Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

Toszka 22:59, 11 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Decis jest kontaktowy i trzeba we wroga celować bezpośrednio. Ja bym Mospilanem podlała obficie po promieniu i pod korzeń, oraz oprysk zrobiła. Mozna Karate.
Jesli są nagie ślimaki w ogrodzie to proponuję rozłozyć w kilku miejscach po 2-3 niebieskie granulki na slimaki. Teraz nagusy miały wylęg...maleńkie są po kilka milimetrów
Ślady wygladaja na psowacza różanego (jesli masz truskawki lub poziomki to zobacz czy też coś się nie dzieje)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nowalijka 06:00, 12 paź 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Toszka napisał(a)
Decis jest kontaktowy i trzeba we wroga celować bezpośrednio. Ja bym Mospilanem podlała obficie po promieniu i pod korzeń, oraz oprysk zrobiła. Mozna Karate.
Jesli są nagie ślimaki w ogrodzie to proponuję rozłozyć w kilku miejscach po 2-3 niebieskie granulki na slimaki. Teraz nagusy miały wylęg...maleńkie są po kilka milimetrów
Ślady wygladaja na psowacza różanego (jesli masz truskawki lub poziomki to zobacz czy też coś się nie dzieje)

Toszko dziękuję że zajrzałaś. Na truskawkach i poziomkach nic nie ma ale sa w innym miejscu. Choruje (póki co) tylko ta róża, nie pierwszy rok. W pobliżu posadziłam w tym roku kolejne dwie roze ale na razie nic z nimi nie dzieje się. Inne roze są w innym miejscu.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 06:02, 12 paź 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Anda napisał(a)


Hmm, mysle, ze teraz okres zerowania na rozy sie juz skonczyl, ale nie wiem, co to i czy powedrowalo do ziemi i korzeni. Na wszelki wypadek warto byloby jednak prynac czyms zarowno roze jak i ziemie. Nie wiem, jakie srodki sa w PL dostepne? Cos czytalam o Decisie. Toszka albo Mazan wiedza lepiej.


Ewa dziękuję za pomoc. Dzisiaj kupię coś do oprysku. Miłego dnia
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
zoja 06:57, 12 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
szalenstwo kolorow i kwiatow u Ciebie
A ile masz roz! I jeszcze dosadzisz
Na szkodnikach sie nie znam to nie pomoge..
Macham!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Nowalijka 07:13, 12 paź 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
zoja napisał(a)
szalenstwo kolorow i kwiatow u Ciebie
A ile masz roz! I jeszcze dosadzisz
Na szkodnikach sie nie znam to nie pomoge..
Macham!

Zoju kolorów coraz mniej. A coraz więcej sielska na kompostowniku, rośnie sterta suchych, przekwitłych roślin.
Roze uwielbiam a mam ich tylko 32
Miłego dnia, pewnie też będzie ciepło. Dobrze że dzisiaj piątek, piąteczek, piątunio, piątulunio
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
zoja 17:40, 12 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Tylko 32
Z nowymi czy tych jeszcze nie policzylas?
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Nowalijka 20:13, 12 paź 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
zoja napisał(a)
Tylko 32
Z nowymi czy tych jeszcze nie policzylas?

Juz policzyłam)). Oglądam sobie zdjęcia z lata i urzekają mnie za każdym razem. Nie na darmo ktoś powiedział ze to królowe kwiatów. Oczywiście inne kwiaty tez są piękne i urzekające żeby nie było
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
zoja 20:24, 12 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Nowalijka napisał(a)

Juz policzyłam)). Oglądam sobie zdjęcia z lata i urzekają mnie za każdym razem. Nie na darmo ktoś powiedział ze to królowe kwiatów. Oczywiście inne kwiaty tez są piękne i urzekające żeby nie było


Nie zapominaj o hortensjach
Moze jak i ja bede miala wiecej roz to mnie tez bardziej urzekna
i dlatego lubie robic zdjecia - potem jest co wspominac, planowac
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Nowalijka 20:42, 12 paź 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
zoja napisał(a)


Nie zapominaj o hortensjach
Moze jak i ja bede miala wiecej roz to mnie tez bardziej urzekna
i dlatego lubie robic zdjecia - potem jest co wspominac, planowac

Fajne jest też porównywanie ogrodu na zdjęciach z perspektywy lat. Jak ewaluuje, jak co jakiś czas zmieniamy plany i przekopujmy pół ogrodu
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
sylszu 01:39, 13 paź 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Nie zmieniam ogrodu od lat ale już się cieszę na przekopywanie i zmienianie Róże podziwiam u Ciebie ( 32????) ale raczej się nie zdecyduję. Mszyce, choroby itd. - będę oglądać ich piękno u Ciebie- jak pozwolisz, oczywiście.
____________________
Sylwia Rodos-trochę inaczej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies