Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 23:32, 28 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Było dzisiaj sadzenie

Na razie efektu nie ma, bo wszystko małe i mizerne ale mam nadzieję że za rok dwa będzie jak sobie wymarzyłam. Kolorowo bylinowo, trawiasto.



Przed:



Jutro kończę i będą fotki Po
____________________
eVka 09:18, 29 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Potrzebuję porady, chciałabym zrobić na tej środkowej rabacie między brzozami ścieżkę z kamienia zatopioną w stipach, będą one na pewno po lewej stronie ścieżki, natomiast po prawej stronie tam gdzie rodki i hortki stipy chyba nie bardzo dadzą radę bo będzie im za mokro, może tam lepiej wsadzić jakieś hakonki? Nie będzie zgrzytać (stipa po jednej stronie ścieżki a hakonki po drugiej?), jaką inna trawę można by było tam wpasować?

____________________
ElzbietaFranka 09:30, 29 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
waldek727 napisał(a)


Memory ładny, zwiewny i dekoracyjny, ale na rynku jest jeszcze jedna nowość która go przebija wielkością białych kwiatostanów zawisających na 2,5 metra.
Miskant Rosi.






Tak to prawda Memory piękny u mnie też kwitnie początki, ale Rosi jeszcze piękniejszy widziałam. Miałam go kupić, ale wstrzymuje się dopiero w przyszłym roku zresztą tez szybko rośnie.

Może go dorwę w szkółkach ładnie się przebarwia.
Memory kupiłam w zeszłym roku bardzo dorodny i w tym roku utworzył duża kępę.
Co zauważyłam, że szybko opadały mu z liści nie wiem jak to napisać zalążki nasienne, i nie miał mięsnych pióropuszow ale może był młody.
Zobaczę w tym roku jak to będzie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 09:32, 29 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
effka napisał(a)
Potrzebuję porady, chciałabym zrobić na tej środkowej rabacie między brzozami ścieżkę z kamienia zatopioną w stipach, będą one na pewno po lewej stronie ścieżki, natomiast po prawej stronie tam gdzie rodki i hortki stipy chyba nie bardzo dadzą radę bo będzie im za mokro, może tam lepiej wsadzić jakieś hakonki? Nie będzie zgrzytać (stipa po jednej stronie ścieżki a hakonki po drugiej?), jaką inna trawę można by było tam wpasować?





Ewa a co to za piękna sosna? Tam na drugim planie. Za brzoza.

Widzisz jednak ma dobrą pamięć "pod murem" skojarzyłam. Ładne maleństwa. Wiosna na początku kwietnia uszczeknij boczne gałązki po 4 cm górkę też tsugi się zagęszcza za 2 lata będą gesciutkie. Podlewaj sporo lubią wodę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Margerytka40 09:41, 29 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Moim zdaniem spokojnie mogą być hakone. Js w tym roku dodałam kilks stip na rondo pomiędzy hakonkami i fajnie to wygląda.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 09:51, 29 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)





Tak to prawda Memory piękny u mnie też kwitnie początki, ale Rosi jeszcze piękniejszy widziałam. Miałam go kupić, ale wstrzymuje się dopiero w przyszłym roku zresztą tez szybko rośnie.

Może go dorwę w szkółkach ładnie się przebarwia.
Memory kupiłam w zeszłym roku bardzo dorodny i w tym roku utworzył duża kępę.
Co zauważyłam, że szybko opadały mu z liści nie wiem jak to napisać zalążki nasienne, i nie miał mięsnych pióropuszow ale może był młody.
Zobaczę w tym roku jak to będzie.


To obie będziemy polowac na Rosi Mój jak na razie piuropusze ma fajne, choć dwa egzemplarze są dopiero w trakcie rozwoju kwiatostanów
____________________
eVka 09:59, 29 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)




Ewa a co to za piękna sosna? Tam na drugim planie. Za brzoza.

Widzisz jednak ma dobrą pamięć "pod murem" skojarzyłam. Ładne maleństwa. Wiosna na początku kwietnia uszczeknij boczne gałązki po 4 cm górkę też tsugi się zagęszcza za 2 lata będą gesciutkie. Podlewaj sporo lubią wodę.

Co do sosny, nie wiem jaka to odmiana, bo nie ja sadziłam ale to taka zwykła sosenka ale prowadzona "moją autorską nowatorską metodą" uszczykujemy 3/4 każdego młodego przyrostu, czyli bardzo dużo i dzięki temu tworzą się takie kule z tych nowych przyrostów, bardzo ciekawie to wygląda. Muszę w przyszłym roku kupić wyższą drabinę, żeby na samej górze przyrostu ciachać bo już nie sięgam a che je mocno ograniczyć.
A tak wyglądała 3 lata temu (to ta sosenka po prawej):



Będę ciąć tsungi wiosną, wody mają sporo bo im z dachu spływa podczas deszczów
____________________
eVka 10:03, 29 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)
Moim zdaniem spokojnie mogą być hakone. Js w tym roku dodałam kilks stip na rondo pomiędzy hakonkami i fajnie to wygląda.

Dzięki Asiu za opinię, chyba za mocno się przejmuję tą rabatą, jest tak miszmaszowa, że ciężko wyczuć co będzie dobrze wyglądać a co nie Ale co tam, wszędzie mam pod linijkę z ograniczeniem liczby gatunków, to tu mogę mieć "szał ciał"
____________________
ElzbietaFranka 11:23, 29 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Ma bardzo ładny kształt więc nadawała się do kształtowania. Tak przypuszczałam że uszczykiwana,ale z daleka też myślałam, że to himalajska.

Mam kilka sosen uszczykiwanych. EM był przeciwny temu bo jemu tylko chodzi o wysokość czy rzadka dla niego nie miala znaczenia. Dopiero teraz widzi że miałam rację. Uszczykuje tylko tzw dziczki/samosiejki. Sosen czarnych nie uszczykuje bo same z natury są ładne i równo rosną.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:30, 29 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
effka napisał(a)
Ludzie ratujcie, chce mi się kolorowych kwiatków do ogrodu! Za dużo czasu mam chyba

Taki mam koszyk w jednym ze sklepów, powrzucałam po 1 sztuce to co mi się podobało a teraz trzeba zdecydować co kupić i ile...



Chyba muszę się leczyć, czy jest grupa AO? Anonimowych ogrodowiczan na odwyku?




Chrzan odwyk wazne samopoczucie, że się ma w ogrodzie.

Jak wrzuciłam do kosza te zakupu to wrzuć też miskanta rosi mają ładne egzemplarze może 2 szt . Kupujemy w tych samych sklepach al....r.
Rozpisalam się widzisz jak zaglądam całe do południa.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies