Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 07:38, 25 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ja do rodków, azali, wrzosów czy tez borówek kupowałam torf w casto w czarnych workach 80l za 10zł. Torf jest suchawy jak wyschnie ale to normalka.
Samymi nawozami się tak nie zakwasi, bo sie wypłukują. Podłoże to zawsze podloże, baza.

Dokładnie tak. Pod rodki sie bardzo przyłożyłam, igliwie z lasu i z zaprzyjaznionego sterego sosnowo-rodkowego ogrodu, kompost, mączka, dobrej jakości podłoże do borówek, obornik koński, kora przekompostowana no i siarka granulowana. Swoją drogą u mnie w sklepie ogrodniczym są takie pakowane po 1 kg i niktbtego nie kupuje a ja kupiłam juz w sumie 3 opakowania
Pod magnolię postaram sie też solidnie przygotować tylko z większą ilością rodzimej ziemi.
____________________
eVka 07:46, 25 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia73 napisał(a)
Widzę dobre wieści, szykuje sie powrót do domu.
Co do magnoli to za radą Mazana dawałam mikoryzę taką do kwaśnolubnych mam chyba etykietę to jak coś mogę podesłać fotę.
Magnolia fajnie się przyjęła ma dwa lata i chyba ma pąki kwiatowe.
Z ID oferta aktualna

Ojbtak. Czekamy tylko aż córce zachce sie do toalety żeby pobrać ostatania próbkę i na wyniku bedziemy już czekać w domu
Właśnie myślałam ostatnio nad mikoryzą do rodków i chyba kupię. Widziałam różne i nie wiem która sprawdzona. Podeślij proszę fotkę jak to nie problem.

Co do ID mam już chyba miejscówkę dla nich. Jedyna jeszcze pusta obwódka.
Kasiu daleko od Wro mieszkasz? Chyba, że kuriera bym podesłała Co byś chciała w zamian?
____________________
Wiolka5_7 08:18, 25 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
effka napisał(a)

Zachwalam zachwalam bo jest extra. Będę znów dzielić dopiero przyszłą wiosną to wtedy mogę się podzielić
Dziękuję, jutro chyba wracamy do domu. Mąż już dom sprząta, bo stwierdził, że nie przeżyję jak zobaczę sajgon po kilku dniach kawalerskiego życia

Nie mam Variegaty,ale chyba kiedyś wymienię ID wlaśnie na Variegatę...Na początku nie przeszkadzalo mi ,że ID puszcza odrosty,a teraz jestem wkurzona,bo wlazi tam gdzie nie trzeba
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 08:49, 25 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

Nie mam Variegaty,ale chyba kiedyś wymienię ID wlaśnie na Variegatę...Na początku nie przeszkadzalo mi ,że ID puszcza odrosty,a teraz jestem wkurzona,bo wlazi tam gdzie nie trzeba

Mówisz, kurczę to może jednak nie ryzykować z ID. Sama nie wiem, a masz może jakieś fotki rozłażącej się ID?
____________________
Kawa 09:52, 25 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Pięknie wyszła rabata z grabem
mam nadzieję że wracacie dziś do domu
zdrówczka i odpoczynku wam życzę
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
anbu 10:25, 25 mar 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ja ma ID na skarpie i wiem, że stamtąd raczej mi nie zwieje
Ona potrzebuje mocnych ograniczników i jest śliczna
____________________
Ania Ogród Ani :)
Wiolka5_7 10:31, 25 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
effka napisał(a)

Mówisz, kurczę to może jednak nie ryzykować z ID. Sama nie wiem, a masz może jakieś fotki rozłażącej się ID?

Jak masz kępową Variegatę to po co sadzić Id,przeciez one z wizualnie takie same...jedyne wyjście to gleboki ogranicznik lub rwanie tych odrostów...

Tu stare zdjęcie...odrosty przerosly profil...tak samo wkurza mnie Red baron,ale jego kocham,więc muszę tylko mu ogranicznik wkopać...

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
SlonecznyOgrod 10:52, 25 mar 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ja rodki i borówki podsypuje siarczanem amonu, kupiłam kiedyś cały duży wór.
Ty to super przygotowałaś podłoże, bo ja mączki nigdy nie dawałam.
Mikoryzę zaszczepiłam ze 2 lata temu, w takiej zielonej butelce kupiłam.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
eVka 11:14, 25 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kawa napisał(a)
Pięknie wyszła rabata z grabem
mam nadzieję że wracacie dziś do domu
zdrówczka i odpoczynku wam życzę

Kamila, cieszę się, że Ci się spodobała mini grabowa Już nie mogę się doczekać jak ja ponownie DZISIAJ zobaczę zaraz wracamy!
Dziękuję
____________________
eVka 11:16, 25 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anbu napisał(a)
Ja ma ID na skarpie i wiem, że stamtąd raczej mi nie zwieje
Ona potrzebuje mocnych ograniczników i jest śliczna

A myślisz, że bardzo się różni od variegaty? Bo na zdjęciach różnicy aż tak bardzo nie widać. Na skarpie super wygląda
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies