Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród za grosze

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród za grosze

Rosa 14:14, 04 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Proszę, nie usuwaj fotki, dzięki za podpowiedź. Jest prześliczny. Poczytam czy da radę u mnie
BasiaLT 13:21, 06 lut 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Witaj Bardzo spodobała mi się twoja historia. Trochę przypomina moją własną. Też ile tylko mogę to strama się pozyskać rośłinki tanim ksoztem. Sama sieję, szczepię i szukam okazji. Sporo też dostałam od sąsiadek. Fajnie byłoby mieć ogród od razu zrobiony na gotowo ale jak się nie ma co się lubi... Z przyjemnością będę zaglądać częsciej i podpatrywać twoje prace. Pozdrawiam
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
yolka 17:53, 06 lut 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Rosa napisał(a)
Do tej pory pokazałam tę część ogrodu, która jest za moim domem. Stanowi on ok. 1/3 całej 12 arowej działki. Okna nie wychodzą na tę część ogrodu, zimą nie odwiedza się go, więc nazwijmy go umownie "letni".
Na wiosnę sąsiad ma ocieplić i otynkować ścianę stojącą w ostrej granicy naszych działek.
plan ogrodu:






3. zrobić linię kroplującą. Podlewanie zabiera dużo czasu a i nie wszystkie rośliny lubią lanie na liście i kwiaty,
4. zrobić obrzeża (ekobordy) wokół drzewek na trawniku i pomyśleć coby tam posadzić lawendę czy przywrotnik.
5. ułożyć obrzeże z kostki wokół cienistej.
6. zrobić placyk wypoczynkowy.

Dużo, nie wiem czy się wyrobię.

Myślałam też o oknach-lustrach na murach w kącie, tam nie ma okien i nic się nie dzieje, czyli jest nudno. A jak pisałam wcześniej nudy nie znoszę .
Lustra odbijając światło oraz wczesne i późne promienie słońca, może by rozświetliły to miejsce?
Myślałam też o hortensji pnącej i bluszczu, ale ..... trzeba tego pilnować i trzymać w ryzach a skakanie po drabinie i przycinanie to robota nie dla mnie .
Ot dylematy ogrodnika.
Czyli trza zrobić analizę SWOT
albo
burzę mózgów

z a p r a s z a m




Masz ode mnie kwiaty, niestety nie mam hortensji pnącej





____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Rosa 00:13, 07 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
yolka napisał(a)


Zapomniałaś dodać czy projekt ten jest chroniony prawem autorskim czy nie, bo może się zdarzyć że ktoś skorzysta z całości, a nie tylko znajdzie inspirację


To nie jest projekt, jak wcześniej napisałam, a inwentaryzacja tego co wykonałam jako radosną twórczość . Inwentaryzacja nie jest chroniona prawem autorskim. Jest to mój rysunek, a ja nie mam uprawnień do projektowania w tej branży, a więc nie mam i praw autorskich .
Korzystać z tego każdy może.
A jeśli ktoś z tego skorzysta albo się zainspiruje, to będzie to dla mnie, jako laika, powód do dumy .
Iwk4 00:26, 07 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewuniu, trzymam kciuki. Wracaj zdrowa
____________________
Ogródek Iwony II
Rosa 00:28, 07 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Iwk4 napisał(a)
Ewuniu, trzymam kciuki. Wracaj zdrowa


Dzięki Iwonko, tez na to liczę
Rosa 00:36, 07 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
BasiaLT napisał(a)
Witaj Bardzo spodobała mi się twoja historia. Trochę przypomina moją własną. Też ile tylko mogę to strama się pozyskać rośłinki tanim ksoztem. Sama sieję, szczepię i szukam okazji. Sporo też dostałam od sąsiadek. Fajnie byłoby mieć ogród od razu zrobiony na gotowo ale jak się nie ma co się lubi... Z przyjemnością będę zaglądać częsciej i podpatrywać twoje prace. Pozdrawiam


Bardzo dziękuję za ten miły wpis .
Dużo ogrodniczek tak robi, to od Was się tego nauczyłam.
Zapraszam zawsze do siebie, uwielbiam gości
Milka 14:22, 07 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Z zaproszenia korzystam cięgiem
Nadal zdrówka życzę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 23:45, 07 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14089
Witam. Masz dobre podejście do ogrodnictwa. Nigdy na siłę muszę mieć, muszę zrobić. Planujesz co możesz zrobić w danym roku. Ja też nie od razu wszystko zrobiłam powolutku. Najpierw obsadziłam działkę tujami aby urosły i wiatr nie hulał i brzozy aby było się pod czym schować w upalne lato. To było najważniejsze, następnie kupowałam nie mając pojęcia wszystko to co mi się podobało, jedne krzaki i kwiaty rosły w miejscu posadzenia inne się męczyły i czekały na przesadzenie i tak powoli już jako tako mam ogród zrobiony.

Jeszcze jedno ja tez nie daję przerobionego kompostu pod rośliny daję taki jaki jest nie przesiewam wszystko rośnie jak na drożdżach.
Pokazałaś ogród taki jaki masz ze wszystkim plusami i minusami.
Ogarnęłaś, już dużo życzę powodzenia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AniazZielone... 15:27, 08 lut 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Witaj, przeszłam przez cały wątek z uśmiechem na twarzy, i jak nie jedna osoba myślałam sobie, że podobnie jak u mnie, jak moja historia
Widać dużo zmian, ale jak wiadomo będzie ich jeszcze więcej.
Bardzo podobają mi się obrzeża z kostki, a murek z wrzosami mnie urzekł.
W dolnej części posadziłabym lobelie, Ty zrobisz jak uważasz, ja ją uwielbiam.
Byłam dzisiaj w ogrodniczym, pytałam o drakiew, bo mi się bardzo spodobała, ale nie mieli, trudno. Za to mieli inne nasionka.
Życzę dalszych sukcesów w ogrodzie
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies