Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 20:58, 23 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kasiab napisał(a)
Chwilę mnie nie było a tu takie cuda ogrodowe i Ogrodowiskowe drzewa WOW coś pięknego!!! I zmiana męża na plus czekam aż zajmą nowe miejscówki Wasze nabytki

Dzięki super, że moje drzewka tak sie podobają,to oznacza, że to był dobry wybór
Dzisiaj ustawialiśmy drzewa Tylko wyciąć trawnik i sadzimy.
____________________
basia3012 00:18, 24 maj 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9487
Witaj Ewo, chciałabym zapytać Cię o przygotowanie oprysku z Lepinoxu plus. ( Znalazłam Twoje wypowiedzi w wątku o ćmie.) Tam też dotarłam do informacji, że 20g lepinoxu trzeba rozpuścić w 10 litrów deszczówki. Czy dobre to proporcje?
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Kasiolaaa 05:34, 24 maj 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
takie chciejstwa ogrodowe chciala bym miec i ja megaaaa nowa rabatka przy grilu świetny pomysl ale ta druga szkoda by mi bylo trawnika buziaki przedpracowo Ewuniu
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
eVka 09:45, 24 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
basia3012 napisał(a)
Witaj Ewo, chciałabym zapytać Cię o przygotowanie oprysku z Lepinoxu plus. ( Znalazłam Twoje wypowiedzi w wątku o ćmie.) Tam też dotarłam do informacji, że 20g lepinoxu trzeba rozpuścić w 10 litrów deszczówki. Czy dobre to proporcje?
Pozdrawiam.

Witaj Basiu
Ja rozpuszczam 10 g Lepinoxu Plus (ten z Czech) w 10 l wody, podejrzewam że 20 g też nie zaszkodzi, bo to bakterie a nie chemia ale mi szkoda bo on drogi jest.
____________________
eVka 09:49, 24 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
takie chciejstwa ogrodowe chciala bym miec i ja megaaaa nowa rabatka przy grilu świetny pomysl ale ta druga szkoda by mi bylo trawnika buziaki przedpracowo Ewuniu

Kasiu, fajne te chciejstwa i już chora jestem na te ptaki, przydałyby się ze trzy a każdy 300 zł

A dzisiaj doszło kolejne chciejstwo ogrodowe - latarnie ogrodowe od znajomego metaloplastyka, rękodzieło Cudowne!





Buziaki już z pracy!

Aha, rabatka przy grillu już od dawna się planowała a ta druga to maleństwo 1x1 m będzie tylko pod buczka
____________________
Wani 10:29, 24 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
effka napisał(a)

Dziękuję Sama jestem ciekawa jak będą wyglądać po posadzeniu
Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na ich zakup, tylko klon chyba będzie miał nową miejscówkę, kolejny kawałek trawnika pójdzie na ścieżki w warzywniku


Ewa pokaż te ścieżki proszę, ja wytrzepuję ziemię z korzeni i wywalam trawę...

Ptaki super, u mnie daleko do etapu takich ozdób więc nie nawet o nich nie myślę
Za to latarnie na taras....kto wie
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Iwonka 11:14, 24 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)

Rozumiem, a jaki duży teraz po tych 8 latach jest? Mniej więcej ile metrów w górę i w szerz, umiesz na oko określić?


Szerokość ok 3 m (w miejscu najszerszych gałęzi), wysokość ok 6 m może troszkę mniej... Zrobię mu jakiś dokładniejsze zdjęcie to zobaczysz
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 11:37, 24 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wani napisał(a)


Ewa pokaż te ścieżki proszę, ja wytrzepuję ziemię z korzeni i wywalam trawę...

Ptaki super, u mnie daleko do etapu takich ozdób więc nie nawet o nich nie myślę
Za to latarnie na taras....kto wie

Nie mogłam znaleźć aktualnej fotki, więc wklejam z początku wiosny, jak tylko je położyłam. To ta jaśniejsza część trawnika - pasek, biegąca obok jagodnika:



Na dzień dzisiejszy jest niewiele gorsza od głównego trawnika.
Wycinałam darń pasami od razu wymierzonymi pod szerokość docelowej ścieżki na którą chciałam ten trawnik dać, nie za długie fragmenty, bo iężkie strasznie i nie ma jak podnieść. W ogóle nie otrzepywałam ziemi, tylko dosyć głęboko podważałam płaskim szpadlem darń i lekko podnosiłam i d razu zwijałam w rulon i na taczkę. Mega ciężka robota ale warto. Po tygodniu podlewania co dwa dni, nowe trawiaste ścieżki wrastają w glebę i są już nie do ruszenia

W latarniach się zakochałam, normalnie w marketach widuję dużo mniejsze i mniej ciekawe za jakieś klosalne ceny a te bardzo fajną cenę mają
____________________
Zana 11:41, 24 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ewa, świetne te latarnie. Trzeba je do prądu podłączać?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
eVka 11:42, 24 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)


Szerokość ok 3 m (w miejscu najszerszych gałęzi), wysokość ok 6 m może troszkę mniej... Zrobię mu jakiś dokładniejsze zdjęcie to zobaczysz

Iwonko, jesteś niezastąpiona Bardzo Ci dziękuję, to mi pomoże zaplanować rabatkę pod niego. Jak byś przy okazji fociła ogród to cyknij buczka ale specjalnie się nie kłopocz.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies