Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

SlonecznyOgrod 13:31, 04 gru 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Toszka napisał(a)

Po prawdzie to kora powinna być przekompostowana, czyli wyzbyta garbników, patogenów i ewentualnego robactwa.
Świeża kora jest złodziejem azotu spod innych roślin. Bo azot niezbędny jest do procesów kompostowania.

Ewa mówiła, że ma zamiar kupić korę,nie mówiła jaką więc odpowiedziałam, że lepiej kupic na wiosnę niz teraz, będzie wtedy świeżo wyglądała.

Wiadomo,przykryje wszelakie papruchy po zimie.
Estetycznie będzie świeższa niż po zimie.

Ja obsypywałam teraz iglastą ściółką z lasu.

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
DorKa 07:58, 05 gru 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Pozdrowienia z pochmurnego Sląska Na brak wilgoci moje rośliny narzekać nie mogą bo u mnie ciągle mokro. Zakończyłaś sezon Ewcia ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 12:36, 05 gru 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gabi1110 napisał(a)
Ja ostatnio kupiłam w O., ale dobrze wiedzieć że tam też mają

Jest jest, kora podkładowa głęboko przekompostowana, drobno mielona. w super cenie worki 50 l.
____________________
eVka 12:39, 05 gru 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)

Ewa mówiła, że ma zamiar kupić korę,nie mówiła jaką więc odpowiedziałam, że lepiej kupic na wiosnę niz teraz, będzie wtedy świeżo wyglądała.

Wiadomo,przykryje wszelakie papruchy po zimie.
Estetycznie będzie świeższa niż po zimie.

Ja obsypywałam teraz iglastą ściółką z lasu.


Ściółka z lasu jest świetna, lepsza niż kora
____________________
eVka 12:40, 05 gru 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Pozdrowienia z pochmurnego Sląska Na brak wilgoci moje rośliny narzekać nie mogą bo u mnie ciągle mokro. Zakończyłaś sezon Ewcia ?

U nas leciutko padało kilka dni ale moim zdnaem to za mało, żeby porządnie nawodnić glebę przed zimą. Ja juz dawno zakończyłam sezon. Były prawie za darmo w B. cebulki i nawet nie kupiłam bo już nie chce mi się ich sadzić...
Pozdrawiam z dziś słonecznego Wrocka
____________________
oliwka 15:22, 14 gru 2018


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
cześć Ew trafiłam do Ciebie szukając porad Toszki na temat przygotowania gleby Z pierwszych zdjęć na wątku widzę, że jesteśmy chyba "sąsiadkami" - mieszkam na Ż. będę częściej zaglądać i spisywać od ciebie dobre rady
Szczególnie ucieszyła mnie wiadomość na temat zbierania/niezbierania liści. Miałam mętlik w głowie i dzięki temu wątkowi dowiedziałam się, że na rabatach zostawić na trawniku grabić
Podziwiam twoją pracowitosć i idealnie przygotowany trawnik. Bedę zaglądać częścej
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Kasiolaaa 21:50, 15 gru 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ewaaaa buziakiiii przedswiateczne :*
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
eVka 11:17, 17 gru 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
oliwka napisał(a)
cześć Ew trafiłam do Ciebie szukając porad Toszki na temat przygotowania gleby Z pierwszych zdjęć na wątku widzę, że jesteśmy chyba "sąsiadkami" - mieszkam na Ż. będę częściej zaglądać i spisywać od ciebie dobre rady
Szczególnie ucieszyła mnie wiadomość na temat zbierania/niezbierania liści. Miałam mętlik w głowie i dzięki temu wątkowi dowiedziałam się, że na rabatach zostawić na trawniku grabić
Podziwiam twoją pracowitosć i idealnie przygotowany trawnik. Bedę zaglądać częścej

Ooo fajowo, Ż. to rzut beretem prawie jedno osiedle. Zapraszam do mnie w sezonie, na zimę zapadam w sen zimowy!
____________________
eVka 11:19, 17 gru 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewaaaa buziakiiii przedswiateczne :*

Również przesyłam! U nas przygotowania świąteczne pełna parą -
____________________
Toszka 11:23, 17 gru 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
fiu, fiu, ładny urobek

I dodatkowo sąsiadkę będziesz mieć na kawki!!!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies