Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 23:08, 13 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
Do cięcia traw używam nożyc elektrycznych do żywopłotów. Idzie biegiem

Mam takie, spróbuję
____________________
eVka 23:10, 13 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewunia gdzie zamawialas jezowki

Priv Kasiu
____________________
Milka 05:04, 14 wrz 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
effka napisał(a)

Też będe dzielić miskanty, az się boję, bo chyba siekiery będę musiała użyć...

Dużo się dzieje, a ja mam zaległości. Nowe jeżówki cudo. Miskanty nie dzielę, ani rozplenice, to ponad moje siły, zatem podziwiam, że inni potrafią
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
eVka 09:22, 14 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Milka napisał(a)

Dużo się dzieje, a ja mam zaległości. Nowe jeżówki cudo. Miskanty nie dzielę, ani rozplenice, to ponad moje siły, zatem podziwiam, że inni potrafią

Ja tez nie nadążam za wszystkimi wątkami, za dużo ich mam Irenko ja też jeszcze nie dzieliła Traw. Wiosną na pewno muszę poprzesadzam te kolosy bo za gęsto już jest, może też podzielę jak będzie potrzeba. To chyba ponad siły przeciętnej kobiety, będę na pewno potrzebowała męskiej pomocy
Dziękuję Ci za miłe słowa
____________________
eVka 11:43, 14 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Jak ja kocham mój trawnik o tej porze roku Wilgoć sprzyja Nie podlewałam go od miesiąca

____________________
Kasiolaaa 11:57, 14 wrz 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ewunia odpisalam u mnie co do roz ale u Ciebie zapytam sie o trawnik w polowie pazdziernika siac nowy trawnik przy nowej rabacie czy na wiosne dopiero
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
eVka 12:00, 14 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewunia odpisalam u mnie co do roz ale u Ciebie zapytam sie o trawnik w polowie pazdziernika siac nowy trawnik przy nowej rabacie czy na wiosne dopiero

Ja bym siała dopiero wiosną, połowa października szczególnie w Twoim rejonach to już mocno chłodnawo bywa. Myślę, że najlepiej do końca września siać, póki choć te 15 stopni jest, żeby trawa skiełkowała przed zimą.
____________________
Iwonka 12:02, 14 wrz 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Trawnik PRZEPIĘKNY Ale bym się po nim poturlała Albo boso pochodziła... No rozmarzyłam się a robota wzywa
I jeszcze słówko w sprawie traw. Od jakiegoś czasu mam myśl, że to w sumie nowość w ogrodach. Nigdy ludzie nie sadzili ich tak dużo, jak w ostatnich latach. Niektóre dziewczyny mają je w ogromnych ilościach. Patrząc na roczny przyrost mojego gracka jestem w szoku i wiosną pomyślę o wkopaniu jakiegoś ogranicznika. Moje ML mają gorszą ziemię i słabszy wzrost, nie będę im poprawiać warunków. Chyba 10-letni miskant cukrowy jest wręcz nie do odkopania przez silnego chłopa. Trochę te wizje przerażają i dają do myślenia nad ilością kęp w ogrodzie... Może sadzić w ogromnych donicach po drzewach z nieco wycięty dołem?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Kasiolaaa 12:04, 14 wrz 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
ok tez tak myslalam ze tak bedzie najlepiej wiec ty tylko to potwierdzilas i tak tez zrobie ❤ nie dziwie sie ze jestes dumna ze swojego trawnika bo jest mega gesty i piekny
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
eVka 12:22, 14 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)
Trawnik PRZEPIĘKNY Ale bym się po nim poturlała Albo boso pochodziła... No rozmarzyłam się a robota wzywa
I jeszcze słówko w sprawie traw. Od jakiegoś czasu mam myśl, że to w sumie nowość w ogrodach. Nigdy ludzie nie sadzili ich tak dużo, jak w ostatnich latach. Niektóre dziewczyny mają je w ogromnych ilościach. Patrząc na roczny przyrost mojego gracka jestem w szoku i wiosną pomyślę o wkopaniu jakiegoś ogranicznika. Moje ML mają gorszą ziemię i słabszy wzrost, nie będę im poprawiać warunków. Chyba 10-letni miskant cukrowy jest wręcz nie do odkopania przez silnego chłopa. Trochę te wizje przerażają i dają do myślenia nad ilością kęp w ogrodzie... Może sadzić w ogromnych donicach po drzewach z nieco wycięty dołem?

Dziękuję Iwonko, jestem z niego dumna, dlatego tak się przechwalam

Co do Traw, masz rację, bardzo ich dużo w ogrodach, kiedyś królowały iglaki wszelkiego rodzaju, obecnie trawy. Chyba trzeba znaleźć równowagę i wszystiego po trochę sądzić Moje iglaki i liściaste drzewa na razie nie rzucają się w oczy bo są młodziutkie. Miskanty bardzo szybko rosną i w młodym ogrodzie to one królują.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies