Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

08:16, 18 lis 2018
makadamia napisał(a)
Ale fajne plany

Od siebie zasugeruję tylko zamianę klona alphen's globe na robinię. Nie znam odmiany, ale widuję ją w kilku miejscach. Zwróciłam na nią uwagę w tym roku, jak wszystkie drzewa miały listki poprzypalane od suszy, a ta robinia świeżutka jak szczypiorek na wiosnę. Nadal zresztą świeżutka - dzisiaj koło niej przejeżdżałam i wszystkie liście jeszcze trzyma. I to zielone. Kształtem i rozmiarami przypomina tego klona, może ciut mniej regularną koronę ma, ale to można wyregulować.

przyznam, że popularności tego klona nie rozumiem: dorosłe egzemplarze często widuję jakieś wyłysiałe, z dziurami czy brzydkimi liśćmi


Robinie to nie polecane drzewa na tym forum.....przynajmnie ja mam taka wiedzę od poczatku kiedy tu jestem ..... polecam poczytać wiecej o niej i zasięgnąć języka u źródła na tym forum oraz obejrzeć akademie ogrodnika http://majawogrodzie.tvn.pl/400,Robinia-pseudoakacjowa-Umbraculifera-AO-odc-676,kalendarium-prac.html.

eVka 09:22, 18 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
eee_taam napisał(a)


Robinie to nie polecane drzewa na tym forum.....przynajmnie ja mam taka wiedzę od poczatku kiedy tu jestem ..... polecam poczytać wiecej o niej i zasięgnąć języka u źródła na tym forum oraz obejrzeć akademie ogrodnika http://majawogrodzie.tvn.pl/400,Robinia-pseudoakacjowa-Umbraculifera-AO-odc-676,kalendarium-prac.html.


Dzięki Justyna. Ten artykuł upewnił mnie w swojej decyzji, choć przyznam że ta robinia sąsiada kusiła mnie długo.
____________________
Anda 12:32, 18 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
effka napisał(a)

A u mnie będzie klon Golden Globe czyli jeszcze coś innego złota kula


Bardzo ładny
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 13:11, 18 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)


Bardzo ładny

____________________
eVka 15:45, 18 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Brrr. Sadzenie skończone. Wprawdze jeszcze czeka na mnie trochę roślin u znajomej m.in. jeżówki ale nie wiem czy wezmę, za zimno na szaleństwa w ogrodzie.
Tu choinowa:
____________________
eVka 15:50, 18 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Garaż nadal nie skończony, brat ciągle czasu nie ma. Zostało malowanie ścian i okien i zabudowanie otworów (wejscia dla kotów). Choiny czekać już nie mogły więc przy robotach będzie trzeba na nie uważać.
____________________
Zuzka25 16:12, 18 lis 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Byłam dziś chwilę w ogródku, robiliśmy ostatnie porządki przed zimą. Nieprzyjemnie pracuje się już w takich temperaturach, więc tym bardziej podziwiam, że jeszcze choinki posadziłaś.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
eVka 16:38, 18 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zuzka25 napisał(a)
Byłam dziś chwilę w ogródku, robiliśmy ostatnie porządki przed zimą. Nieprzyjemnie pracuje się już w takich temperaturach, więc tym bardziej podziwiam, że jeszcze choinki posadziłaś.

To prawda, jest już mega nie fajnie na dworze. Temperatura +1, wilgotno, z nosa się leje. Posadziłam choiny, turzyce SS, tawułki, na wjazdowej piwonie, złotliny i na dębowej wielką sadzonkę zawilca różowego.

U nas też porządki na zimę zrobione. Meble ogrodowe schowane, parasol też, trawnik skoszony, liście orzechowe zgrabione (ich nie daję na rabaty), chodniki i tarasy wymyte. Zostało kopczykowanie róż (muszę jechać po korę drobną) i wiązanie traw.
____________________
Zuzka25 16:44, 18 lis 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
effka napisał(a)

To prawda, jest już mega nie fajnie na dworze. Temperatura +1, wilgotno, z nosa się leje. Posadziłam choiny, turzyce SS, tawułki, na wjazdowej piwonie, złotliny i na dębowej wielką sadzonkę zawilca różowego.

U nas też porządki na zimę zrobione. Meble ogrodowe schowane, parasol też, trawnik skoszony, liście orzechowe zgrabione (ich nie daję na rabaty), chodniki i tarasy wymyte. Zostało kopczykowanie róż (muszę jechać po korę drobną) i wiązanie traw.


Róże świeżo posadzone od razu kopczykowałam. Mam jeszcze kilka róż w donicach, które dzisiaj kopczykowałam i okryłam. Traw w sumie jeszcze nie wiązałam, zapomniałam
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
eVka 16:47, 18 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Moje róże wszystkie tegoroczne, tylko te trzy duże to staruszki. Jeszcze w dzień na plusie więc czekam na kopczykowanie.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies