Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 00:06, 19 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)






Ladnie wygladaja w przyszlym nie ale na wiosne 2020 mozesz je przyciac aby zgestnialy. Jeszcze je doczytalam co to za trawka z przodu posadzona

Dziękuję Elu. Myślisz, że dopiero wiosną '20 ciąć? Chcę je prowadzić w żywopłot równy prostopadłościan.
____________________
eVka 00:07, 19 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)
Juz sje doczytalam - turzyce posadzilas.

Dokładnie ciekawe czy przeżyje, bo kupione były na wyprzedaży w LM po 2 zł...
____________________
eVka 17:45, 20 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Byłam dziś u znajomej i nakopała mi sporo kolejnych sadzonek: jeżówki, miodunki, rozchodniki te drobne okrywowe i inne byliny. Dobrze, że w weekend ma być 7 stopni, posadzę wszystko.
____________________
Gosialuk 17:50, 20 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Fajne takie sąsiedzkie wsparcie.
Ja też kiedyś cały bagażnik roślin od koleżanki mamy przywiozłam. Ciekawa jestem gdzie to teraz zagospodarujesz? Czy tylko przechowasz przez zimę, a na wiosnę na nowe rabaty pójdą?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
eVka 20:38, 20 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gosialuk napisał(a)
Fajne takie sąsiedzkie wsparcie.
Ja też kiedyś cały bagażnik roślin od koleżanki mamy przywiozłam. Ciekawa jestem gdzie to teraz zagospodarujesz? Czy tylko przechowasz przez zimę, a na wiosnę na nowe rabaty pójdą?

Byłam bardzo miło zaskoczona propozycją na kopanie skarbów roślinnych w ogrodzie Tym bardziej, że prawie jej nie znam. Wie, że kocham ogród i chciała się podzielić
Roślinki wsadzam tam gdzie mam jeszcze miejsce. Podejrzewam, że część pójdzie do przesadzenia.
____________________
Margerytka40 20:45, 20 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)
Byłam dziś u znajomej i nakopała mi sporo kolejnych sadzonek: jeżówki, miodunki, rozchodniki te drobne okrywowe i inne byliny. Dobrze, że w weekend ma być 7 stopni, posadzę wszystko.


Też słyszałam o cieplejszym końcu tygodnia. Fajne takie dary, oby się przyjęły i rosły. Będą już w przyszłym sezonie cieszyć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 21:30, 20 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)


Też słyszałam o cieplejszym końcu tygodnia. Fajne takie dary, oby się przyjęły i rosły. Będą już w przyszłym sezonie cieszyć

Asiu, musi być cieplej bo jak ja to wszystko posadzę właśnie sypie śnieżek, ogród wygląda bajecznie ale jest na plusie więc pewnie szybko stopnieje.
Ciekawa jestem czy te biedne sadzone teraz roślinki przeżyją zimę.
____________________
Margerytka40 22:16, 20 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)

Asiu, musi być cieplej bo jak ja to wszystko posadzę właśnie sypie śnieżek, ogród wygląda bajecznie ale jest na plusie więc pewnie szybko stopnieje.
Ciekawa jestem czy te biedne sadzone teraz roślinki przeżyją zimę.


U Ciebie zimy cieplejsze, może trochę liści narzucaj na te nowosadzone bylinki.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 22:19, 20 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)


U Ciebie zimy cieplejsze, może trochę liści narzucaj na te nowosadzone bylinki.

Wrocław rzeczywiście tropikalny w porównaniu do centralnej i wschodniej Polski. Jadę jutro po korę drobną, żeby obsypać te byliny i na to trochę liści. Może dadzą radę.
____________________
eVka 08:41, 21 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Sypnęło wczoraj śniegiem, jest wszędzie biało i trawy nie powiązane biedne przygniecione.... dramatu nie ma ale... Tak rzadko widuję śnieg, że nawet się ucieszyłam a córka oszalała na widok białego puchu
Nie zdąrzyłam obfocić ogródka to daję fotkę z pracy
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies