorąca kąpiel by Ci się przydała.
Przygotowanie stanowiska pod rodki wymaga trochę zachodu ale za to jaki efekt będziesz miała!!!

Wieczorem padłam totalnie, dobrze że chłodno na dworze bo nie dałabym rady w upały.
Kąpiel była, zasnęłam w łóżku w sekundę.
Dzisiaj od rana leje, mam nadzieję, że popołudniu będzie bez deszczu, bo chcę kolejne dziesiątki taczek kompostu rozwozić. Muszę sporo teren podnieść.
Rodki już tupią korzonkami w doniczkach czekając na wsadzenie.
Za tydzień jedziemy do łódzkiego i będę u rodziny eMka w Konstantynowie Łózkim a tam Ciepłucha i szółka rodkowa, oj będą zakupy, będą!
____________________
eVka 10:08, 26 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ej pracusiu czekam na foteczkiiii

Kasiulka, właśnie się zgrywają foteczki Trzymaj kciuki, żeby nie padało, bo chce popołudniu za taczkę chwycić
____________________
eVka 10:09, 26 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
malgol napisał(a)
Przyszłam z rewizyta się przywitac nie zdążę już dzisiaj nadrobić wątku, ale obiecuję zrobić to jutro.
Ale widzę, że szykuje się ogród z prawdziwego zdarzenia I rabaty zgodnie ze sztuka ogrodowiskowa

Witaj w moich progach Zapraszam do zagladania
____________________
eVka 10:09, 26 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Ja się pytam gdzie są foty Ewcia ? Napracowałaś się to pozwól troszkę nam podziwiać

No juz za momencik
____________________
Toszka 10:19, 26 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
tu masz wyliczenia siarki
ilość siarki wyliczasz nie do ph przygotowanego podłoża na stanowisku, a do swojej macierzystej gleby, bo to ona będzie podsiąkać od dołu do podłoża dla rh.

Jeśli od razu teraz posadzisz rosliny to podłoże jeszcze nie zaczęło pracować.Czy nie lepiej odłożyć zakupy roslin na wiosnę? Siarka zaczyna "pracować" (zachodzić w reakcje chemiczne z glebą) dopiero po 6 miesiącach.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies