Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 10:06, 27 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)


Knajpka super, niektóre miejscówki są teraz tak klimatyczne... Oj coraz fajnie w tej naszej Polsce mamy. W tym roku po raz pierwszy nie chciałam pojechać na wakacje na południe, mąż aż mnie nie poznaje
Zdjęcia są niesamowicie pomocne, ale twój ostatni filmik to dosłownie bomba! Nie dość, że poczułam się jakbym u ciebie spacerowała, to jeszcze lepiej ogród widać. A na miskanta memory zachorowałam. Jaką ma teraz wysokość? Mam cukrowego, będę robić trawiastą i szukam czegoś jako kolejne piętro przy nim - a ma teraz ponad 2 metry jak nic.
Drzwi rewelacyjne, jeśli stare nie nadają się do niczego to te są idealne. Widzisz jak relaks się przydaje, takie pomysły się rodzą Moja wycieczka rowerowa też zakończona sukcesem Była niedziela handlowa i nasz krakowski, niezwykle klimatyczny ogród Łobzów był otwarty Wczoraj autem pojechałam po... krzesło i gaurę Happy ja
Z książkami mam zatem tak samo, zazwyczaj były fale... ze trzy lata temu pochłonęłam wszystkie serie kryminalne, a potem już przyszły druty i analfabetyzm
Byłam wczoraj w Ogrodzie Brzoskwinia - odcinek Mai 583. Z tworzenia ogrodu w stylu Kapiasa poszli chyba w stronę organizacji imprez w ogrodzie, ale nasadzenia pokazują jak warto mieć takie zakątki "swobodne" w które dosłownie można wejść. Nawet jeśli brak czasu na pielenie takie miejsca żyją sobie same i nadal są ładne. Twoja wizja doorenbosowa ogromnie mi się podoba, chciałabym mieć coś w tym stylu

To prawda, Polska dzięki dotacjom unijmym bardzo się rozwinęła, mam porównanie wielu miejscowości teraz z np. 18 lat temu i są nie do poznania na plus oczywiście.

Tak właśnie natchnęły mnie te powiewające na wietrze miskanty Memory na filmik , zawsze łatwiej zobaczyć na takim filmiku co gdzie jest, bo na zdjęciach nie zawsze widać. Cieszę się, że odbyłaś miły spacerek po moim ogródku

Wysokość miskanta musze zmierzyć ale z kwiatostanami na pewno ma ponad 2 m, bez kwiatostanów nie jest wysoki, pomierzę dzisiaj popołudniu. Chyba jako pośrednie piętro to on za wysoki, może bardziej odmiana Kleine Siberspinne?

Zazdroszczę wycieczek ogrodowych, bardzo mi ich brakuje ale towarzystwa brak bo moja rodzinka zazwyczaj bardzo się nudzi w ogrodach

Doorenbosowa będzie na dniach się tworzyć, to będzie dla mnie olbrzymie wyzwanie bo jak wiesz, ja symetryczna jest a tam chcę swobodne nasadzenia przenikające się kolory... oj natrudzę sie, a może przed rozpoczęciem robót powinnam sobie jakiś wyluzowujący wpomagacz zapodać, np. mohito żeby łatwiej poszło hehe
____________________
Kawa 10:09, 27 sie 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Memory piękny
na pewno będzie w mojej kolekcji piękny naprawdę
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
eVka 10:13, 27 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kawa napisał(a)
Memory piękny
na pewno będzie w mojej kolekcji piękny naprawdę

Cieszę się, że zachęciłam Cię do tego miskanta Sama kombinuje gdzie by go jeszcze wcisnąc w ogrodzie!
____________________
AnnaCh 12:19, 27 sie 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Nie nadrobię tylku wpisów, ale pismo obrazkowe zobaczyłam.
Widziałam też małą na szlaku, super
My na Szrenicę wjechaliśmy wyciagiem, ale dalej poszliśmy na Śnieżne Kotły i przez Schronisko pod Łabskim Szczytem zeszliśmy do Szklarskiej.
Nasza córka pierwszy raz była z nami w Tatrach jak miała 6 lat, a jak miała 7 weszła na Babią Górę Percią Akademików Połknęła bakcyla i bardzo lubi chodzenie po górach, Jasiek też daje radę, a on od malutkiego chodzi po dolinkach i prostych szlakach.
U nas tak na razie jest, że latem aktywnie w góry, schroiska itd... Nic nie smakuje lepiej niż chleb z pasztetem na grani w górach
A zimą robimy sobie odpoczynek relaksacyjny, basen, ocean, hotel z ilomaś gwiazdkami
____________________
Ania - Malutki pod lasem
eVka 13:35, 27 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AnnaCh napisał(a)
Nie nadrobię tylku wpisów, ale pismo obrazkowe zobaczyłam.
Widziałam też małą na szlaku, super
My na Szrenicę wjechaliśmy wyciagiem, ale dalej poszliśmy na Śnieżne Kotły i przez Schronisko pod Łabskim Szczytem zeszliśmy do Szklarskiej.
Nasza córka pierwszy raz była z nami w Tatrach jak miała 6 lat, a jak miała 7 weszła na Babią Górę Percią Akademików Połknęła bakcyla i bardzo lubi chodzenie po górach, Jasiek też daje radę, a on od malutkiego chodzi po dolinkach i prostych szlakach.
U nas tak na razie jest, że latem aktywnie w góry, schroiska itd... Nic nie smakuje lepiej niż chleb z pasztetem na grani w górach
A zimą robimy sobie odpoczynek relaksacyjny, basen, ocean, hotel z ilomaś gwiazdkami

To ładnie pospacerowaliście, spory kawałek. Julka dopiero początkująca w łażeniu po górach, zobaczymy czy złapie bakcyla Planujemy kolejną wyprawę w Karkonosze, już się nie mogę doczekać! My na razie właśnie głównie hotele, baseny, więc najwyższa pora aktywnie zacząć spędzac wakacje.

Buziaki!
____________________
Kasia73 18:08, 27 sie 2019


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Ewa dziękuję za info o kompoście. U mnie w grę wchodza ilości workowe nie tony tyle co do auta osobowego
jak tylko M bedzie miał czas to pojedziemy
eVka 19:58, 27 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia73 napisał(a)
Ewa dziękuję za info o kompoście. U mnie w grę wchodza ilości workowe nie tony tyle co do auta osobowego
jak tylko M bedzie miał czas to pojedziemy

Super Ja właśnie dzisiaj do firmy zamówiłam 40 ton kompost przy okazji trochę wezmę do swojego ogródka.
____________________
AniazUroczyska 00:00, 28 sie 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
effka napisał(a)
Miskanty Memory szaleją, ten jeden jest najbardziej rozwinięty, aż nagrałam filmik

https://youtu.be/lC_DbF2QM-8



Też je lubię, właśnie posadziłam 6 sztuk. Czy jest szansa ,że jeszcze w tym roku zakwitną? Ewo, ile sadzonek potrzeba, aby mieć taką okazałą kępę kwiatostanów?
Iwonka 05:19, 28 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)

To prawda, Polska dzięki dotacjom unijmym bardzo się rozwinęła, mam porównanie wielu miejscowości teraz z np. 18 lat temu i są nie do poznania na plus oczywiście.

Tak właśnie natchnęły mnie te powiewające na wietrze miskanty Memory na filmik , zawsze łatwiej zobaczyć na takim filmiku co gdzie jest, bo na zdjęciach nie zawsze widać. Cieszę się, że odbyłaś miły spacerek po moim ogródku

Wysokość miskanta musze zmierzyć ale z kwiatostanami na pewno ma ponad 2 m, bez kwiatostanów nie jest wysoki, pomierzę dzisiaj popołudniu. Chyba jako pośrednie piętro to on za wysoki, może bardziej odmiana Kleine Siberspinne?

Zazdroszczę wycieczek ogrodowych, bardzo mi ich brakuje ale towarzystwa brak bo moja rodzinka zazwyczaj bardzo się nudzi w ogrodach

Doorenbosowa będzie na dniach się tworzyć, to będzie dla mnie olbrzymie wyzwanie bo jak wiesz, ja symetryczna jest a tam chcę swobodne nasadzenia przenikające się kolory... oj natrudzę sie, a może przed rozpoczęciem robót powinnam sobie jakiś wyluzowujący wpomagacz zapodać, np. mohito żeby łatwiej poszło hehe


Właśnie tak dumam nad trawiastą i przy moim kilkuletnim kolosie cukrowym taki ponad 2 metrowy miskant jak twój chyba będzie ok... Rabata idzie w górę, nie może być symetryczna i jeśli coś za małego posadzę to wyjdzie mi Flip i Flap Kleine Siberspinne w lukę pomiędzy choiną którą ci fociłam a olbrzymem może "kliknie" ... Chyba zaryzykuję, chociaż na efekt przyjdzie troszkę poczekać.
Pamiętam te czasy, kiedy w plewieniu niesamowicie jakiś whiskacz mi pomagał Ale to było wieki temu, teraz po drinku chyba położyłabym się przy tych chwastach i zasnęła Ale pomysł z Mohito mi się podoba, jest delikatniejszy i może coś na kształt Pieta Oudolfa uda się stworzyć A tak na serio to dziewczyno uwierz w siebie, nie lukruję tylko stwierdzam fakt, że masz dar do łączenia roślin. O sile ich wzrostu nie piszę, to normalnie jakieś anomalia są, wszystko rośnie ci jak szalone.
Czytałam twój zachwyt u Danusi, jeśli uda się do "Anglii" dojechać, wrócisz tak zmotywowana, że w mig wszystko posadzisz
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
makadamia 08:45, 28 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Ewciu, mam trochę zaległości na forum, staram się nadrobić w miarę możliwości - chciałam tylko powiedzieć, że metamorfoza garażowa jest zupełnie obłędna
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies