Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

szemusia 20:34, 26 wrz 2018


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Ewcia, u Ciebie jak zwykle rewolucje Nawet ja Cię w domu nie ma to się ogród tworzy... No, zazdraszczam po prostu...
Ciekawa jestem co Ci w oko wpadnie podczas weekendowych zakupów
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
eVka 21:51, 26 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
szemusia napisał(a)
Ewcia, u Ciebie jak zwykle rewolucje Nawet ja Cię w domu nie ma to się ogród tworzy... No, zazdraszczam po prostu...
Ciekawa jestem co Ci w oko wpadnie podczas weekendowych zakupów

Bo ogród to już moja obsesja cały cZas myślę co zmienić, dosadzić i bardzo ubolewam na nagłym ochłodzeniem bo od tygodnia siedzę w domu. Jutro i pojutrze ma być u nas 20 stopni to nadgonię robotę. Muszę poplewić bo bardużo zarosły niektóre rabaty i zostały mi wrzosy do wsadzenia.
Kwadracik przyrarasowy po wyciętych tujach muszę obrobić. Wysadzić szałwię, zrobić miejsce dla nowego drzewa, użyźnic ziemię.
Mam nadzieję, że będzie wybór drzewek w szkółkach. Chcę kupić większy egzemplarz, więc pojeżdzę trochę.

____________________
mrokasia 22:04, 26 wrz 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18027
Ewcia, nadrobiłam jako tako . Ależ Ci tata niespodziankę zrobił .
Ja się nie znam, ale chyba nie sadziłabym drzewa przy tarasie...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 22:27, 26 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ewa a może amanogawa? Czy już grabik na bank?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
AniazUroczyska 01:41, 27 wrz 2018

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Toszka napisał(a)
Zamów kompost, dodaj obornika, mączki i przekop to najgłębiej ze swoją ziemią. To najlepsza opcja.


Ewo, jestem na etapie czytania Twojego wątku, podziwiam Twoje poczynania, zapał i energię. Jednocześnie zapisuję sobie wszystkie cenne rady Toszki. Rozpoczynam dopiero przygodę z ogrodem i mam wiele wątpliwości. Proszę podpowiedzcie: 1) Czy mączkę bazaltową dodajemy pod każdą rabatę? 2) Czy obornik granulowany jest równie wartościowy ,jak taki przefermentowany? 3) Jeśli mam leśną piaszczystą ziemię i przygotuję podłoże według powyższego Toszkowego przepisu to wystarczy, czy też powinnam jeszcze dodać ziemi ogrodniczej z worków? Proszę ,podzielcie się swoim doświadczeniem. Ewo, czytam, że Ty wszystko kupujesz tonami, możesz powiedzieć, ile kosztuje tona kompostu i na ile metrów wystarcza Ci taka ilość?
Toszka 07:46, 27 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu z Uroczyska, o glebie dużo dowiesz się z wątku Mariposy Motyloogród i z wątku z piaskiem kuleczkowa trawka.

1.Mączkę bazaltową dajemy wszędzie, prócz pod rośliny kwasolubne, bo tam lepsza kwaśna -granitowa mączka.
2. Obornik granulowany jest tylko nawozem wiosennym. Do polepszenia struktury gleby nadaje się tylko obornik przekompostowany - dla dodania próchnicy i polepszenia absorpcji wilgoci.
3. Ziemi ogrodniczej z worków nie dajemy, bo to tylko torf, który pogłębi efekt suszy na rabacie. Kompost w twoim przypadku to podstawa, oraz produkcja tzw. ziemi liściowej. I spory dodatek obornika oraz kory do przekopania. Kora działa w ziemi cuda.

O problemie z piaszczystą glebą poczytać możesz u Zany (ogród z rzeźbą) i u Malgol

Dodatkowo ogrody na piaskach znajdziesz u Ursy i Brzozowejdziewczyny
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasia_CS 08:07, 27 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Toszka napisał(a)
Do polepszenia struktury gleby, dodania próchnicy i polepszenia absorpcji wilgoci.

tu chyba z rozpędu zabrakło info, że do tego posłuży Ci naturalny obornik, a nie da granulowany
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Toszka 08:27, 27 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tak! Kasiu medal za czytanie ze zrozumieniem
Juz poprawiam wcześniejszy post, by nie było niedomówień
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasia_CS 08:34, 27 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Toszka napisał(a)
Tak! Kasiu medal za czytanie ze zrozumieniem
Juz poprawiam wcześniejszy post, by nie było niedomówień


order z ziemniaka poproszę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Toszka 09:00, 27 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasia_CS napisał(a)


order z ziemniaka poproszę

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies