Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

AnkaK 22:49, 23 mar 2019


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Może trzeba zrobić jakąś listę ekonomicznych roślin? Pewnie nie jednej, zwłaszcza początkującej ogrodniczce by się przydała Magnolia będzie gwiazdorzyć w tym miejscu, fajnie. Szybkiego powrotu do domu życzę!
____________________
Anka Chaos kontrolowany
Kasiolaaa 23:25, 23 mar 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ewa u nas to samo mąz mowi tak ma byc i juz na poczatku jest sprzeczka wisk a po jakims czasie jak wszystko zaczyna kwitnac go dziadek mowi ze oooo teraz to ładnie hdhe zrozum rozum my pnie bedziemy wykopywac wspolczuje dla ema bo roboty co niemiara
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Kasiolaaa 23:28, 23 mar 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ewunia jaka bedzie odmiana magnoli
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
eVka 09:40, 24 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gardener27 napisał(a)

Pan Lucas solidnych rozmiarów, prezentuje się bardzo ładnie, podlewaj go obficie zwłaszcza latem.

Bardzo fajnie działasz ogrodowo, ciekawe zmiany wprowadzasz.

Podoba mi się przestrzeń wokół tarasu, magnolia w kącie będzie idealnie pasować.

Przemek super, że zajrzałeś Właśnie tym razem będę się wczuwać w podlewanie grabów, bo w zeszłym roku przez wyjazd wakacyjny i powierzchowne podlewanie przez tatę bardzo ucierpiały, nawet myślałam, że już uschły. Na szczęście widać, że żyją mają dużo pąków

Ale się cieszę, że takie pochwały z twoich ust słyszę, naprawdę to mi teraz potrzebne Czyli po powrocie zrywam darń pod magnolię
Kącik tarasowy to moje oczko w głowie, bo przesiaduję tam w każdej wolnej chwili
____________________
eVka 09:45, 24 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
Zdrówka dla córeczki!!

A miejscówka dla magnolii bardzo mi się podoba

Dziękuję Kasiu Idzie lato oby choroby się skończyły.
Cieszę się, że tak mówisz, to oznacza że dobrze wybrałam jej miejscówkę
Muszę tylko ziemię przygotować, po obornik koński pojechać, można ziemię z siarką wymieszać tak jak pod rodki chyba?
____________________
eVka 09:53, 24 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Co ja czytam, córcia chora . Szybkiego powrotu do zdrowia!
A ogrodowo - zazdroszczę Ci magnolii. I Lukasa trochę też.

Niestety, trafił się szpital. Na szczęście chyba wszystko dobrze. Przynajmniej porobią jej wszystkie badania, to największy plus. Może już jutro wyjdziemy Dziękujemy za troskę, to bardzo miłe.

Magnolia jest piękna, teraz tylko dobrze ją posadzić, muszę Wioli spytać jak przygotować ziemię pod nią.
Masz takie cuda w ogrodzie, że nie masz czego zazdrościć
____________________
paulaa 10:08, 24 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Życzę dużo zdrówka i szybkiego powrotu do domu!
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
eVka 10:17, 24 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AnkaK napisał(a)
Może trzeba zrobić jakąś listę ekonomicznych roślin? Pewnie nie jednej, zwłaszcza początkującej ogrodniczce by się przydała Magnolia będzie gwiazdorzyć w tym miejscu, fajnie. Szybkiego powrotu do domu życzę!

Aniu, to jest myśl! Rzeczywiście, niejednemu ogrodnikowi z małym budżetem by się taka lista przydała.
Z pewnością carex ID, the Beatles, variegata, one bardzo szybko rosną i można dzielić na sadzonki. Imperata cylindryczna Red Baron i Green Baron podobnie.
Miskanty wszelakie, po dwóch latach spokojnie można dzielić. Jeżówki. Hortensje bukietowe patyczki ukorzeniać, bukszpany, cisy też.
Stipy, werbeny, naparstnice - siewki. To tak pierwsza myśl, a doświadczeni ogrodnicy mają pewnie setki takich roślin, które łatwo rozmnażać bezkosztowo.

Marzy mi się magnolia taka jak u Wioli...

Dziękuję
____________________
eVka 10:46, 24 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewa u nas to samo mąz mowi tak ma byc i juz na poczatku jest sprzeczka wisk a po jakims czasie jak wszystko zaczyna kwitnac go dziadek mowi ze oooo teraz to ładnie hdhe zrozum rozum my pnie bedziemy wykopywac wspolczuje dla ema bo roboty co niemiara

No właśnie, rewolucje są potrzebne, oczywiście w granicach rozsądku, bo owszem zlikwidowaliśmy szklarnię,która i tak ledwo się trzymała ale w zamian powiększyłam tacie warzywnik gruntowy na działce za szmaragdami.
Współczuję eMkowi wykopywania pniaka. To ciężka robota.
Rodzice na.początku też na moje szaleństwa ogrodowe patrzyli krzywym spojrzeniem ale teraz są zachwyceni i jednocześnie dumni
____________________
eVka 10:48, 24 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewunia jaka bedzie odmiana magnoli

Proszę bardzo
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies