Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 10:02, 12 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dominika11 napisał(a)
pytam o rozsiewanie sie, bo mi mój Adagio się wysiał (chyba to jest Adagio)

Super, wiesz, że nie wiedziałam, że one się wysiewają. Bedę teraz uważnie patrzeć na siewki wokół.
Apropos siewek, cieszę się, bo wysiały mi się rozplenice Hameln. Sporo dużych siewek będzie na kolejne rabatki.
____________________
eVka 10:06, 12 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dominika11 napisał(a)
A Silberspinne jaki rośnie wysoki i szeroki ???

Na razie mój dwuletni ma łącznie z kwiatostanami ok. 2 m wysokości i z 1,5 m szerokości, ale ciągle rośnie...
____________________
iwka 10:13, 12 wrz 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
memory kupiłam i ja całe 3 sztuki Myślałam, że może przed nimi rozplenice jakieś np red head albo lady U. Taki mam plan
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Dominika11 10:23, 12 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
effka napisał(a)

Super, wiesz, że nie wiedziałam, że one się wysiewają. Bedę teraz uważnie patrzeć na siewki wokół.
ja też nie wiedziałam, dopóki w zeszłym roku znalazłam jakieś dziwne trawki, nie pasowało mi to na chwast, bo były szorstkie i z białym paskiem - i chyba dobrze, że zostawiłam - zobaczę jakie to jeszcze wyrosnie, ale chyba już duzo wyższe nie będzie, bo już kłosują i pasują mi własnie na Adagio i tym sposobem mam kilka dodatkowych trawek za darmo

bo mam jeszcze ML ale on nie kłosował mi jeszcze ani razu - więc te siewki nie mogły byc z niego
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 10:23, 12 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
effka napisał(a)

Na razie mój dwuletni ma łącznie z kwiatostanami ok. 2 m wysokości i z 1,5 m szerokości, ale ciągle rośnie...
o to ładnie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Wendy79 12:07, 12 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)

Super, wiesz, że nie wiedziałam, że one się wysiewają. Bedę teraz uważnie patrzeć na siewki wokół.
Apropos siewek, cieszę się, bo wysiały mi się rozplenice Hameln. Sporo dużych siewek będzie na kolejne rabatki.


Ewa, pokażesz jak wygląda taka siewka? Nie wiem czy czasami nie plewię swoich.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 12:10, 12 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
iwka napisał(a)
memory kupiłam i ja całe 3 sztuki Myślałam, że może przed nimi rozplenice jakieś np red head albo lady U. Taki mam plan

Super, fajnie, że ten miskant stał się tak popularny bo jest wart sadzenia go w ogrodach. Chcesz trawiastą rabatę a może jeszcze pomiędzy rozplecnice wsadź rozchodniki Twoje z zeszłego roku rosną u mnie wspaniale!
____________________
eVka 12:12, 12 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dominika11 napisał(a)
ja też nie wiedziałam, dopóki w zeszłym roku znalazłam jakieś dziwne trawki, nie pasowało mi to na chwast, bo były szorstkie i z białym paskiem - i chyba dobrze, że zostawiłam - zobaczę jakie to jeszcze wyrosnie, ale chyba już duzo wyższe nie będzie, bo już kłosują i pasują mi własnie na Adagio i tym sposobem mam kilka dodatkowych trawek za darmo

bo mam jeszcze ML ale on nie kłosował mi jeszcze ani razu - więc te siewki nie mogły byc z niego

Fajowo, ja dopiero uczę się rozpoznawać siewki i nie wyrywam dopóki nie jetem pewna że to ne chwast. Dzięki temu mam wiele roślin w ogrodzie, które trafiły do niego przypadkiem (z doniczek przyniesione z inną rośliną, z ziemią etc). Sprawiają mi wiele radości
____________________
eVka 12:12, 12 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dominika11 napisał(a)
o to ładnie

Olbrzym!
____________________
eVka 12:13, 12 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)


Ewa, pokażesz jak wygląda taka siewka? Nie wiem czy czasami nie plewię swoich.

Jasne, popołudniu je obfocę i wstawię
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies