Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Mata przeciw chwastom

Pokaż wątki Pokaż posty

Mata przeciw chwastom

Gardenarium 19:48, 21 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie, kora co prawda jest zwietrzała, ale może zostać, Dodaj też jeszcze, żeby prześwitów nie było. Kora kompostowana nie świeża.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BasiaBasia 17:35, 27 lis 2019

Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 6
Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze w ten weekend walczyłam z matą. Zostały mi tylko pasy wzdłuż siatki, gdzie mam otoczaki. Teraz jest ładniej!
Gardenarium 18:02, 27 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Bardzo dobrze dla zdrowia roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jacekste 12:08, 16 mar 2020

Dołączył: 18 wrz 2019
Posty: 17
witam,
czy agrowłóknina może być przyczyną, że ziemia pod nią jest jakby stale była zanurzona w wodzie? :/
Jedno wielkie bagno...
Szukam przyczyn
Zgr 03:34, 19 mar 2020

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Agrowłóknina nie, ale co zrobić jak się ma ściółkę z otoczaków?
Przecież to się wymiesza z glebą i tyle z kamieni.
Pytam, bo mam tak pod tujami.
Gardenarium 07:21, 19 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja mam od 20 lat grysy w ogrodzie i nic mi się nie miesza.
Tuje nie znoszą kamieni, lubią korę, wtedy tworzą się właściwe warunki do ich wzrostu (mikoryza , próchnica itd.)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Fanatyk19 10:16, 20 mar 2020

Dołączył: 20 mar 2020
Posty: 1
Witam,
czy można położyć agrotkaninę i na nią nie dawać żadnego ściółkowania, czyli sama agrotkanina i na nią już nic ? Powbijałbym tylko szpilkami aby sie nie podrywała
Gardenarium 08:48, 21 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie, bo to będzie wyglądało okropnie, porośnie na tym mech a szmata się powyrywa i będzie tak sterczało. Nie kładź tego w ogóle. Zamiast tego kup korę i wyściółkuj jak należy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marek_Miroslaw 17:07, 01 maj 2020

Dołączył: 17 kwi 2020
Posty: 1
Za waszymi radami postanowiłem pozbyć się agrowłókniny z rabat. Gdybym wiedział osiem lat temu, ile będę się z tym teraz męczył, to nigdy w życiu bym nawet nie pomyślał o kładzeniu jej. Ale do rzeczy - zacząłem ściągnie od tui. Pierwotnie były obłożone agrowłókniną, a później przysypane białym grysikiem. Problem polega na tym, że ani grysik nie jest już dawno biały, ale co gorsze - korzenie powychodziły na wierzch. Agrowłóknina nie chce wychodzić, jest cała poprzeplatana korzeniami. Niestety żeby to wyrwać, to muszę je uszkodzić. Czy one nie są korzeniami powietrznymi? Czy po usunięciu tyle agrowłókniny ile mi się uda one obeschną? Czy mogę je usunąć żeby pozbyć się tej szmaty? Nie wiem co mam robić Boję się, że uszkodzę piękne tuje, które mają już około 5 metrów



Zgr 04:59, 11 maj 2020

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Gardenarium napisał(a)
Ja mam od 20 lat grysy w ogrodzie i nic mi się nie miesza.
Tuje nie znoszą kamieni, lubią korę, wtedy tworzą się właściwe warunki do ich wzrostu (mikoryza , próchnica itd.)


Planuję zerwać te szmaty spod Smaragdów. Mam jeszcze włókninę na rabatach z hortensjami, ale rok temu wyciąłem dziury o średnicy pół metra pod krzewami - mniej więcej na szerokość korony całego krzaka. Czy tak może pozostać, czy wywalać jeszcze większe płaty szmaty?
Jeszcze wymyśliłem taki patent, aby zamiast szmaty rozłożyć siatkę na krety. Chwastów to nie powstrzyma, ale już ewidentnie powinno zahamować mieszanie się kamieni z glebą (zwłaszcza że kamyki z chęcią użytkują dzieciaki).
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies