Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 12:23, 14 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
ok tez tak myslalam ze tak bedzie najlepiej wiec ty tylko to potwierdzilas i tak tez zrobie ❤ nie dziwie sie ze jestes dumna ze swojego trawnika bo jest mega gesty i piekny

Myślę, że tak będzie najlepiej Pamiętaj, żeby dać zyznego podłoża pod trawnik, chyba że masz fajną ziemię
Dziękuję Kasiu.
____________________
Kasiolaaa 12:26, 14 wrz 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
tak mam nienajgorsza ziemię jednak szukam pod warzywa obornika i niewiem moze kupie granulowany i nie bede komus gitary zawracac
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Dorii 12:42, 14 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Iwonka napisał(a)
Trawnik PRZEPIĘKNY Ale bym się po nim poturlała Albo boso pochodziła... No rozmarzyłam się a robota wzywa
I jeszcze słówko w sprawie traw. Od jakiegoś czasu mam myśl, że to w sumie nowość w ogrodach. Nigdy ludzie nie sadzili ich tak dużo, jak w ostatnich latach. Niektóre dziewczyny mają je w ogromnych ilościach. Patrząc na roczny przyrost mojego gracka jestem w szoku i wiosną pomyślę o wkopaniu jakiegoś ogranicznika. Moje ML mają gorszą ziemię i słabszy wzrost, nie będę im poprawiać warunków. Chyba 10-letni miskant cukrowy jest wręcz nie do odkopania przez silnego chłopa. Trochę te wizje przerażają i dają do myślenia nad ilością kęp w ogrodzie... Może sadzić w ogromnych donicach po drzewach z nieco wycięty dołem?


Wydaje mi się że ograniczniki mają sens tylko w przypadku roślin o silnych i długich rozłogach. Nie wiem czy jest sens gracka ograniczać. W momencie zbytniego rozrośnięcia w takiej donicy roślina zacznie marnieć więc i tak będzie trzeba ją z tej donicy wyjąć i podzielić. Miskant cukrowy to inna bajka bo on jest ekspansywny.
Na nieekspansywne trawy są dwa wyjścia moim zdaniem, albo trzeba brać pod uwagę docelową szerokość kępy albo dzielić co jakiś czas.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Kim 13:06, 14 wrz 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
effka napisał(a)
Jak ja kocham mój trawnik o tej porze roku Wilgoć sprzyja Nie podlewałam go od miesiąca


Cudownie trawnik piękny ale rabaty też walą na kolana

Ewcia cudny masz ten busz zazdraszczam
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
eVka 14:03, 14 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Jeszcze trochę pobiegałam po rabatkach



Powyrywane Green Baron trafiły do donicy

____________________
eVka 14:04, 14 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Przedpłocie

____________________
eVka 14:07, 14 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Rodkowa przy domu

Świecznice w tym roku bidne



Nowe nabytki zawilce September Charm zachwycają mimo, że na razie tylko kilka kwiatków



I na wjazdowej przy hakonkach, liczę na bujny wzrost wszezr i wzwyż

____________________
eVka 14:09, 14 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonko, bez Eva

nie ma za wiele miejsca

Różanka solo a w dalszej jej części z połaciami naparstnic

____________________
eVka 14:12, 14 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zagajnik brzozowy na razie nie wygląda bo wszystko w skali mikro, mikro brzozy, mikro byliny etc.
Sporo roslin jeszcze nie wsadzonych, są w drodze, stipy, carexy, pysznogłówki

____________________
eVka 14:14, 14 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291


Z utęsknieniem czekam na werbenowe łany, oby w przyszłym roku było więcej

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies