Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Mata przeciw chwastom

Pokaż wątki Pokaż posty

Mata przeciw chwastom

Brix0n 20:11, 07 kwi 2021

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Gardenarium napisał(a)
Źle sądzę ja, ale moją opinię na temat szmaty i kamieni pod tujami każdy zna.

Jeśli chodzi o tuje to wszystkie mam w korze bez szmat. Chciałem na miskantach, iglaczkach szczepionych pod katalpe itp dać ta szmatki cienka i kamyczki. Ale nie wiem czy nie zrezygnuje z tej szmaty jednak i dam same kamyki
mazilo 17:21, 22 kwi 2021

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Wywalać każdą szmatę . Ja o tym przekonałem się 2 lata od posądzenia , czyli mniej więcej tyle ile można znaleźć info . na forum . Prawie każda tuja ładnie rosła ,ale po czasie praktycznie każdy czubek , bardziej lub mniej obesechł , nie wspomnę o dolnych partiach .
Wczoraj wywaliłem szmatę , posypałam kompostem i ponownie posypałam korą.
W prawie każdym miejscu musiałem mocno odrywać szmatę od podłoża / korzeni
Na bukszpanach mam to samo.

Gardenarium 19:55, 22 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo ładnie, na pewno się poprawi im w korzeniach i glebie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Fleszu 14:01, 29 cze 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Ja zamiast szmaty wykorzystuję tektury i skoszoną trawę. Potem jak trawa uschnie, polewam wszystko wodą żeby tektura oklapła i ściółkuję korą. Tutaj wyściółkowałem tak szpaler hortensji. Pod tekturą trawa - nie usuwałem darni. Mam nadzieję, że umrze.


____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Kasia1980 15:28, 01 lip 2021


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
Ja też się przekonałam , że mata to zły pomysł.Zobaczcie na moją 8strone.Szkoda tylko że w ogrodniczym tak chętnie ją sprzedają.
____________________
Moja Sielanka
Gardenarium 08:15, 03 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fleszu, bardzo dobry sposób, pokazywałam to w artykule https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/553-sciolkowanie-skoszona-trawa-i-tektura

jednak moja rada jest taka, aby zrobić to estetyczniej, teraz jest nie zachęcająco i brzydko to wygląda a może być ładniej. Tektury nie powinno być widać i trawę wyrównaj aby było ładnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasia1980 14:09, 27 lip 2021


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
Też miałam na całej skarpie, jak ściągałem po paru miesiącach to takie jakieś glony były , a to słoneczna skarpa.
____________________
Moja Sielanka
Fleszu 23:53, 02 sie 2021


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Gardenarium napisał(a)
Fleszu, bardzo dobry sposób, pokazywałam to w artykule https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/553-sciolkowanie-skoszona-trawa-i-tektura

jednak moja rada jest taka, aby zrobić to estetyczniej, teraz jest nie zachęcająco i brzydko to wygląda a może być ładniej. Tektury nie powinno być widać i trawę wyrównaj aby było ładnie.


Przysypałem to korą tylko musiałem poczekać, aż świeża trawa uschnie i zacznie się kompostować.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Gardenarium 20:01, 05 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja rozgarniam przy kładzeniu na tekturę, dzisiaj właśnie kładłam w miejscu mniej oglądanym, w żywopłocie ze świerków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:01, 05 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasia1980 napisał(a)
Też miałam na całej skarpie, jak ściągałem po paru miesiącach to takie jakieś glony były , a to słoneczna skarpa.


Kasiu, super zrobiłaś dla roślin i dla gleby.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies