Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Kasiolaaa 07:23, 23 mar 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ewunia dziadek jeszcze nic niewie raz sie zgadza raz nie no ale to stare 4 jablonie no i on ich niczym nie pryska co roku parch ja nie przepadam za jablkami co jesien od cholery lisci nasypanych chcem to inaczej zagospodarowac byc moze posadzic jedna jablonke lub zostawic jedna starą on zbiera te jablka nikt ich nieje gniją i wywala bez sensu wiec wole kwiaty posadzic cieszyc sie roslinnoscią i czystoscią
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
eVka 08:13, 23 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
agla napisał(a)
O to to właśnie! Nim się człowiek obejrzy, to już ponad 50 wpisów
Repandens u Kulasa, wys. ok 30 cm, cena 12 zł/szt.
Bardzo dobrze, że wysadziłaś zimozielone trawy do graba (zwłaszcza w zimie będzie super), jednak muszę tu wtrącić swoje 5 groszy w sprawie carexów id - dobrze się zastanów nad nimi, bo rozłażą się okrutnie, nie mówię, że to bezwzględnie źle, bo wszystko zależy od tego z czym je posadzisz i jaki chcesz efekt. Mnie te rozłogi denerwują.
I najważniejsze: zdrowia dla Małej

No cóż gadulstwo

Mówisz że mają Repandens, bardzo tanio. A gdzie u Kulasa, bo oni w kilku miejscach są?
Co do carexów, okazało się, że to nie ID tylko Variegata, ona rośnie kępowo. Mam 2.5 roku te dwie duże i nie mają żadnych rozłogów

Dziękuję, córcia ma się znacznie lepiej, biegunka chyba minęła,bo od wczoraj Ani razu nie była w toalecie, leki działają. Czekają nas jeszcze badania i może do poniedziałku będziemy w domu

____________________
eVka 08:14, 23 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Ewa jak tam dziś z córcią ? mam nadzieję ,że lepiej ….

Właśnie pisałam przed momentem, Julka dużo lepiej Dziękujemy za pamięć, to bardzo miłe
Przesyłam sobotnie buziaki. Piękna sobota przed Tobą. Nie przesadź z przesadzaniem
____________________
eVka 08:15, 23 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kasiab napisał(a)
Ewo xdrówka dla Juleczki!

Dziękujemy jest lepiej! Miłej soboty.
____________________
Wendy79 08:34, 23 mar 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Cieszę się, że lepiej U nas śniadanie i długa prosta do ogrodu Pozdrawiamy
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
agla 08:38, 23 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 226
effka napisał(a)

No cóż gadulstwo

Mówisz że mają Repandens, bardzo tanio. A gdzie u Kulasa, bo oni w kilku miejscach są?
Co do carexów, okazało się, że to nie ID tylko Variegata, ona rośnie kępowo. Mam 2.5 roku te dwie duże i nie mają żadnych rozłogów

Dziękuję, córcia ma się znacznie lepiej, biegunka chyba minęła,bo od wczoraj Ani razu nie była w toalecie, leki działają. Czekają nas jeszcze badania i może do poniedziałku będziemy w domu



Widziałam je w Pisarzowicach, ale myślę, że wystarczy zapytać tam gdzie Ci pasuje i bez problemu dowiozą

Wiem że posadziłaś variegata, ale czytałam, że się zastanawiasz nad id, dlatego napisałam żebyś się zastanowiła

Dziewczyny trzymajcie się i wracajcie do domu jak najszybciej
____________________
Aga Niedzielny ogród
agla 08:41, 23 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 226
Wendy79 napisał(a)
Cieszę się, że lepiej U nas śniadanie i długa prosta do ogrodu Pozdrawiamy


Ale macie fajnie
U mnie po drodze do ogrodu jeszcze ogarnięcie domu
____________________
Aga Niedzielny ogród
eVka 08:45, 23 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewunia dziadek jeszcze nic niewie raz sie zgadza raz nie no ale to stare 4 jablonie no i on ich niczym nie pryska co roku parch ja nie przepadam za jablkami co jesien od cholery lisci nasypanych chcem to inaczej zagospodarowac byc moze posadzic jedna jablonke lub zostawic jedna starą on zbiera te jablka nikt ich nieje gniją i wywala bez sensu wiec wole kwiaty posadzic cieszyc sie roslinnoscią i czystoscią

No to pewnie, jak nie ma z tych jabłonek korzyści to zupełnie nie ma sensu ich trzymać, bo tylko dodatkową robotę macie. Ja wytniecie je to pniaki posypcie takim specjalnym preparatem do rozkładania drewna. Widziałam w LM, w innych marketach ogrodniczych pewnie też są.
Zrób tak jak ja z moim ojcem, postaw to przed faktem dokonanym, potem zawsze mówi, że jednak dobrze zrobiłam
____________________
eVka 09:02, 23 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)
Cieszę się, że lepiej U nas śniadanie i długa prosta do ogrodu Pozdrawiamy

O jak Ci zazdroszczę, miałam dzisiaj magnolię sadzić i trawnikiem się zająć. A w tygodniu ma być tak zimno.
Miłej pracy Co będzie robić?
____________________
eVka 09:11, 23 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
agla napisał(a)


Widziałam je w Pisarzowicach, ale myślę, że wystarczy zapytać tam gdzie Ci pasuje i bez problemu dowiozą

Wiem że posadziłaś variegata, ale czytałam, że się zastanawiasz nad id, dlatego napisałam żebyś się zastanowiła

Dziewczyny trzymajcie się i wracajcie do domu jak najszybciej

Aha, zadzwonię tam po powrocie. Marzą mi się obwódki cisowe wokół tej nowej mikro rabatki (ten kwadrat 1x1m z Giardinią

Na drugim końcu tam gdzie widać doniczkę, chce wsadzić magnolię w identycznym kwadraciku. Też bym chciała cisy dać wokół ale one nie lubią kwaśno Tak jak magnolia i tu może być problem.

To muszę przemyśleć ten ID rzeczywiście, poczytam o nim.

Dziękujemy
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies