Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

Nowalijka 18:17, 04 sty 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Matylda napisał(a)
Witam, wpadłam z rewizytą. Będę śledzić wątek. Niestety co do udzielania rad to raczej nie pomogę, bo sama potrzebuję pomocy . Widzę, że jednak zapał nie osłabł do pracy, także trzymam kciuki za realizację planów. Na pewno wnet będzie wielka metamorfoza Twojej działki. Jestem ciekawa co powstanie. Pozdrawiam


Matylda, dziękuję za wizytę. Zapał trochę gaśnie, zrobiłam małą inwentaryzację nasion zebranych lub zakupionych w poprzednim sezonie, głowa mnie rozbolała, tysiąc pytań nasunęło mi się, po co mi ich tyle, czy wykiełkują i gdzie ja je posadzę lub wysieję, przecież nie mam żadnej koncepcji. Nie miała baba problemu kupiła sobie działkę.
oto moje nasiona:
- aksamitki (większe, mniejsze i malutkie - z mojego ogródka)
- cebulki mieczyka zwykłego (z mojego ogródka- wykopałam)
- mieczyki murielae (towar gratisowy)
- nagietek mój
- goździki niższe, wyższe, kropkowane (moje i kupowane)
- groszek, który nie pachnie
- nasturcja - moja
- orlik - mój
- powój od sąsiadki
- hyzop (od sąsiada i kupiony)
- uczep - zebrałam ale nie wiem czy rozmnaża się go przez nasiona
- cynie (mniejsze większe - moje)
- szałwie (2 rodzaje - moje)
- słoneczniki i słoneczniczki (kupione)
- łubin trwały (kupiony)
- dziwaczek kupiony
- rudbekia biała i blada
- ślazówka ogrodowa
- ostróżka niebieska
- liatra biała
- werbena patagońska
- wiesiołek żółty
- kosmos
- żmijowiec biały
- belamkanda (iksja chińska)
- zawilce (w gratisie)
- języczka pomarańczowa
- ostnica mocna
- tytoń ozdobny
- a w lodówce chłodzi się milin, odętka i acena.

Czy coś z tych nasion urośnie, człowiek popatrzy zimową porą na zdjęcia kwiatów w internecie i głupieje. Jeśli macie jakieś negatywne doświadczenia z tymi nasionami - "pochwalcie się".


Oto moje zbiory
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Anda 19:48, 05 sty 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Niezłe zbiory Masz taka ilość, ze nawet jeśli coś nie wykiełkuje, to nie zauważysz Tak na poważnie to nie mam żadnych doświadczeń z wysiewem tych kwiatuszków. Myślę jednak, ze nie masz się czym przejmować i wszystko Ci wzejdzie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 20:00, 05 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Nowalijka napisał(a)


Matylda, dziękuję za wizytę. Zapał trochę gaśnie, zrobiłam małą inwentaryzację nasion zebranych lub zakupionych w poprzednim sezonie, głowa mnie rozbolała, tysiąc pytań nasunęło mi się, po co mi ich tyle, czy wykiełkują i gdzie ja je posadzę lub wysieję, przecież nie mam żadnej koncepcji. Nie miała baba problemu kupiła sobie działkę.
oto moje nasiona:
- aksamitki (większe, mniejsze i malutkie - z mojego ogródka)
- cebulki mieczyka zwykłego (z mojego ogródka- wykopałam)
- mieczyki murielae (towar gratisowy)
- nagietek mój
- goździki niższe, wyższe, kropkowane (moje i kupowane)
- groszek, który nie pachnie
- nasturcja - moja
- orlik - mój
- powój od sąsiadki
- hyzop (od sąsiada i kupiony)
- uczep - zebrałam ale nie wiem czy rozmnaża się go przez nasiona
- cynie (mniejsze większe - moje)
- szałwie (2 rodzaje - moje)
- słoneczniki i słoneczniczki (kupione)
- łubin trwały (kupiony)
- dziwaczek kupiony
- rudbekia biała i blada
- ślazówka ogrodowa
- ostróżka niebieska
- liatra biała
- werbena patagońska
- wiesiołek żółty
- kosmos
- żmijowiec biały
- belamkanda (iksja chińska)
- zawilce (w gratisie)
- języczka pomarańczowa
- ostnica mocna
- tytoń ozdobny
- a w lodówce chłodzi się milin, odętka i acena.

Czy coś z tych nasion urośnie, człowiek popatrzy zimową porą na zdjęcia kwiatów w internecie i głupieje. Jeśli macie jakieś negatywne doświadczenia z tymi nasionami - "pochwalcie się".


Oto moje zbiory

Luknij do mnie bo właśnie wrzuciłam fotki wiosenno wczesno letnie i prawie wszystkie byliny są z siewu wprost do gruntu, żadne sianie w doniczki mnie się nie udaje, a jak sypnę w ziemie to mam takie cudne łany
tak pozyskałam naparstnice, orliki, łubiny, ostróżki , goździki i wiele wiele innych W sprawie wysiewania w doniczkach jest wątek "Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę", Gosi - nie znam nikogo kto by cały ogród zbudował z nasion, a Gosia to zrobiła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowalijka 22:01, 05 sty 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
sylwia_slomczewska napisał(a)

Luknij do mnie bo właśnie wrzuciłam fotki wiosenno wczesno letnie i prawie wszystkie byliny są z siewu wprost do gruntu, żadne sianie w doniczki mnie się nie udaje, a jak sypnę w ziemie to mam takie cudne łany
tak pozyskałam naparstnice, orliki, łubiny, ostróżki , goździki i wiele wiele innych W sprawie wysiewania w doniczkach jest wątek "Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę", Gosi - nie znam nikogo kto by cały ogród zbudował z nasion, a Gosia to zrobiła

Sylwia, czyli proponujesz, żeby nie zastawiać parapetów, tylko od razu do ziemi. Podpowiedz mi proszę czy w miejsca stałe siejesz i w jakim miesiącu (pewnie po 15.05)
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 22:28, 05 sty 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
W zeszłym sezonie udało mi się wysiać:


Oh... jak kolorowo zrobiło się
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
MirellaB 02:14, 06 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Sporo masz nasion. Ja w wysiewy się nie bawię. Zajrzyj do wątku "Ukojenie" - właścicielka tego wątku Zoja to mistrzyni wysiewu, nawet ma wizytówkę częściowo wysiewową
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
marzena1702 08:23, 06 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 51
Ja też mam ten sam problem, nie wiem czy wysiewać do pojemników czy od razu do gruntu, w poprzednich latach wysiewałam prosto do ziemi tylko astry i rudbekię w tym roku kupiłam nasiona begonii stale kwitnącej i chyba muszę ją wysiać już w styczniu do pojemnika. Posadziłam chyba za dużo bylin i nie mam teraz miejsca na jednoroczne
____________________
Marzena-moje cztery ary szczęścia
Nowalijka 12:23, 06 sty 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
MirellaB napisał(a)
Sporo masz nasion. Ja w wysiewy się nie bawię. Zajrzyj do wątku "Ukojenie" - właścicielka tego wątku Zoja to mistrzyni wysiewu, nawet ma wizytówkę częściowo wysiewową

Dzięki za podpowiedź. Na pewno odwiedzę Zoje.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
12:39, 06 sty 2017
Witam się u ciebie , jak tak patrze na te nasionka, to przypomina mi się jak kiedyś wysiewałam, co prawda nie w takich ilościach, ale głównie nasionka kupowałam
Nowalijka 12:45, 06 sty 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
MonikA napisał(a)
Witam się u ciebie , jak tak patrze na te nasionka, to przypomina mi się jak kiedyś wysiewałam, co prawda nie w takich ilościach, ale głównie nasionka kupowałam

Powiedz proszę czy były jakieś rezultaty tych wysiewow.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies