Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

yolka 18:19, 19 maj 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Azalia cudna i pachnie pewnie obłędnie. Wiedzy ziołoleczniczej zazdroszczę, ja już bym nie żyła bazując na swojej
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
oliwka 18:29, 19 maj 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Haniu, a czy ty jakos hartowalaś tę petunię czy tak na żywioł idziesz od razu w pole?
Znalazłam wrotycz, wywar sie robi :0)
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
hankaandrus_44 18:47, 19 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7204
Kasiu, Nie, jeszcze swojej petunii nie hartowałam. Na żywioł idzie na razie pod szkło do ogrodu. Tam będę obsadzać doniczki, i dopiero po jakimś tygodniu wystawię je na wolny chów. U mnie cały czas zimno a pod koniec tygodnia ma być w nocy tylko 4 stopnie. Jak nic, by mi je zmroziło, po takim pieszczeniu w domu. Specjalnie późno siałam w połowie kwietnia, żeby wysadzaniem na zewnątrz ominąć termin złych ogrodników.
Co mi z tego wyjdzie, nie wiem. To moje pierwsze petunie z nasion.

Jolu, uwielbiam tę azalię, Ale już zaczęła mi dziczeć. Muszę zobaczyć, czy nie da się pozyskać od niej sadzonki, na odmłodzenie. Nie mam czasu, przez to siedzenie w domu dla ogrodu, i jak wpadam na działki, to szybko uwijam się z bieżącymi sprawami, a i tak nie wyrabiam, zawsze mnie godzina pędzi do wymarszu.
Byłoby w nocy ciepło to zostawałabym nawet na noc, bo wiele jest zaległości.
Azalie wielkokwiatowe jeszcze u mnie w pąkach.

Borówka kwitnie.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
bql3 19:00, 19 maj 2020


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Haniu,
pozdrawiam gorąco i zapraszam Ciebie do mnie na herbatkę oraz malutki spacer po ogrodzie - wykonałem ostatnio serię fotek z picia herbatki którą Ci kiedyś obiecałem.



pozdrawiam
Jan

ps. fotka na zachętę do usunięcia oczywiście


____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
hankaandrus_44 19:15, 19 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7204
O nie! Takie piękne zaproszenie musi zostać na pamiątkę! NIe mogę powiedzieć, zadzieram kiecę i lecę, ale oczywiście na taką fetę przybędę niezawodnie. Dziękuję, Janie, jest mi niezmiernie miło!

Jak iść, to z kwiatem piwonii.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
KasiaWB 20:11, 19 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
wszystko nadrobiłam piękne azalie mi też podmroziło piwonie
ja robię syrop z czarnego bzu, czekam teraz na kwitnienie aby zrobić bieżący rocznik Też nie wiedziałam o takim zastosowaniu stokrotek Powinnaś Haniu taki wątek dodać i mieć w podpisie Przepisy Hani na herbatki, na gnojówki, na ..życie
Wypatrzyłam u mnie za płotem gdzie rośnie kępa wrotycza pędy ma suche po zimie, ale od dołu odbija. Muszę przypilnować i sobie ściąć póki ktoś mnie nie uprzedzi, bo czasami ktoś przychodził w ubiegłych latach i zrywał, ale nie wiedziałam co ))
Uściski gorące!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
hankaandrus_44 20:30, 19 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7204
Kasiu, Musiałabym siedzieć z tymi przepisami non stop przed ekranem. Nie te oczy, i nie ta werwa co kiedyś. Żeby aż tak być za alfę i omegę, to nie mam ochoty. Jak kto pyta, odpowiadam, i tyle w tym temacie.

Byłam u Jana na herbatce w klonowym gaju! Herbatka po japońsku bardzo była w klimacie, a ja czułam się jakbym była w raju! Dziękuję Janie!

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
KasiaWB 20:33, 19 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Haniu, oczywiście wiem i rozumiem z przyjemnością czytam Twój wątek
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
hankaandrus_44 16:10, 20 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7204
Wysiewów parapetowych ciąg dalszy.

Czas posadzić ogórki na sałatki. Wysiałam dwa gatunki. Wężowy i delikates sałatkowy. 3 dni temu. Delikates już wykiełkował. Węża jeszcze nie widzę.


Tym się nie martwię, bo pewnie ma dłuższą drogę do powierzchni.

Stokrotka się suszy. Kolejny fiołek pokazuje pączki.


A Róża non stop wydaje nowe pąki, od Wielkanocy. Za kilka dni wyjeżdża na urlop do ogrodu.
Brudnych okien nie krytykujcie, wczoraj padał deszcz, a obok trwają roboty tynkarskie, widać po prawej stronie fotki.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 21:24, 20 maj 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12183
Haniu trzeba było pisać że deszcz pada . Brudne okna to mój częsty problem.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies