Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

wiklasia 23:28, 29 sie 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Ewcia - dziękuję za podratowanie Lepinoxem dobra duszyczko.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
eVka 08:29, 30 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
wiklasia napisał(a)
Ewcia - dziękuję za podratowanie Lepinoxem dobra duszyczko.

Nie ma za co
____________________
Agania 09:49, 30 sie 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Plany zakupowe były i już są roślinki, jak idzie sadzenie Ewa?
Memory cudo, a córcia śliczna
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
eVka 09:53, 30 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Agania napisał(a)
Plany zakupowe były i już są roślinki, jak idzie sadzenie Ewa?

Agata, bardzo dobrze, prawie wszystko posadzone, ale zabrakło roślinek i jednak musze sporo domówić, żeby było gęsto Fotek na razie brak niestety, poczekam aż zamówienie dojdzie i pokażę efekt końcowy

Ciągle się waham gdzie posadzić zawilce September Charm. Najbardziej mi pasują pod wiśnią Kiku ale Toszka pisała, że się moga pozarazać czarną plamistością, więc odpada ta miejscówka...

Dzięki
____________________
Iwonka 08:52, 31 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Zdjęcia twojej kruszynki nowym telefonem po prostu obłędne
U Asi teraz przeczytałam, że to: Huawei P Smart Z. Wiesz, że moje dwa ostatnie awatarki były starym Huawei robione. Koleżanka go używa, dużo zdjęć nim robi i na prawdę jakościowo świetne. A jej to już staruszek. Podobno ta marka ma dobre aparaty w komórkach. Więc twój wybór tym bardziej na tak
I nowa rabata się tworzy Niestety, żeby już na początku coś było widać, to trochę tych roślin trzeba... Przeglądałam zdjęcia z zakładania rabaty przez Oudolfa. Dużo roślin, blisko siebie. Od razu przyjemnie się na taką rabatę parzy, ale ile to kasy!
Zastanawiam się nad twoim kącikiem, masz tam na prawdę dużo miejsca. Pomyśl o brzozach jak będzie padał cień gdy się rozrosną. Chociaż przy tylu drzewach i tak kiedyś będzie to bardziej rabata cienista niż słoneczna. Tak mnie ostatnio u mnie olśniło, gdy dumałam nad roślinami pod brzozy i już sama nie wiem co sadzić.
Przy dwóch ścieżkach fajnie będzie przejść przez taki zakątek i oglądać rośliny z różnych perspektyw.
Hakone i rodki to złe połączenie? A tak chciałam moje podsadzić
A jakby stipę z hakone u ciebie wymieszać. Bo faktycznie po jednej hakone po drugiej stipa nie wygląda naturalnie a ta rabata ma być misz maszowa
Doradca ze mnie kiepski, mam dar do kopania a nie tworzenia
Nowy awatarek z Brzoskwini Huśtawka pod platanem nawet ze starej baby zrobi dziecko Do tego spódnica koleżanki nałożona na moją czarną basicową kieckę i kapelutek bo grzało jak w piekle. No i wyszła dzidzia piernik Ale zrelaksowałyśmy się na maksa i wróciłam z kolejnym chciejstwem - platan Ale taki klasyczny...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:55, 31 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
effka napisał(a)

Ciągle się waham gdzie posadzić zawilce September Charm. Najbardziej mi pasują pod wiśnią Kiku ale Toszka pisała, że się moga pozarazać czarną plamistością, więc odpada ta miejscówka...

Dzięki


Effcia w tej Brzoskwini widziałam zawilce nieco podobne do September charm, posadzone w rządkach - może pod sprzedaż - nie ważne. Chodzi mi o ilość. Wrzucę ci fotkę, jak masa robi wrażenie

Fotka pod słońce, ale oczu oderwać nie można...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 11:21, 31 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)
Zdjęcia twojej kruszynki nowym telefonem po prostu obłędne
U Asi teraz przeczytałam, że to: Huawei P Smart Z. Wiesz, że moje dwa ostatnie awatarki były starym Huawei robione. Koleżanka go używa, dużo zdjęć nim robi i na prawdę jakościowo świetne. A jej to już staruszek. Podobno ta marka ma dobre aparaty w komórkach. Więc twój wybór tym bardziej na tak
I nowa rabata się tworzy Niestety, żeby już na początku coś było widać, to trochę tych roślin trzeba... Przeglądałam zdjęcia z zakładania rabaty przez Oudolfa. Dużo roślin, blisko siebie. Od razu przyjemnie się na taką rabatę parzy, ale ile to kasy!
Zastanawiam się nad twoim kącikiem, masz tam na prawdę dużo miejsca. Pomyśl o brzozach jak będzie padał cień gdy się rozrosną. Chociaż przy tylu drzewach i tak kiedyś będzie to bardziej rabata cienista niż słoneczna. Tak mnie ostatnio u mnie olśniło, gdy dumałam nad roślinami pod brzozy i już sama nie wiem co sadzić.
Przy dwóch ścieżkach fajnie będzie przejść przez taki zakątek i oglądać rośliny z różnych perspektyw.
Hakone i rodki to złe połączenie? A tak chciałam moje podsadzić
A jakby stipę z hakone u ciebie wymieszać. Bo faktycznie po jednej hakone po drugiej stipa nie wygląda naturalnie a ta rabata ma być misz maszowa
Doradca ze mnie kiepski, mam dar do kopania a nie tworzenia
Nowy awatarek z Brzoskwini Huśtawka pod platanem nawet ze starej baby zrobi dziecko Do tego spódnica koleżanki nałożona na moją czarną basicową kieckę i kapelutek bo grzało jak w piekle. No i wyszła dzidzia piernik Ale zrelaksowałyśmy się na maksa i wróciłam z kolejnym chciejstwem - platan Ale taki klasyczny...

Dziękuję Iwonko, modelka się wczuła w sesję i robiła poważne miny

Co do brzozowego zagajnika, wczoraj dobierałam kolejne rośliny, czekam na dostawę Rzeczywiście trzeba gęsto sądzić, żeby był szybko efekt, na szczęście to mały kawałek, więc kasa w tysiące nie pójdzie tylko w setki hehe
Fakt, że teraz brzózki młode, wysoko podkrzesane to i full światła pod nimi. Z czasem jak się rozrosną będzie go zdecydowanie mniej. Zobaczę wtedy które rośliny nadal sobie dobrze radzą a które potrzebują nowego słonecznego miejsca. Na tym polega cały fun w ogrodzie hihi Przesadzanie na okrągło

Hakone mega pasuje do rodków, mieszać chyba nie będę stóp z hakone, zresztą wyjdzie w praniu

Avatarek wyszedł bardzo naturalnie, naprawdę pięknie
____________________
eVka 11:26, 31 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)


Effcia w tej Brzoskwini widziałam zawilce nieco podobne do September charm, posadzone w rządkach - może pod sprzedaż - nie ważne. Chodzi mi o ilość. Wrzucę ci fotkę, jak masa robi wrażenie

Fotka pod słońce, ale oczu oderwać nie można...

O mamo oo, no to Iwonka teraz zabiłaś mi ćwieka. Bo ciągle myślę o tych zaeilcach pod wiśnią ale Toszka nastraszyła mnie plamistością liści, że się wiśnia od zawilcow zarazi. A tam mi one mega pasują. Zobacz, to jest to puste miejsce wokół wiśni Kiku. Mają tam sporo miejsca i mogłyby się rozrastać. Na wiosnę kiedy Kiku jest królową rabaty zawilcow nie ma a latem i jesienią kiedy Kiku przycięta i zielona, zawilce by zdobiły.

____________________
eVka 14:29, 31 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Przymiarka

____________________
eVka 14:33, 31 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
I słoneczna bylinówka in progress...



Wszystko tycie oprócz rdestów, więc generalnie to nie wygląda. Dosadzę jeszcze stipy, jeżówki, krwiściąg rubra, molinie Skyracer, czerwone pysznogłówki i przegorzany kuliste. A w ramach wykorzystywania siewek z własnego ogrodu zamiast hakone wsadzę turzyce frosted curls.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies