Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony zielonym pogania :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zielonym pogania :)

mrokasia 20:05, 30 lis 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Kurka, gdzie nie wejdę tam wielkie planowanie .
Nie pomogę w wyborze bo mi się obie wersje podobają, poza tym, że mam wrażenie, że tam za dużo tego dobra upchałaś np. tych kulek na pniu w I wersji .
Ile tam jest miejsca?
Po krótkim namyśle - chyba jednak II wersja, jest ciekawsza .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 20:10, 30 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dla mnie zdecydowanie wersja nr 2 z kulami i stożkami, wolę takie formy ale to opinia subiektywna.
____________________
Misia 21:13, 30 lis 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Wywołana do tablicy, przyznaje się że ciężko może być z doborem roślin ale będę się starać i może na dostateczną odpowiem

Jestem za wersją nr 2 ale ponieważ ja nie przepadam za lizakami zamieniłabym je na stożki w różnych wysokościach (byłyby kule i stożki z tego samego gatunku i dałabym cisa) no i jeśli hortki to biało kwitnące albo zamieniłabym na jakiś krzew o żółtych kwiatach żeby nawiązać do elewacji i żółtej trawy. A i żeby kwitł ten krzew na wiosnę albo latem bo jesienią to klon będzie grał pierwsze skrzypce.

a teraz rabata kwaśno-zasadowa. Za klonem crimson to chyba w ogóle nie jestem bo ma bordowe liście a za takimi to nie przepadam, a jeśli dobrze googlam to taki ten crimson jest (ale to taki subiektywizm). Jestem za grabami kolumnowymi ładny pokrój i piękne tło dla innych roślin. A magnolie masz już posadzoną gdzieś?

No to jak zaliczyłam???
____________________
Misia - Między brzozami
anna_t 21:28, 30 lis 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Lulilaj napisał(a)
W między czasie plany mojej pierwszej rabatki: frontowa, pod oknem kuchennym
Wersja nr 1

Bukszpany, które tu widać są tylko chwilowo

Wersja nr 2


z przodu obwódka z bukszpanu, kulki bukszpanowe i stożek.
Drzewo od frontu to klon strzępiastokory.


ja też za 2
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
wrobelki 22:51, 30 lis 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Mi też się bardziej 2 podoba , a z drzewami przy wejściu to myślę, że jakie Ci się podoba każde kolumnowe będą tam fajne
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
DorKa 07:55, 01 gru 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Nie będę oryginalna- wersja nr 2 jest świetna
Miłego weekendu
____________________
Dorka Zakręcony ogród
08:32, 01 gru 2017
Klony lubią ziemię kwaśną , Magnolia nie lubi przesadzania, pomyśl raz a dobrze co by jej za często nie przesadzać
Lulilaj 22:30, 04 gru 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Kochane wpadlam po przerwie. Mam goracy czas w pracy...
Lecę pokukac co u Was, postaram sie jutro nadrobić zaległości u siebie
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 10:05, 05 gru 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Magleska napisał(a)
I pierwsza i druga wersja myślę ,że wygląda dobrze .....ale wiesz ,że się nie znam i nie umiem doradzać ......wszystko i tak zależy co Tobie bardziej się podoba ..... i jak tam długo słońce grzeje ?
Ps . A gnomka pokażesz
Ps 2. A co do tych trzech drzew - też bym dała graby fastigiata - dlatego ,że bardzo mi się podobają ( nie mam ich jeszcze ,ale jeszcze wymyślę im miejscówkę )


Słoneczko grzeje od godz. 14 do wieczora.
Ps. Gnomek już poszedł do przedszkola. Tego zrobiłam na czerwono
ps. Graby też podbiły moje serducho. Spróbuje pobawić się z garden puzzle i zobaczymy jak to wyjdzie
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 10:08, 05 gru 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
mrokasia napisał(a)
Kurka, gdzie nie wejdę tam wielkie planowanie .
Nie pomogę w wyborze bo mi się obie wersje podobają, poza tym, że mam wrażenie, że tam za dużo tego dobra upchałaś np. tych kulek na pniu w I wersji .
Ile tam jest miejsca?
Po krótkim namyśle - chyba jednak II wersja, jest ciekawsza .


Trzeba planować bo wiosna za pasem (przejęłam pozytywne myślenie od Dorki, hihihi)
Faktycznie kulek na pniu za dużo było. Trzy będą w sam raz. Rabata wyszła wąska -1 m szeroka za to długa Kulki (te na ziemi) też będą musiały być mniejsze.
Zastanawiam się tylko nad obwódką z bukszpanu. Mam wątpliowość czy za bardzo nie naciapkam?
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies