Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Magleska 07:56, 18 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18484
Nadrobiłam zaległości
Przedpłocie zapowiada się super , teraz tylko musi się rozrosnąć głupimi docinkami nie przejmuj się wogóle ,ludzie są wredni ......

Koszmarek na pewno po otynkowaniu będzie ozdobą ogrodu ,aż nie mogę się porównawczych fotek doczekać

Co do kory .....powiem Ci ,że na mojej stromej skarpie z rodkami i przy wiatrach właśnie ta przekompostowana kora lepiej się trzyma niż średnia zwykła .....
najpierw dawałam taką średnią to mi całą wywiało ,a ta przekompostowana - tez jej trochę ubyło,ale nie wiele ( właśnie dziś mam zamiar dosypać ,bo wrzosów nasadzilam - ostatni raz - jak znowu padną ,to dam sobie z nimi spokój )

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 08:35, 18 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
Komentarzami się nie przejmuj...przeżyłam i żyję

Takie komentarze podyktowane są pokrętną mentalnością, która komentującego lenistwo obnaża...bo jak wyjasnić to, że ktoś coś robi a komentujący nie?

Zakwaszanie obornikiem rozłożyło mnie na łopatki

Nie przejmuje się, tylko tak niefajnie sie pracuje jak ci trują wokół, po prostu zacznę być niemiła. Nigdy jakaś zbytnio spoufalona z sąsiadkami nie byłam, więc jakoś drastycznie sytuacja się nie zmieni To prawda z tym obnażaniem lenistwa hehe
Oj jak by to fajnie dla mnie było gdyby tylko obornikiem końskim można było sobie ziemię zakwasić, ja full rodków wszędzie, to miałabym hajlajf
____________________
eVka 08:40, 18 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
paulina_ns napisał(a)
Trzeba było sąsiadkę na ogrodowisko zaprosić, szybko by się wzięła za swój ogród i zrozumiała co my tutaj czujemy hihi przedpłocie super, kawał dobrej roboty wykonałaś

O matko, chyba by pomyślała, że juz całkiem zwariowałam, nawet odwagi bym nie miała powiedzieć im o O. zresztą nie rozmawiam z nikim oprócz najbliższych dwóch fajnych sąsiadów. Mam tyle znajomych, że na sąsiadów czasu nie ma
Dzięki to teraz będzie moje nowe oczko w głowie, żeby nie dopuścić do zachwaszczenia, bo tam masakra chwastowisko na maxa było. Już widzę pojedyncze źdźbła traw, które chcą się przebijać. Muszę szybko gruba warstwą kory wyłożyć, zawsze to trochę mniej plewienia.
____________________
DorKa 08:43, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Super przedpłocie będzie ( nawet z tawułami ) Żarcik taki
A w kwestii garażu to popieram pomysł szaleństwa z kolorami. Szmaragd, turkus mniam

a sąsiedzi to z zazdrości wszystko Ewcia
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Margerytka40 08:54, 18 wrz 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ja pamiętam jak usuwaliśmy jałowce na froncie ,prawie nas zlinczowali no bo jak to takie ładne ,duże krzewy wywalać. Teraz te same osoby nachwalić się nie mogą nowych nasadzeń
A jak sadziłam doorenbosy jedna baba stwierdziła ,że chyba nie wiem co robię ,że liście do sprzątania i że w ogóle masakra -no to kazałam jej zająć się swoimi sprawami,no nie wytrzymałam i jej nawciskałam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 08:59, 18 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Nadrobiłam zaległości
Przedpłocie zapowiada się super , teraz tylko musi się rozrosnąć głupimi docinkami nie przejmuj się wogóle ,ludzie są wredni ......

Koszmarek na pewno po otynkowaniu będzie ozdobą ogrodu ,aż nie mogę się porównawczych fotek doczekać

Co do kory .....powiem Ci ,że na mojej stromej skarpie z rodkami i przy wiatrach właśnie ta przekompostowana kora lepiej się trzyma niż średnia zwykła .....
najpierw dawałam taką średnią to mi całą wywiało ,a ta przekompostowana - tez jej trochę ubyło,ale nie wiele ( właśnie dziś mam zamiar dosypać ,bo wrzosów nasadzilam - ostatni raz - jak znowu padną ,to dam sobie z nimi spokój )

Buziaki

Hej kochana ciesze się, że Ci się podoba moje przedpłocie. Ludzi o...ć
Koszmarek ma już jedna ścianę gotową, teraz jeszcze trzy, potem malowanie całości, malowanie okienek, no kusi mnie ta zieleń szmaragdowa na okna, no

Mówisz, że drobna lepiej, może rzeczywiście, chociaż na lekkim spadku na lawendowej ta kora mi spływa strasznie podczas ulew, dlatego mam uraz... grubsza obok się trzyma.

A wiesz, że wczoraj też kupiłam wrzosy, 7 wielgaśnych pięknych limonkowych sadzonek i 7 mniejszych w kolorze "wrzosowym". Też mi trochę przemarzło po zimie ale głównie te, które były malutkie, zasuszone już przy kupnie (na wyprzedaży w LM). Duże okazy ze szkółki mają się super.
Buziaki.
____________________
eVka 09:40, 18 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Super przedpłocie będzie ( nawet z tawułami ) Żarcik taki
A w kwestii garażu to popieram pomysł szaleństwa z kolorami. Szmaragd, turkus mniam

a sąsiedzi to z zazdrości wszystko Ewcia

Hihi nawet z tawułami
Garażu sie doczekac nie mogę, po tylu latach w końcu się zebraliśmy. No własnie ten kolorek kusi bardzo. zaraz poszukam inspirek na pincie
____________________
eVka 09:48, 18 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)
Ja pamiętam jak usuwaliśmy jałowce na froncie ,prawie nas zlinczowali no bo jak to takie ładne ,duże krzewy wywalać. Teraz te same osoby nachwalić się nie mogą nowych nasadzeń
A jak sadziłam doorenbosy jedna baba stwierdziła ,że chyba nie wiem co robię ,że liście do sprzątania i że w ogóle masakra -no to kazałam jej zająć się swoimi sprawami,no nie wytrzymałam i jej nawciskałam

No widzisz, czyli znasz ten klimat... Oj jak bym spisywała ile się nasłuchałam przez ten ostatni rok, jak tworzę ogród, to książka by wyszła hehe
Żeby nie było tak narzekalsko, to jest też mnóstwo pochwał ogrodu od obcych ludzi, niektórzy nawet wchodzą na posesję pytać co gdzie i jak, że tak pięknie jest. W takich sytuacjach jest mi niezmiernie miło i czuję, że rzeczywiście mi się udało
Mam działkę narożną przy przystanku autobusowym, więc prawie jak publiczna
____________________
eVka 11:07, 18 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Czerwone okna i szara elewacja, chyba fajnie co?
i tu
tu
____________________
Toszka 11:10, 18 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
to już nie niebieskie? Np. takie indygo
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies