Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 12:48, 03 gru 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)

To dobre wieści, przedłużasz sobie sezon kochana zima nie będzie aż tak się dłużyc.

Chwilkę się przedłużył ale już zapadłam w sen zimowy. Nawet nie chce mi się kory dokupić, żeby rabaty przed zimą przykryć...
Macham
____________________
eVka 12:48, 03 gru 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
Zakręcona ta pogoda ...u mnie nocą - 10 a w przyszłym tygodniu podają +10......czekam na ten zapowiadany deszcz, zeby napoił zimozielone po tych wysuszających wiatrach i mrozach .

Pozdrowionka

No właśnie miało lać u nas a ledwo deszczyk pokropił, więć czeka mnie podlewanie szmaragdów...
____________________
eVka 12:50, 03 gru 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zakrecona napisał(a)
U mnie mroźno i bez śniegu, ale teraz na tapecie kartki świąteczne, uszka i pierniczki A co tam,dzieciom też się należy.

O milutko, taki klimat świąteczny uwielbiam! Będziemy na dniach robić pierniczki, ozdbabiać świątecznie dom i nawet zaraz choinka będzię
____________________
eVka 12:50, 03 gru 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zakrecona napisał(a)
U mnie mroźno i bez śniegu, ale teraz na tapecie kartki świąteczne, uszka i pierniczki A co tam,dzieciom też się należy.

O milutko, taki klimat świąteczny uwielbiam! Będziemy na dniach robić pierniczki, ozdbabiać świątecznie dom i nawet zaraz choinka będzię
____________________
eVka 12:52, 03 gru 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gabi1110 napisał(a)
Ja też czekam z utęsknieniem na deszcz jest okropnie sucho
Ja w pracy cały grudzień na najwyższych obrotach - dobrze że z babcią dzieciaki mogą piec pierniczki
Pozdrawiam

Ah ten deszcz, od dawna wszyscy na niego czekamy...
U mnie w pracy spokój, ale popołudniami najchętniej pod kocem siedzę...
____________________
SlonecznyOgrod 12:57, 03 gru 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
effka napisał(a)

Chwilkę się przedłużył ale już zapadłam w sen zimowy. Nawet nie chce mi się kory dokupić, żeby rabaty przed zimą przykryć...
Macham


Słuchaj, korę na rabaty kup na wiosnę będzie ładna świeża, a teraz zrób tak jak ja przynoszę sobie z lasu ściółkę i obkładam , kopczykuję co wrażliwsze rośliny.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
eVka 17:10, 03 gru 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)


Słuchaj, korę na rabaty kup na wiosnę będzie ładna świeża, a teraz zrób tak jak ja przynoszę sobie z lasu ściółkę i obkładam , kopczykuję co wrażliwsze rośliny.

W sumie dobry pomysł. Zrobiłam tak na rodkowej to zrobię i na choinowej Zawsze jak zbieram liście i igły z lasu boję się, że leśniczy mi mandaty wlepi...
Dzięki.
____________________
Toszka 22:39, 03 gru 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
SlonecznyOgrod napisał(a)


Słuchaj, korę na rabaty kup na wiosnę będzie ładna świeża, a teraz zrób tak jak ja przynoszę sobie z lasu ściółkę i obkładam , kopczykuję co wrażliwsze rośliny.

Po prawdzie to kora powinna być przekompostowana, czyli wyzbyta garbników, patogenów i ewentualnego robactwa.
Świeża kora jest złodziejem azotu spod innych roślin. Bo azot niezbędny jest do procesów kompostowania.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 08:55, 04 gru 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)

Po prawdzie to kora powinna być przekompostowana, czyli wyzbyta garbników, patogenów i ewentualnego robactwa.
Świeża kora jest złodziejem azotu spod innych roślin. Bo azot niezbędny jest do procesów kompostowania.

Kiedyś rzeczywiście kupowałam świeżą ale od jakiegoś czasu kupuję taniutko przekompostowaną w LM
____________________
13:05, 04 gru 2018
Ja ostatnio kupiłam w O., ale dobrze wiedzieć że tam też mają
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies