Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Mata przeciw chwastom

Pokaż wątki Pokaż posty

Mata przeciw chwastom

kaba303 11:59, 29 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 50
Dzięki Sebek, jak zwykle jesteś niezastąpiony - Skarbnico Wiedzy Wszelakiej. Wiem i czytam dużo bo wszystkiego nie mogę, nie dam rady. Podziwiam Twój ogród i inne cudne Wasze i myślę, że nadejdzie czas, że zwrócę się o pomoc do Was. Na razie zbieram różne rośliny polecane przez Was i próbuję rozmnażać, żeby jak zacznę na serio coś mieć, bo areał spory. Może w przyszłym roku?. Jeszcze raz dzięki

____________________
Grazka
Sebek 22:10, 29 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Możesz już założyć wątek, ale zdecydujesz jak chcesz. Na pewno zaglądaj do ogrodu nie tylko bukszpanowego
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaba303 13:33, 30 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 50
No, to jest wzorzec niedościgniony Ale jest wiele innych przecudnych i pomysłowych, a właściwie wszystkie, które jestem w stanie przeczytać - czaaaaaaaaas - . Oglądam Maję, czytam o zjazdach i spotkaniach. Na mnie też przyjdzie czas, liczę na Was,
buziole.
____________________
Grazka
Gardenarium 14:13, 30 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Grażka, żeby zabić chwasty na rabatach, które są bez roślin - spokojnie matę lub folię (czarną) możesz położyć. Chwasty padną, potem zdejmiesz i przekopiesz rabaty, wzbogacając w materię organiczną.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Urszula 19:19, 30 lip 2012


Dołączył: 05 maj 2012
Posty: 88
Ja w tamtym roku założyłam rabatę z matą- a na niej kamyki. Po Ogrodowiskowej lekturze postanowiłam ją usunąć. Po zdjęciu rzeczywiscie: ziemia wilgotna i ani jednego chwasta. Niestety korzonki roślin: róże, peonie i nawet wierzba hakuro wszystkie miały na samej powierzchni ziemi- tuż pod matą. Myślę, że w poszukiwaniu powietrza- juz więcej nie położę maty!
____________________
"Jaka róża taki cierń..."
kaba303 22:57, 30 lip 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 50
Danusiu, dziękuję, jesteś jak zwykle nieoceniona. Na razie mam 2 grządki wzdłuż 1/2 ogrodzeń czyli ok 50 m., a działka jest 58x52m więc będzie co robić. Na razie mnożę co mogę i gdzie ukopiemy, bo nie chcę mieć tylko trawnika jak sąsiedzi. Ten sposób z matą ułatwi mi znacznie dostęp do areału, a materia organiczna się przyda, bo u mnie piachy. Czytam Wasze doświadczenia cichutko i jestem codziennie Waszym kibicem w ogrodach. Ale nie zanudzam. Myślę, że na wiosnę będę z Wami. Pozdrawiam cieplutko, dzięki i ...................
Do zobaczenia
____________________
Grazka
Gardenarium 23:01, 30 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Do zobaczenia, zaglądaj i daj znać co jakiś czas
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adka 14:06, 06 sie 2012


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Ja również się pochwalę wczesniejszym brakiem"inteligencji" ogrodowej.Wszyscy tak chwalą te maty, taka wygoda , czysto i zdrowo.Rzeczywiście zdjęcia mówią same za siebie.Przód ogrodu przed domem już oddycha Prawda ,że uroczo?
____________________
Adrianna
adka 14:10, 06 sie 2012


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Berberys zmarzł nieco, nic dziwnego korzenie na wierzchu
Migdałek w poscie wyżej miał ponad dwumetrowy korzeń na wierzchu,wykopałam dół i delikatnie je upchałam a powinnam go owinąć wokół szyi tego co mi tak włokninę polecał.
____________________
Adrianna
adka 14:14, 06 sie 2012


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Mam jeszcze tył działki.Ale tam mam tylko iglaki sadzone bardzo rzadko, jest tam włoknina.Wycięłam wokół każdej roslinki ogromne koła ,żeby miały czym oddychać. Czy tak może zostać?
____________________
Adrianna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies