Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Toszka 19:03, 29 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wyjmij jedną choinę z doniczki - jesli gęsto jest od korzeni to wsadzaj je w większe doniczki z mieszanką kompostu, swojej ziemi i kory. Zanim elewacja powstanie będą miały luz w stopach

Usuń kłębowisko tujowych korzeni a potem sporo kory daj do ziemi.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 19:11, 29 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AnnaCh napisał(a)
Super zakupy

Dzięki miałam jeszcze jakieś trawy kupić ale eMek popędzał...
____________________
eVka 19:33, 29 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
Wyjmij jedną choinę z doniczki - jesli gęsto jest od korzeni to wsadzaj je w większe doniczki z mieszanką kompostu, swojej ziemi i kory. Zanim elewacja powstanie będą miały luz w stopach

Usuń kłębowisko tujowych korzeni a potem sporo kory daj do ziemi.

Toszko, elewacja bedzie za max. 2 tygodnie. Warto do tej pory przesadzać?
Oj z z rabatą tarasową będzie mnóstwo pracy. Muszę wykopać korzenie tuj, przesadzić trzcinniki, przekopać ziemię z obornikiem i korą przekompostowaną.
Są jakieś wąskie miskanty? Wyższe niż trzcinniki Ovewrdam?
____________________
Wendy79 19:38, 29 wrz 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Lubimy dęby błotne. Mamy dwa "Green Dwarf". Choiny bardzo fajne, ja czekam na dostawę cisów, bo kilka mi wypadło po nieszczęsnej wiosennej dostawie. Reszta ma się całkiem nieźle i na wiosnę czeka je cięcie "na miśka" wg zaleceń Toszki.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 19:47, 29 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
I jeszcze drugie miejsce do ogarnięcia, rabata grabowa. Korci mnie żeby jednak zimozielone plecy jej dać ale jest wąsko. Od miskantów i grabów do ogrodzenia tylko 1 m. Toszka pytałam o choiny bo myślałam że może je ram wąsko prowadzić ale tetaz myślę że to zły pomysł. Za wąsko, nie ma jak z tyłu ciąć. Co tu poradzić?

Tu od frontu:

Przepraszam za okropną jakość zdjęć. Komórka...
____________________
eVka 19:54, 29 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)
Lubimy dęby błotne. Mamy dwa "Green Dwarf". Choiny bardzo fajne, ja czekam na dostawę cisów, bo kilka mi wypadło po nieszczęsnej wiosennej dostawie. Reszta ma się całkiem nieźle i na wiosnę czeka je cięcie "na miśka" wg zaleceń Toszki.

Bardzo nam się dęby błotne spodobały. Te duże błyszczące ciemnozielone liście wygrały. Fajnie, że nie łapią mączniaka jak zwykłe dęby.
Widziałam dzisiaj green dwarf i zastanawiamy się gdzie by pasowały
Oj cisy mi się ciągle marzą, były w szkółce maluszki hicksi i baccata po 12 zl. Niestety większych nie było bo może bym wzięła na plecy grabowej.
____________________
Toszka 20:22, 29 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Na grabową choin dać nie możesz, bo będzie sprzeczność interesów (ph) z grabami. Graby są zasadolubne. Może ekstremalnie wąskie cisy - Chudy, Oliwki, ew. tłuściejsza Robusta. Cięte potem w poziomie od góry. Maja pionowe przyrosty i krótkie boczne gałązki.
Mam Chude i Oliwki posadzone na rabacie 30cm szer.

Tylko z tych cisów długo będziesz mieć pionowe wertikale. Taki ażur
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 23:07, 29 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
Na grabową choin dać nie możesz, bo będzie sprzeczność interesów (ph) z grabami. Graby są zasadolubne. Może ekstremalnie wąskie cisy - Chudy, Oliwki, ew. tłuściejsza Robusta. Cięte potem w poziomie od góry. Maja pionowe przyrosty i krótkie boczne gałązki.
Mam Chude i Oliwki posadzone na rabacie 30cm szer.

Tylko z tych cisów długo będziesz mieć pionowe wertikale. Taki ażur

Choiny odpadają, cisy kuszą ale musiałabym kupić min. 1.5 m więc pewnie majątek... Widziałam dzisiaj wąskie ładne, gęste szmaragdy ok. 1.5-1.8 m wysokie, korciło mnie żeby je kupić właśnie na tą rabatę ale.... no właśnie... zmieszczą się na ścisk?
____________________
Toszka 07:48, 30 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zmieścić się zmieszczą, ale korzenie ich będą jak macki...wszędzie.
No i obecnie chude (jak na tą rabatę) szmaragdy mogą dość szybko przytyć. Czy dasz radę potem się wcisnąć by czyścić i ciąć?

Ale jesli chcesz dość wysoką ścianę to szmaragdy trzeba wziąć pod uwagę.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 08:49, 30 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
Zmieścić się zmieszczą, ale korzenie ich będą jak macki...wszędzie.
No i obecnie chude (jak na tą rabatę) szmaragdy mogą dość szybko przytyć. Czy dasz radę potem się wcisnąć by czyścić i ciąć?

Ale jesli chcesz dość wysoką ścianę to szmaragdy trzeba wziąć pod uwagę.


Widzisz, tak to jest jak się sadzi na rabacie odwrotnie niż powinno. Planowałam tam szmaragdy ale nie kupilismy w zeszlym roku a rośliny były ciagle wsadzane... Trudno, muszę teraz coś wymyślić i chyba najprościej będzie pójść w szmaragdy jak na reszcie rabat. One i tak tylko wiosną będą w pełni widoczne.
Ciąć od tyłu nie dam radybale z przodu wiosną jak najbardziej bo będzie łyso po ścięciu miskantów i hortek.
Powiedz jak ocenić czy szmaragd ma właściwą bryłę korzeniową jak jest kopany w balocie?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies