Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 10:54, 28 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AniazUroczyska napisał(a)

Też je lubię, właśnie posadziłam 6 sztuk. Czy jest szansa ,że jeszcze w tym roku zakwitną? Ewo, ile sadzonek potrzeba, aby mieć taką okazałą kępę kwiatostanów?

Aniu, będziesz miała lasek Memory wogrodzie, cudnie! Ja mam w sumie 4 szt

Pytasz ile sadzonek trzeba, żeby stworzyć taką bujna kępę, juz Ci piszę, wystarczy jedna

Zobacz jakie maluchy były w zeszłym roku (czerwona strzałka):



Wsadziłam początkowo dwie sadzonki ale wiosną tego roku przesadziłam jedną i została właśnie ta, którą widac na zdjęciach i filmiku
____________________
eVka 11:10, 28 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)


Właśnie tak dumam nad trawiastą i przy moim kilkuletnim kolosie cukrowym taki ponad 2 metrowy miskant jak twój chyba będzie ok... Rabata idzie w górę, nie może być symetryczna i jeśli coś za małego posadzę to wyjdzie mi Flip i Flap Kleine Siberspinne w lukę pomiędzy choiną którą ci fociłam a olbrzymem może "kliknie" ... Chyba zaryzykuję, chociaż na efekt przyjdzie troszkę poczekać.
Pamiętam te czasy, kiedy w plewieniu niesamowicie jakiś whiskacz mi pomagał Ale to było wieki temu, teraz po drinku chyba położyłabym się przy tych chwastach i zasnęła Ale pomysł z Mohito mi się podoba, jest delikatniejszy i może coś na kształt Pieta Oudolfa uda się stworzyć A tak na serio to dziewczyno uwierz w siebie, nie lukruję tylko stwierdzam fakt, że masz dar do łączenia roślin. O sile ich wzrostu nie piszę, to normalnie jakieś anomalia są, wszystko rośnie ci jak szalone.
Czytałam twój zachwyt u Danusi, jeśli uda się do "Anglii" dojechać, wrócisz tak zmotywowana, że w mig wszystko posadzisz

Iwonko, jaki nowy avatarek!!! Jak dziewczynka kilkunastoletnia na nim wyglądasz!! Super

Może masz rację, w końcy cukrowe rosną sporo ponad 2 metry, to taki Memory przed nim złagodzi to koloseum
Posadziłam cały szpaler 9 szt miskantów Giganteusów ale coś straszliwie wolno się zbierają, a może i dobrze, bo chyba im przyjdzie jednak zmiana miejsca zamieszkania. Boję się ich gabarytów i wsadzę na końcu działki, za przystankiem autobusowym. I tam też będę mogły do woli rosnąc i pokładać się jesienią.

Heh whiskacz do plewienia to aż strach się bać co ja bym nawywijała bo mam okrutnie słaba głowę. Na studiach znajomi śmiali się, że jak Ewka wpada na imprezę to wystarczy jej dać powąchać butelkę a już jest zakręcona Niestey teraz, podobnie ja u Ciebie, alkohol działa na mnie nasennie

Matko Iwonka, ale mi polukrowałaś, uwierz, że się zaczerwieniłam naprawdę, ale mi miło!!! Kochana jesteś i bardzo podnosisz na duchu, że jednak choć namiastka tego Pieta Oudolfa wyjdzie mi w gaiku brzozowym
Wczoraj rozpoczęłam metamorfozę tego miejsca od wyfryzowania doorenbosków, były bardzo szerokie u podstawy, bardzo dużo gałęzi i zajmowały sporo miejsca, że na byliny prawie nic nie zostawało, to je ostro wydepilowałam, że tylko białe pieńki gołe zostałya gałązki i liście dużo wyżej. Nawet mi się dwie trafiły ładne wielopniowe, to je też wygoliłam i teraz pieńki super błyszczą w słońcu. Wcześniej tylko zielone liście było widać i te nie dawało to fajnego efektu.
Nagle otworzyła się przestrzeń i miejsce na kwiatki
Może dzisiaj zacznę coś sadzić, powyrywam część czarnuszki, która bardzo zarosła ten teren, od razu powysiewam a część nasion popakuję do torebek na zapas na wydanie potrzebującym Wsadzę rdesty, odętki, perovskie, ożanki, stipy, szałwie, naparstnice. Werbeny i firletki już są. Misz masz

O wyjeżdzie do Danusinej Anglii marzę...
____________________
eVka 11:11, 28 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
makadamia napisał(a)
Cześć Ewciu, mam trochę zaległości na forum, staram się nadrobić w miarę możliwości - chciałam tylko powiedzieć, że metamorfoza garażowa jest zupełnie obłędna

Asia, bardzo Ci dziękuję! Takie słowa uznania budują Jednak warto było
____________________
eVka 13:37, 28 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Apropos rozmowy u Makadamii o fotorafii, zobaczcie jakie fajne fotki robi moja nowa komórka



Moim zdaniem są naprawdę spoko, szczególnie w porównaniu do moich poprzednich smartfonów
____________________
Kasia73 14:01, 28 sie 2019


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Ewa to nie nowy smarfon to modelka jest śliczna
Ps
Wyślesz mi nr Telefonu do kompostowni
eVka 14:01, 28 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia73 napisał(a)
Ewa to nie nowy smarfon to modelka jest śliczna
Ps
Wyślesz mi nr Telefonu do kompostowni

Ehehe, i to i to dzięki
już wysyłam.
____________________
waldek727 15:11, 28 sie 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
effka napisał(a)
Miskanty Memory szaleją, ten jeden jest najbardziej rozwinięty, aż nagrałam filmik

https://youtu.be/lC_DbF2QM-8

[img size=640x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/192/1923275/original.jpg[/img


Memory ładny, zwiewny i dekoracyjny, ale na rynku jest jeszcze jedna nowość która go przebija wielkością białych kwiatostanów zawisających na 2,5 metra.
Miskant Rosi.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
eVka 15:25, 28 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
waldek727 napisał(a)


Memory ładny, zwiewny i dekoracyjny, ale na rynku jest jeszcze jedna nowość która go przebija wielkością białych kwiatostanów zawisających na 2,5 metra.
Miskant Rosi.


Tak, on jest piękny i ciekawie się przebarwia choć nie każdemu odpowiada rdzawe przebarwienie.
____________________
Nowa12 22:46, 28 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
O Rosi nie słyszałam. Mus poczytać. A Memory piękny u Ciebie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eVka 23:18, 28 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)
O Rosi nie słyszałam. Mus poczytać. A Memory piękny u Ciebie.

Też bym chciała go gdzieś zmieścić, tylko gdzie??
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies