Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród za grosze

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród za grosze

inka74 12:16, 15 lut 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
Ewcia, jeżeli mogę tak mówić do ciebie, z przyjemnością obejrzałam i przeczytałam twój wątek. Mam niedosyt zdjęć cieszę się z następnego ogrodu robionego dla siebie. Taki jak nam się podoba i na miarę naszych możliwości. Takie są najbliższe naszym sercom. I to się czuje potem w tym jak właściciel opisuje każdą roślinkę.
W tym roku ja też sieję. Jeżeli się uda podzielę się nadwyżkami. Przez 4-5 lat udawało mi zamknąć w wydatkach ogrodowych między 1000 a 2000. Ubiegły rok przez chęć posiadania wszystkiego szybciej mnie dobił. Teraz zaciskam pasa i szukam innych rozwiązań. Bo jak się chce to dużo więcej można zrobić ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
horcia 17:04, 15 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Witaj Ewo. Masz super podejście do tworzenia ogrodu. Ja również rozsadzam przesadzam dzielę mnożę i trwa to już prawie trzeci rok. Jeśli możesz podzielić się skutecznym sposobem rozmnażania lawendy to bardzo zapraszam do mojego wątku
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Rosa 21:25, 16 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
asiak napisał(a)
Cześć Ewa!
Całe szczęście, że wątek ma jeszcze niedużo stron, to mogłam wszystko przeczytać
Ewuniu, pięknie u Ciebie się robi Porównując początki... super
Ja swoją działeczkę mam od zeszłego roku, kocham ją i również nie mogę doczekać się wiosny. Mam wiele planów, zobaczymy, co z tego wyjdzie
Pozdrawiam serdecznie


Witam serdecznie u siebie.
Mój wątek nie będzie chyba tak pędzący jak u innych.
Czas pokaże i roślinki czy tak szybko i chętnie będą się rozrastać jak u innych. Mam kiepską ziemię, ale tu jest dużo porad i robię wszystko im dogodzić i uzdrowić ziemię .
Zapraszam, jak będziesz miała jakieś pytania a ja będę w stanie pomóc, zawsze możesz na mnie liczyć .
Rosa 21:36, 16 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
beata_m napisał(a)
hej Rosa i ja się skusiłam na spacerek po Twoim ogródku
bardzo mi się podoba podejście i dystans do sprawy i takigo na ten sezon dla samej siebie sobie bym życzyła

pozdrawiam ciepło


Beatko, znam "dekalog Danusi", ale ..... chyba większość z nas musi przejść kokoszkowanie. Rozsądek podpowiada słuchać doświadczonych, ale tak trudno oprzeć się urodzie kwiatów .
Nie przyznałam się, że siałam dziesiątki kwiatów a później je rozdawałam, bo nie spełniły oczekiwań, bo ładnie wyglądały tylko na zdjęciu, a w rzeczywistości nie pasowały do mojej koncepcji. Ja nie umiem wyrzucać roślin na kompost. Powędrowały w dobre ręce .
Ogród, kwiaty, kolory to była potrzeba chwili.
U ciebie też będzie pięknie. Tu na O dużo się nauczysz.
pozdrawiam cieplutko już wiosna idzie wielkimi krokami
Rosa 21:40, 16 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
maed napisał(a)
Przyszłam się oficjalnie przywitać, bo do tej pory spacerowałam po Twoim ogrodzie incognito. Dzięki za wizytę u mnie.
Podziwiam za bezkompromisowe podejście do roślin: mają sobie dawać radę i basta. Ja się chyba za bardzo cackam.
Muszę trochę podpatrzeć taniego urządzania ogrodu, bo "przygarnęłam" jeszcze ogród przy kamienicy, w której mieszka córka i muszę podejść do tematu oszczędnościowo.
Będę Cię odwiedzać i podpytywać.


zapraszam, zapraszam. Obiecuję na każde pytanie odpowiedzieć na miarę mojej wiedzy .
Ja też tę wiedzę tu zdobywam a ludzie są bardzo pomysłowi i chętnie się nią dzielą.
Do odwiedzin zapraszam zawsze, będzie mi b. miło Cie gościć .
Rosa 21:43, 16 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Madzenka napisał(a)
Dziekuje za przemiły wpis u mnie.
Będe podglądać tworzenie nowych rabat i trzymam kciuki


Witam Cię Marzenko
Nie dziękuj, ten wpis był najprawdziwszy i najszczerszy. Twój ogród i Ty zasługujecie na większy zachwyt a ja znalazłam tylko takie skromne słowa.
Muszę się do czegoś przyznać, spacer po Twoim ogrodzie zostawiam sobie na deser .
Proszę mnie podglądać i dyscyplinować, liczę trochę na to drugie. Mnie jeszcze brakuje tej konsekwencji jaką poznałam i podziwiam u Ciebie, wiedzę też masz dużą i fajnie, że się nią dzielisz .
Monia81 21:49, 16 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8108
Witam się i ja Róże i wrzosowisko super, będę podglądać pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Rosa 22:03, 16 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
inka74 napisał(a)
Ewcia, jeżeli mogę tak mówić do ciebie, z przyjemnością obejrzałam i przeczytałam twój wątek. Mam niedosyt zdjęć cieszę się z następnego ogrodu robionego dla siebie. Taki jak nam się podoba i na miarę naszych możliwości. Takie są najbliższe naszym sercom. I to się czuje potem w tym jak właściciel opisuje każdą roślinkę.
W tym roku ja też sieję. Jeżeli się uda podzielę się nadwyżkami. Przez 4-5 lat udawało mi zamknąć w wydatkach ogrodowych między 1000 a 2000. Ubiegły rok przez chęć posiadania wszystkiego szybciej mnie dobił. Teraz zaciskam pasa i szukam innych rozwiązań. Bo jak się chce to dużo więcej można zrobić ))


Iwonko bardzo ładnie urządzony masz już ogród. Ja nie mogę już doczekać się takich efektów.
Życie nauczyło mnie pokory, ale nie cierpliwości .
Prawda jak wybornie kawka smakuje w ogrodzie?
Idzie wiosna ...... zapraszam na poranną zawsze .

Rosa 22:19, 16 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
horcia napisał(a)
Witaj Ewo. Masz super podejście do tworzenia ogrodu. Ja również rozsadzam przesadzam dzielę mnożę i trwa to już prawie trzeci rok. Jeśli możesz podzielić się skutecznym sposobem rozmnażania lawendy to bardzo zapraszam do mojego wątku


Witam Cię serdecznie
Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to masz najlepszego doradcę, słuchaj Danusi.
Zaraz do Ciebie wpadnę w sprawie lawendy .
Iwk4 22:44, 16 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Rosa napisał(a)

Prawda jak wybornie kawka smakuje w ogrodzie?
Idzie wiosna ...... zapraszam na poranną zawsze .


Do kawki w takiej pięknej filiżance i ja się przyłączę. W takim wydaniu jest o wiele smaczniejsza
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies