Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

evel 08:29, 25 wrz 2018

Dołączył: 13 lut 2014
Posty: 87
waldek727


Teraz jak co roku pokrywam go kompostem i przekompostowanym obornikiem.



waldku, czy masz zdjęcie jak wygląda trawnik ze świeżo posypanym obornikiem przekompostowanym? Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić...
kaz742011 09:03, 25 wrz 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Macham Aniu. Melduję że u mnie wiatr szkód nie poczynił. Mam nadzieję że dzisiejszy dzień będzie cieplejszy i przede wszystkim mniej wietrzny, bo pasowałoby chociaż chwasty wypielić.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Mala_Mi 09:13, 25 wrz 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Cioci gosi polamalo zebrinusy i mi tez. .

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 10:22, 25 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
moje się oparły nawałnicy tylko dzięki palisadzie przy ognisku,która je od wiatru osłoniła, ale to raport na wczoraj nie wiem jak jest dzisiaj.

Co do trawnika, to w niedzielę byłyśmy z Abiko u znajomych, gdzie po trawniku chodziło się jak po ubitej gąbeczce, nic tylko boso latać i obie zgodnie stwierdziłyśmy, że taki cudny trawnik to do tej pory tylko u Ciebie właśnie widziałyśmy na żywo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
lojalna_ 12:43, 25 wrz 2018


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Moje variegatusy sztuk sześć wyglądają tak samo i od dawna mnie denerwują idą aut .
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Mary 22:46, 25 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Mala_Mi napisał(a)


Ale dogadzasz trawniczkowi... dobrze, że mój nie jest człowiekiem bo by teraz na mnie focha strzelił A jakby był kobietą to rozwód murowany

Ja swój trawnik zakładałam w częściach. Za dużo by ogarnąć na raz... i najładniejszy jest ten założony jako pierwszy w 2009 roku ..w dodatku nie pamiętam jaki gatunek trawy posiałam (wiem, że był pierwszy lepszy z pierwszego lepszego sklepu). Drugi gatunek był przemyślany, działka pusta, słońce pali, wiec kupiłam na stanowiska suche i słoneczne. Najgorszy pomysł w życiu (żartowałam, gorsze tez miałam). Trawa z roku na rok jest wypierana przez trawę kępiastą, brzydką ... trawnik mnie przez to denerwuje.... i jak tylko będę mieć czas, siłę i środki to ją zrobię na nowo. Tak jak i trzecią część, którą po posianiu zlał deszcz i wszystkie nasiona popłynęły ze spadkiem w dół . Oczywiście został się najwięcej tej kępiastej brzydkiej. Ładna trawa jest z ostatniego kawałka, siany w 2012, ale tam nie mam nawadniania i nigdy nie podlewam, nawet jak w tym roku było 3 miesiące bez deszczu a temperatury sacharyjskie. Mimo to odbija zawsze ładnie. A ma trudno bo rosną tam drzewa.
Mój trawnik ma na części nawadnianie które włączam jak już patrzeć na niego nie mogę.. powiedzmy że ze skąpstwa A nawóz dostaje najtańszy z wiejskiego sklepu dla rolników, jakaś azofoska, a później polifoska, kupuję w workach po 25 kg. Worek na sezon wystarczy mi i sąsiadom (bo bierzemy na spółkę). Acha i jeszcze mocznik sypiemy. W tym roku z braku czasu trawnik dostał tylko raz nawóz!!! Siejemy zawsze przed deszczem, by rozpuściło, a w tym roku deszczu po prostu nie było i nie było jak rozsiać
Jakbym swojemu trawniczkowi tak maściła jak Ty swojemu to byłby może lepszy.. niestety dla kobiety pracującej i już nie pierwszej młodości .. są inne priorytety niż dogadzanie trawie. Moja natura techniczna od razu przeliczyła ile bym musiała mieć kompostu do pokrycia trawnika i rabat tylko 1 cm warstwą (co to jest ten centymetr)!!!! To musiałabym użyć 4 kamazów (ładowność takiej wywrotki to ok. 6 m3) ... moja wyobraźnia pracuje.. ręce już wiszą do ziemi... Ani fizycznie, ani czasowo, ani mentalnie nie byłabym w stanie poświecić się tak dla trawnika.. Po prostu brakłoby mi życia..
Tak wygląda kamaz.. o ładowności 6 metrów sześciennych.. wyliczyłam że mi potrzeba by było 25m3 na raz... na jeden centymetr.... zaorałabym ogród i to od razu..


Działamy w innej przestrzeni Jednak jak na brak zabiegów to i tak trawnik wygląda.. przestaję na niego narzekać.. bo nie ukrywam że to robię.. ale co wymagać, raz najtańszy nawóz i kilka razy podlewanie z kranu.. bo z nieba to w tym roku nic nie pada

Hihi, Aniu. Moja natura techniczna też od razu zaczęła przeliczać. Mój trawnik ma niecałe 100m2, ale i tak otrzymany wynik bardzo mnie zaskoczył. Jak wyprodukować taką ilość kompostu???
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
mira 22:55, 25 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Czytałam tu i tam o trawniku a potem poszłam do ogrodu zobazyć co wiatr połamał i spojrzałam na mój trawnik niepotrzebnie poczytałam u Was bo myślałam że mam trawnik jaki mam i spoko. No ale teraz widzę potrzebę znacznej poprawy.

Też mam takie wspomnienie jak Sylwia Twojego trawnika.


pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Kasya 22:59, 25 wrz 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42189
Mój trawnik można tylko wspominać
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mala_Mi 08:39, 26 wrz 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Melduję pierwszy przymrozek tej jesieni..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
isia33 10:31, 26 wrz 2018


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Mala_Mi napisał(a)
Melduję pierwszy przymrozek tej jesieni..

Niestety, u mnie też. Leżę sobie grzecznie od piątku w łóżeczku w towarzystwie miłego wirusa i nie pownosiłam doniczkowych do domu. Jedna cudna biała hortensja ogrodowa zwiesiła listki, buu.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies