Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 09:20, 23 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Tu dalszy kadr, myślicie, że ta rabatka z magnolią będzie ok? To tam gdzie doniczka stoi. Taki sam kwadrat jak ten z różą.
____________________
szemusia 09:48, 23 mar 2019


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Hej Ewcia
Witam sie po zimowej przerwie. Często zaglądam na O. i podczytuję, ale czasu na pisanie brak...
Dodam swoje zdanie o ID - u mnie tez rozlazi się rozlogami, ale nie jest to jakiś problem, jak mi gdzieś przeszkadza, to po prostu szpadlem ciachnę i nadmiar usunę. Super sprawdza sie jako obwodka, gdy ma robić masę zieloną. U mnie tak przed hortensjami się sprawdzila. Ogólnie jest bezproblemowa. Też mam w nadmiarze i mogę się podzielić
Na ostatnim zdjeciu uchwyciłaś parasol ogrodowy. Jestem na etapie poszukiwania właśnie takigo parasola i byłabym wdzięczna za każdą opinię - jak się sprawuje, na co zwracać uwagę itp. Oglądam w necie, ale ilosc tego mnie oszłomiła z lekka, ceny od kilkuset zlotych do kilku tysięcy...

Pozdrawiam serdecznie i szybkiego powrotu do domciu życzę, dobrze że z córcią już lepiej
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Wiolka5_7 10:48, 23 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20483
effka napisał(a)

Aha, zadzwonię tam po powrocie. Marzą mi się obwódki cisowe wokół tej nowej mikro rabatki (ten kwadrat 1x1m z Giardinią

Na drugim końcu tam gdzie widać doniczkę, chce wsadzić magnolię w identycznym kwadraciku. Też bym chciała cisy dać wokół ale one nie lubią kwaśno Tak jak magnolia i tu może być problem.

To muszę przemyśleć ten ID rzeczywiście, poczytam o nim.

Dziękujemy

Repandens na taki kwadracik odpada,bo on rośnie szerzej...nie da się go utrzymać wąsko jak bukszpan....i tak jak piszesz cis do magnolii odpada...

A wogóle to zdrówka dla córci
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 11:52, 23 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

Repandens na taki kwadracik odpada,bo on rośnie szerzej...nie da się go utrzymać wąsko jak bukszpan....i tak jak piszesz cis do magnolii odpada...

A wogóle to zdrówka dla córci

Aha,nie wiedziałam, Wiolu to ważne co piszesz, na jaką szerokość rośnie ten cis? Bardzo chcę to mieć na obwódki,najwyżej poszerzę rabaty
Dziękuję, córka właśnie śmiga z tatusiem po szpitalnym placu zabaw. Piękna pogoda dzisiaj.
____________________
Wiolka5_7 12:57, 23 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20483
effka napisał(a)

Aha,nie wiedziałam, Wiolu to ważne co piszesz, na jaką szerokość rośnie ten cis? Bardzo chcę to mieć na obwódki,najwyżej poszerzę rabaty
Dziękuję, córka właśnie śmiga z tatusiem po szpitalnym placu zabaw. Piękna pogoda dzisiaj.

On rosnie nisko i szerzej....może dorosnąć do 50 cm wys. i 150 cm szer.

Super,że z córcią już lepiej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 13:43, 23 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
szemusia napisał(a)
Hej Ewcia
Witam sie po zimowej przerwie. Często zaglądam na O. i podczytuję, ale czasu na pisanie brak...
Dodam swoje zdanie o ID - u mnie tez rozlazi się rozlogami, ale nie jest to jakiś problem, jak mi gdzieś przeszkadza, to po prostu szpadlem ciachnę i nadmiar usunę. Super sprawdza sie jako obwodka, gdy ma robić masę zieloną. U mnie tak przed hortensjami się sprawdzila. Ogólnie jest bezproblemowa. Też mam w nadmiarze i mogę się podzielić
Na ostatnim zdjeciu uchwyciłaś parasol ogrodowy. Jestem na etapie poszukiwania właśnie takigo parasola i byłabym wdzięczna za każdą opinię - jak się sprawuje, na co zwracać uwagę itp. Oglądam w necie, ale ilosc tego mnie oszłomiła z lekka, ceny od kilkuset zlotych do kilku tysięcy...

Pozdrawiam serdecznie i szybkiego powrotu do domciu życzę, dobrze że z córcią już lepiej

Witaj Beatko Obudziłaś się w końcu
Właśnie ID na obwódki super tak jak Red Baron. On też jest rozłogowy jak perz i po roku tworzy piękny jednolity łan. Wystarczy dać ogranicznik i można tworzyć dowolne kształty traw na rabacie.

Na razie dziękuję za ID, muszę najpierw wymyślić gdzie mogłabym je posadzić.
Co do parasola, kupiliśmy w Jysk na wyprzedaży
za niecałe 400 zł. Tu go widać
Powiem tak. Jak nie wieje jest super, daje cień, łatwo się rozkłada, wszystko stabilne ale... jak tylko wieje nawet nie jakoś bardzo mocno od razu trzeba to złożyć bo nim miata na lewo i prawo. Najważniejsze to stabilnie go umocować. My przytargaliśmy wielką ciężką pokrywę żelbetową na studnię i przykręcilismy stojak do tej pokrywy.

Nie mam pojęcia, czy są parasole które wytrzymują wiatr, musisz poczytać.

Dziękujemy
____________________
eVka 13:47, 23 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

On rosnie nisko i szerzej....może dorosnąć do 50 cm wys. i 150 cm szer.

Super,że z córcią już lepiej

To bardzo szeroko, a nie da się go mocno ciąć?

____________________
Wiolka5_7 13:51, 23 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20483
effka napisał(a)

To bardzo szeroko, a nie da się go mocno ciąć?


Ale to bez cięcia,bo on jest plozący
Oczywiscie mozna ciąć ,Toszka polecala tę odmianę na obwódki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 15:21, 23 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

Ale to bez cięcia,bo on jest plozący
Oczywiscie mozna ciąć ,Toszka polecala tę odmianę na obwódki

Takbtak wiem, że to bez cięcia ale piszesz, że on nawet cięty szeroki jest. Jak myślisz jak wąsko można go prowadzić.
Coś Toszka chyba śpi.
____________________
Wiolka5_7 15:36, 23 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20483
effka napisał(a)

Takbtak wiem, że to bez cięcia ale piszesz, że on nawet cięty szeroki jest. Jak myślisz jak wąsko można go prowadzić.
Coś Toszka chyba śpi.

Nie wiem może na 50 cm
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies