Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 15:35, 24 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewunia moj emek ma do wykopania kilka pni dziadek kiedys z lasu leszczyn naciagal pmiaki spore porosly poprostu misz masz chcemy zrobic na dzisiejsze czasy czysto schludnie duzo zrobilismy juz nie tylko ogrodowo duzo duzo zmian czas na sadek co do magnolii cudooo oby zdrowo rosla

Kasiu, to bardzo podobnie jak u nas, widziałaś pewnie jak mój "ogród" kiedyś wyglądał. Jedno wielkie chwastowisko, stare dzikie drzewa owocowe, etc. Wspólnymi siłami wykarczowaliśmy teren w, zostawiliśmy tylko jeden duży ładny orzech, chwastowisko mozolnie usuwaliśmy i powolutku powstawał ogród wg mojego zamysłu i pomocy O.
Trzymam kciuki za powodzenie Twoich planów!
____________________
Kasiolaaa 16:42, 24 mar 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
dzieki Ewciu ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Wiolka5_7 17:22, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
effka napisał(a)

Tak zajrzę na pewno
Czyli pół na pół ziemią kwaśną z ogrodową. To wszystko wiem. Dziękuję Ja nadal używam podłoży na bazie kwaśnego torfu pod rodki i kwasoluby bo ziemia z dobrociami tak jak radzi Toszka powinna się rok macerować, więc oprócz dobroci daje jednak kupny torf/podłoże.

Tak pół na pół....potem i tak się nawozi
Dobrej jakosci torf nie jest zły....moja mama kopie u siebie torf i dodaje do rodków i hortek i super jej rosną
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 17:51, 24 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

Tak pół na pół....potem i tak się nawozi
Dobrej jakosci torf nie jest zły....moja mama kopie u siebie torf i dodaje do rodków i hortek i super jej rosną

No tak, najgorsze że ciężko kupić dobry, rzeczywiście kwaśny torf. Marketowe są do bani, ponoć jedynie ten z Casto jest względny.
____________________
Wiolka5_7 18:34, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
effka napisał(a)

No tak, najgorsze że ciężko kupić dobry, rzeczywiście kwaśny torf. Marketowe są do bani, ponoć jedynie ten z Casto jest względny.

No wlasnie te marketowe to sztuczne badziewie,bo jak wyschnie to pozniej już nie absorbuje wody....u rodziców jest prawdziwy torf,który trzyma wilgoć
No podobno jakis z Casto jest ok
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 18:34, 24 mar 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tak zachwalasz tę Variegatę, że chyba się skuszę. Zdrówka dla córci życzę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 21:21, 24 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

No wlasnie te marketowe to sztuczne badziewie,bo jak wyschnie to pozniej już nie absorbuje wody....u rodziców jest prawdziwy torf,który trzyma wilgoć
No podobno jakis z Casto jest ok

Dokładnie tak Muszę Jeszcze popatrzeć u mnie w ogrodniczym jaki mają torf.
____________________
eVka 21:23, 24 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)
Tak zachwalasz tę Variegatę, że chyba się skuszę. Zdrówka dla córci życzę

Zachwalam zachwalam bo jest extra. Będę znów dzielić dopiero przyszłą wiosną to wtedy mogę się podzielić
Dziękuję, jutro chyba wracamy do domu. Mąż już dom sprząta, bo stwierdził, że nie przeżyję jak zobaczę sajgon po kilku dniach kawalerskiego życia
____________________
SlonecznyOgrod 21:58, 24 mar 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ja do rodków, azali, wrzosów czy tez borówek kupowałam torf w casto w czarnych workach 80l za 10zł. Torf jest suchawy jak wyschnie ale to normalka.
Samymi nawozami się tak nie zakwasi, bo sie wypłukują. Podłoże to zawsze podloże, baza.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Kasia73 22:04, 24 mar 2019


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Widzę dobre wieści, szykuje sie powrót do domu.
Co do magnoli to za radą Mazana dawałam mikoryzę taką do kwaśnolubnych mam chyba etykietę to jak coś mogę podesłać fotę.
Magnolia fajnie się przyjęła ma dwa lata i chyba ma pąki kwiatowe.
Z ID oferta aktualna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies